Bebeğiniz İçin Doğru Bebek Bezini Nasıl Seçersiniz ?

Bebeğiniz İçin Doğru Bebek Bezini Nasıl Seçersiniz ?
23 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 582 kez okundu.

Bebeğiniz için doğru bebek bezini nasıl seçersiniz ? Bebeklerin vücudu yetişkin bir insan vücuduna göre çok daha narindir. O yüzden kullanılan ürünlerinde vücutlarına zarar vermemesi gerekmektedir. Şampuanları çamaşır deterjanları ve bunun gibi bir çok ürünleri özel olarak üretilmektedir ve kimyasal içermemektedir. Bebekler çok çabuk hastalık kapabilir ve çok çabuk alerjileri oluşa bilir. O yüzden anne babalar bebekleri için kullanacakları her şeyi çok iyi araştırmalıdır. Bebeklerin en çok kullandığı malzeme de bebek bezidir.

Doğru Bebek Bezi Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

bebeginiz-icin-dogru-bezi-nasıl-secersiniz

Bebek bezleri bebeklerin en büyük ihtiyaçlarındandır. Her şeyde olduğu gibi bebek bezlerinde de kalite çok önemlidir. Bebeğin aylığına göre seçilmesi gerekmektedir. Vücuduna küçük ve yahut büyük bebek bezleri bebeğin hareketini kısıtlar ve rahatsızlık verir. Bu sebepten ötürü bebeğin vücuduna uygun bebek bezi modeli seçilmelidir. Bebek bezi seçiminde bebeğin vücudun tahriş olmaması için ona uygun ve kalitesi kanıtlanmış besler tercih edilmelidir. Bezin kısa sürede çişi emmesi gerekmektedir. Daha kısa sürede emici özelliği olan ürünler tercih edilmelidir. Çünkü bebeğin kuru kalması önemlidir. Bebekler de en büyük sorunlardan biri de pişiklerdir. Yanlış bez seçiminde pişikler ile daha çok karşılaşıla bilinilmektedir. Bebek bezi seçiminde en önemli hususta cinsiyete göre bez seçimidir. Bebeklerin anatomisi farklı olduğu için sağlıklı bebek bezi seçimini de etkilemektedir. Bebeklerin daha rahat ve uzun süreli uyuması için önemlidir. Bebek cildine en uyumlu bez ancak deneyerek öğrenile bilinmektedir. Bebeğin cildini tahriş etmeyen bebek bezleri tercih edilmelidir.

bebeginiz-icin-dogru-bez-nasıl-secilir

Bebekler hızlı gelişmektedirler. O yüzden bebek bezlerini bir seferde alıp depolamaktan kaçınılmalıdır. Çünkü bebeğin kilosu arttıkça bezler küçük gelir ve alınan bezlerin bir anlamı kalmamış olur. Özellikle yeni doğan bebekler için bebek bezleri göbek bağını rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır. Genellikle bilindik olan markalar tercih edilmelidir. Bebeğin sağlığı için bezin sürekli değişmesinde fayda vardır. Fakat sırf bu yüzden kötü ve tercih edilmemesi gereken bezler kullanılmamalıdır. Aman ne olacak nasıl olsa çok değiştiriyorum demeyin. Bebeğinizin vücudunu tehlikeye sokmayın. Bebeğiniz için doğru bezi seçerken kesinlikle besin fonksiyonlarına dikkat etmek gereklidir. Emiş gücü nasıl , bebeğin hareketlerini engeller mi pişik oluşumuna karşı mı gibi sorulara iyi cevap alabiliyorsanız seçmelisiniz. Günümüz de kaliteli bebek bezlerinin fiyatları diğerlerine göre biraz daha fazladır. Fakat bu fiyatlar ara sıra kampanyaya girerek düşmektedir.

bebeginiz-icin-dogru-bez-secin

Kaliteli ürünlerden vazgeçmemek için bu kampanyaları takip edebilirsiniz. Altı temiz ve rahat olan bebekler huzurlu umutlu olurlar. Mızmız bebeklerin özellikle altları konusunda bir problemi var demektir. Bu konuda anne ve babalara iyi gözlem yapmak düşmektedir. Çünkü bebekte rahatsız olduğu bir şeyi kullanmak ve vücudunda tutmak istemez. Bebek bezlerinde hijyen en önemli konudur. O yüzden paketli ürünler tercih edilmelidir. Besin hava aldırması bebeğin cildinin tahriş olmasına engellemektedir. Bu yüzden bebek bezi seçimi yapılırken hava aldıran bezler tercih edilmelidir.

bebeginiz-icin-dogru-bez

Bezin hemen yıpranmaması ve cırt cırtlarının da sağlam olmasında fayda vardır. Özellikle el ve ayak becerileri gelişmiş olan bebekler altına bez takılmasını istemezler ve reddederler bezi sürekli çıkarmaya çalışırlar. Çünkü çıplak kalmak hoşlarına gider. Böyle bir sorun ile karşılaşan anne ve babalar bezin üzerinde çizgi film kahramanı figürleri olmasına dikkat edebilirler. Bebeğin ilgilisini çekecektir ve bezi reddetmeyecektir. Bebeklerin gelişim aşamalarına göre ürün kullanılması en doğrusudur. Bu konuda da bebek bezlerinin bebeklerin boy ve kilosuna göre seçilmesi gerekmektedir. Anne ve babalar bu konuda bilinçli olmalılardır. Zaten doğal olarak bir şeylerden rahatsızlık duyan ve huzurlu olmayan bebek sürekli ağlar. Bu durumda da bir sıkıntısı var demek olur. Ya gazı vardır ya karnı açtır ya altına yapmıştır ya da bebek bezinden ötürü rahatsızlık duyuyordur. Daha sağlıklı günler için bebeğiniz için doğru bebek bezi çeşidini seçmeye özen gösterilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git