Bebeğe Çörek Otu Yağı Verilir Mi ?

Bebeğe Çörek Otu Yağı Verilir Mi ?
3 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 103 kez okundu.

Bebeğe çörek otu yağı verilir mi ? Çörek otu yağı, pek çok hastalığın alternatif tıp tedavisinde kullanılıyor. Çörek otu yağı, özellikle de bebeklerin en büyük problemi olan gaz sıkıntısını aşmak için kullanılabilen bir bitkisel yağdır. Çörek otu yağı, dozunda ve gerektiği kadar kullanıldığında bebeğin rahatlamasına yardımcı olur.

Bebeklerde Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek otu tohumlarını su ile karıştırarak bebeğinize içirdiğiniz taktirde bebeğinizdeki gaz sorunu çözülecektir. Bebeklerin gaz sancısını en aza indirmeye yarayan çörek otu yağı, ilaç kadar yan etki içermediğinden annelerin gönül rahatlığı ile tercih edebilecekleri bitkisel yağlardandır.

Çörek Otu Yağı Bebeklerde Nasıl Kullanılır ?

Aynı zamanda çörek otu yağının, bağırsak hareketlerini de düzenlediği biliniyor. Dilerseniz çörek otu ile bitkisel çay hazırlayıp da onun rahatlamasını da sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey ise, bir ya da iki kaşık çörek otu üzerine kaynar su dökerek bir bitkisel çay hazırlayabilir ve çocuğunuzun rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Bebeğinizin sırtına çörek otu yağı ile hafif bir masaj yaparak da bebeğinizin gazının daha kolay çıkmasına ve karnına masaj yaparak da gaz sancılarının azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz çok daha rahat uyuyacak ve sakinleşecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git