Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?
23 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 707 kez okundu.

Bebek bezi seçerken nelere dikkat edilmeli ? Bebekler dünyanın en tatlı ve en narin şeylerdir. Bebeğimizin sağlığı rahatlığı annelerin en çok önem verdiği konular arasında gelir. Bir bebek için bebek bezinin çok önemi vardır. Bebek bezi bebeği rahat ettirmelidir.

Bebekler İçin Bez Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

bebek-bezi-secerken-nelere-dikkat-edilmeli

Bebek bezi alırken annelerin en çok dikkat ettiği konu cilde iyi gelir mi yani cildi tahriş eder mi sorusu olmalıdır. Bebekler için bebek bezin bebeğin cildini rahat ettirmesi pişik yapmaması gerekir. Eğer bebek bezi bebeğin vücuduna yapışacak türden ise kesinlikle kullanılmamalıdır. Bir anne bebeği için hangi bebek bezi modelinin daha iyi olduğunu deneme yanılma yolu ile bulabilir. Ya da bazen başkalarının önerileri ile de karar verebilir. Anne bebek bezi alırken bebeğin rahatlığı ve sağlığını düşünerek bebek bezi alır. Bebek bezi bebeğin altını ıslattığında uzun süre ıslaklığa karşı dayanıklı mı sızıntı yapıyor mu bu gibi problemler de yine bebek bezi alırken düşünülmesi gereken konular arasında gelir. Bebek bezi alırken bebeğin altını uzun süre kuru kalmasını sağlayan marke bebek bezleri tercih edilmelidir. Eğer bebeğin altını uzun süre kuru tutarsa ekonomik olarak da fayda sağlar. Eğer bebek bezi ilk bebeğin altını ıslatmasına ıslanıyorsa bebek bezi gün içinde çok değiştirilir. Bu da anne için hem ekstra uğraş ve iş çıkar hem de ekonomik olamayacaktır. Bebek bezi seçen annelerin aldıkları bezlerin fiyatlarından da çoğu zaman kaliteli olup olmadıkları anlaşılır. Çok ucuz fiyatlarda satılan bebek bezlerine aldanmayınız. Çünkü çoğu zaman ucuza satılan bebek bezlerinin rahatlık esneklik ve çocuğun sağlığı açısından hiç sağlıklı değildir.

bebek-bezi-seciminde-nelere-dikkat-edilmeli

Bebek bezinde son zamanlarda görsel olarak da değişmektedir. Bebeğin ilgisini çekecek olan görsel olarak göze güzel gelen farklı desenlerde bebek bezleri piyasaya sunulmuştur. Bu bebek bezleri hem iyi sağlıklı hem de bebeğinizin de hoşuna gidecek görsellikte tasarlanmıştır. Bebek bezi seçerken bebeğin fiziğine göre almayı unutmayınız. Çünkü bebeğin bebek bezlerinde numaralar vardır. bebeğin rahatlığı için bebeğinizin yaşına uygun bebek bezi almaya dikkat ediniz. Eğer aldığınız bebek bezi boyutu bebeğe büyük ya da küçük gelirse bebeğiniz bu durum hem rahatsız eder. Hem de altını ıslattığı zaman bebek bezinden sızar. Hamile bayanların doğumdan önce bebek için büyük alış verişler yaparlar. Bu alış verişlerde bebek bezini de alırlar. Aldıkları bezin yeni doğan bezi olmasına dikkat etmeleri gerekir. yeni doğan bezleri bebeği çok iyi raht ettirir. Ancak bebeğin gelişimi çok çabuk ve hızlı gelişir. Bu yüzden yeni doğan bezi alırken çok fazla alınmamalıdır.

bebek-bezi-secerken-nelere-dikkat-etmeli
Sevgili anneler bebek bezi alırken dikkat etmeniz gereken başka bir nokta da aslında en önemli nokta da diyebilirim bezin temiz ve hijyenik olmasıdır. Bebek bezi bebeğin en hassas yerlerine bağlanır. Genital bölgeye yani; genital bölge hem kız çocuğunda hem de erkek çocuğunda en hassas ve en çok mikrop kapmaya müsait bir alandır. Bu yüzden kullanılacak bebek bezlerinin temiz ve hijyenik olması gerekir. açıkta satılan bebek bezlerinin alınmaması önerilir. Bebek bezi alırken paketli olan ürünlerden tercih etmeniz bebeğin sağlığı açısından çok daha önemlidir. Bebek bezi alırken bebeğinizin fiziksel özelliklerine de çokça dikkat etmeniz gerekir. bebeğinizin kilosu boyu ve en önemlisi cinsiyeti de bebek bezi alınırken dikkat etmesi gereken konulardandır. Bebek bezi alırken bebek bezi üzerinde kaç yaş için olduğu ve kızlar için mi yoksa erkekler için mi olduğu bebek bezinin üzerinde yazar. Anne adaylarının bu noktaya da çok dikkat etmeleri gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git