Baykuş Plajı Kilyos – Sarıyer / İstanbul

Baykuş Plajı Kilyos – Sarıyer / İstanbul
20 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 427 kez okundu.

Uzun çalışma dönemleri ve yoğun iş temposundan yorulan insanların tatil yapması ve tatil olan bakış açısından bu derece dinlendirici ve rahat olması yazın erken rezervasyon kışın ise ilk kar ile dağı tesislerine kurmalarını sağlar. Bu yazıda uzun süreli tatil planı yapamayan günübirlik tatilcilerin uğrak yerlerinden biri olan ve bir üniversite bünyesinde hizmet veren kilyos Baykuş Plajı ne anlatmaya çalışacağız.

Kilyos Baykuş plajı mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi bünyesinde 1 kilometrelik kumsalı ve 1000 metrekarelik güneşlenme alanı ile kendisini ziyaret eden misafirlerine kaliteli bir tatil imkanı sunmaktadır. Kilyos sahilinde bulunur gümüşdere Köyü tesisi nedir ve bünyesinde bulunduğu üniversitenin Bahar şenliklerine ev sahipliği yapar. Baykuş Plajı bulunduğu kilyosun en temiz sahillerinden birine sahip olmakla beraber çocukların ve ailelerin uğrak yerlerinden biridir. Bünyesinde bulundurduğu otopark 300 araba kapasitelidir. Her sene büyük organizasyonlara ev sahipliği yapar. Yiyecek içecek olayında ise 250 kişilik cafe barı ve restoranı tatilcilerin memnun etmeye yeterlidir. Kilyos Baykuş Plajı bir üniversitenin destek misyonunun bir parçası olduğu için diğer sahillerden ayrılmaktadır. Sabah saat 9 ile akşam 21.30 arasında misafirlerine hizmet vermekte olan Baykuş Plajı gerek fiyatları gerekirse sunduğu kalite bakımından her yaz büyük rağbet görmektedir.

Baykuş Plajında Neler Var ?

Kilyos Baykuş Plajı bahsedildiği gibi 250 kişilik cafebarı, restoranı ve birçok yemek ihtiyacını girebileceği iş işyerlerine sahiptir. Bunun dışında plajda bulunan şezlong ve şemsiyeler, duşakabinli giyinme odaları, eğitimli cankurtaranları bulunmaktadır. Kilyos baykuş Plajı nın misafirlerine sunduğu bir diğer özellik ise kendi çadırını getirme imkanı vardır. Bu sayılan tüm özellikler fiyata dahil özellikler olmakla beraber kendi çadırını getiren misafirlerden ek ücret talep edilmez. Bu sebepten ötürü Kilyos baykuş Plajı gayet tercih edilen bir tatil noktası olarak göze çarpar.

Baykuş Plajı Kilyos Fotoğrafları

Bu muhteşem sahile sahip plaj her açıdan fotoğraf tutkunlarının uğrak yeri olmuştur. Fotoğrafları internet sitesinden bulmak mümkündür. Günlük tatil planı yapan herkesin bu fotoğraflardan yararlanması gerekmektedir. Muhteşem gündoğumu, günbatımı partileri ile ambiyansını belli eden plajın fotoğraflarını web’te bulmak mümkündür.

Baykuş Plajı Giriş Ücreti

Kilyos Baykuş Plajı giriş ücretleri diğer tatil noktalarındaki sahiller ve plajlar gibi öğrenci, misafir, yetişkin ve çocuk şeklinde değişiklik gösterebilir. Bünyesinde bulunduğu üniversitenin Mimar Sinan Güzel Sanatlar olması nedeniyle bu üniversite öğrencilerine hafta içi giriş ücreti 10 Türk lirasıdır. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar öğrencilerinin hafta sonu giriş ücreti 5 lira artarak 15 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Üniversite öğrencilerin Uğrak yeri olan Baykuş Plajı Mimar Sinan Üniversitesi dışındaki öğrencilerinde ilgisini çekmektedir. Diğer üniversite öğrencilerinin giriş ücreti hafta içi değişiklik göstermeden 10 Türk lirası olup hafta sonu bu fiyat 10 lira artarak 20 Türk Lirası olmaktadır. Sadece üniversite öğrencilerinin Uğrak yeri olmayan Kilyos baykuş Plajı normal misafirlerin giriş ücretlerinde de bir fiyatlandırma belirlemiştir. Bu fiyatlandırma ziyaretçilerin hafta içi 20 Türk lirası hafta sonu 30 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kendi çadırını getirme imkanına sahip olması nedeniyle öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği baykuş Plajı da çadır kiralamak istenirse 1 kişilik çadır 10 TL 2 kişilik çadır ise 20 TL olarak göze çarpmaktadır.

Baykuş Plajı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Gümüşdere Mahallesi, Sarı Çiçek Sk. 34450 Sarıyer/İstanbul

Telefon: (0212) 203 80 03

Nasıl gidilir: İstanbul’dan gidilmesi biraz sıkıntılı olan Kilyos Baykuş Plajı araçla gidilmiyor ise belediye otobüsleri kullanılmalıdır. Bu belediye otobüslerinde önce metroya binmek metrodan inildiği zaman Hacıosman durağında Zekeriyaköy otobüsüne binerek polis okulu durağında inilmelidir. Polis okulu durağından indikten sonra yürüme mesafesinde bulunan Kilyos Baykuş Plajı hafta sonu tatili veya günübirlik tatil yapmak isteyen misafirlerine kaliteli zaman fırsatı sunmaktadır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git