Bayilik (Franchise) Kredisi Veren Bankalar

Bayilik (Franchise) Kredisi Veren Bankalar
1 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 156 kez okundu.

Bayilik (franchise) kredisi veren bankalar hangileridir ? Günümüz toplumunda iş kurmak ya da iş sahibi olmak o kadar zorlaşmıştır ki insanlar artık başka yollar aramaktadır. Bu yolların ilki olarak babadan kalma işler akla gelmektedir. Tabii herkes babasından kalma iş sahibi olacak kadar şanslı olamıyor maalesef.. Bunun yanı sıra bir de bayilik veren kuruluşlar vardır. Son zamanlarda bir hayli ön planda olan bayilik veren kuruluşlar, herkesin iş sahibi olmasına da olanak sağlamaktadır.  Kısaca Franchise yani bayilik, bazı mağaza ya da restoranların patronlarının başka şubelerini açmak için markalarının ismini vermeleridir. Bu marka ile açılan şubeler yine o mağazaya ya da şubeye ait olacak fakat işletmecisi farklı olacaktır. Bu marka isminin yanı sıra işletmeniz için işçilerinizin eğitimini de karşılamaktadır. Böylelikle kazancınızı da artırmayı amaçlamaktadır.

Bayilik ( Franchise ) Kredisi

Girişimcilerin ya da iş arayanların imdadına koşan yüksek bayilik fiyatları için nakit ihtiyacı da gerekmektedir. Bu durumda da bankalar devreye girmektedir. Bazı bankalar birkaç şart akabinde bayilik için kredi verebilmektedir. Bayilik kredisi için çoğu banka teminat istememektedir. Bu durumun alternatifi olarak bankalar, başka yönlerden teminat faktörünü karşılamaya çalışmaktadır. Bayilik kredisi verirken bu kredi öncelikle tamirat ya da iş yerinin düzenlenmesine harcanabilmektedir. Bu duruma bankalar daha çok finansman demektedir.

Bayilik ( Franchise ) Kredisi Nasıl Alınır ?

Öncelikle bayilik kredisi almanız için iyi bir iş fikri oluşturmanız gerekir. Bu iş fikriniz ile ilgili firmaları araştırabilir ve bu yönde güzel bir araştırma sonucu anlaşma sağlayabilirsiniz. Bu işlemleri hallettikten sonra ise geriye sadece nakit ihtiyacınız kalmaktadır. Günümüzde çoğu banka bayilik kredisi verebilse de bazı bankalar bu durumu teminat gösterme şartı ile kabul etmektedir. Bazı bankalar ise yaklaşık olarak ihtiyacınızın % 75’ini karşılayabilecek kredi verebilmektedir.

Bayilik ( Franchise ) Kredisi Veren Bankalar

Yapı Kredi Bankası

Oldukça köklü olan Yapı Kredi Bankası, bayilik için kredi verebilen bir banka olma özelliği ile de bilinmektedir. Bu kredi için üst limit belirlememiş olması da Yapı Kredi Bankası’na bir hayli talep edilebilir özellik katmıştır. Bu krediler ise 12 ay, 24 ay, 36 aya varan vadeleri kapsamaktadır. Bazı seçenekleri ile de bir hayli yardımcı olmaya çalışan Yapı Kredi Bankası, 6 ay ödemesiz ya da ertelemeli özellikleri ile de oldukça tercih sebebidir. Yapı Kredi Bankasının bu kredi seçeneği ‘Nakit Destek Kredisi’ adı altında verilebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için Yapı Kredi Bankasının internet şubesini ziyaret edebilir ya da telefon bankacılığı ile 444 0 440 hattını arayabilirsiniz.

Ak Bank

Ak Bank da bir hayli köklü olan banka olma özelliği ile bilinmekte ve bunun yanı sıra oldukça da tercih edilebilir bir banka olma özelliğini taşımaktadır. Ak Bank da ‘Franchise Kredisi’ başlığı altında verdiği kredi için bir üst belirlememiştir. Ayrıca Ak Bank bu kredi paketinin yanında daha bir çok fırsat da sunmaktadır. Bu fırsatların bazıları, EFT / Havale, Maaş Ödemesi, Teminat Mektubu, Çek Karnesi, Pos hizmeti ve daha bir çok fırsatları ile Ak Bank, müşterilerine oldukça değer verdiğini göstermektedir. Bu konuda bilgi almak için internet şubesini ziyaret edebilir ya da telefon bankacılığı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Telefon bankacılığı için, 444 25 25 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Deniz Bank

Deniz Bank da bir hayli fırsat içeren ve müşterilerine değer veren bir banka olma özelliği ile bilinmektedir. Deniz Bank bayilik kredisi veren bankalar arasında sayılabilmektedir. Deniz Bank bu krediyi ‘Sermayenize Destek Kredisi’ başlığı altında verebilmektedir. Deniz Bank sunmuş olduğu 120 ay vade ile de daha çok ön plana çıkmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için ise Deniz Bank internet şubesini ziyaret edebilir ya da telefon bankacılığı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Telefon bankacılığı ile iletişime geçmek için, 0850 222 08 00 numaralı hat ile görüşebilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası yaklaşık olarak 50 bin Türk Lirası’na kadar kredi verme imkanı sağlamaktadır. Bayilik kredisi için ‘İşimi Kuruyorum Paketi’ adı altında isterseniz 6 aya kadar ödemesiz imkan da sunabilmekte olup 12 ay ve 36 ay vade arası da verebilmektedir. Bu bayilik kredisi için başvuran müşterilerine daha bir çok cazip teklif de sunabilen Garanti Bankası, İşletme Hesabı, Easy Card ve Pos gibi özellikleri de müşterilerine sunmaktadır. Daha detaylı bilgi alabilmek için internet üzerinden Garanti Bankasının kendi sitesine ulaşabilir ya da 444 0 333 numaralı hat ile iletişime geçebilirsiniz.

Halk Bankası

Halk bankası, son dönemlerde oturduğu gündem ile bir hayli ön plandadır. Bunun yanı sıra yaklaşık 6 – 7 yıldır ise bayilik kredisi veren bankalar arasına girmiştir. Halk Bankası bayilik kredisini ‘Franchise Kredisi’ adı altında verebilmektedir. Yaklaşık olarak 60 aya varan vade imkanları ile müşterilerine bir hayli kolaylık sağlamaktadır. Daha detaylı bilgi için Halk Bankasının internet şubesini ziyaret edebilirsiniz ya da 444 0 400 numaralı hat ile iletişime geçebilirsiniz.

TÜBİTAK – KOSGEB

Son olarak ise TÜBİTAK ya da Kosgeb ile de iletişime geçebilirsiniz. Bu kuruluşlar da işe başlamak isteyenlere ve girişimcilere bir hayli yardımcı olabilmektedir. Bu kuruluşlar gerek hibe kredileri gerekse iş yeriniz için kredi imkanları ile bilinmektedir. Yaklaşık 100 Bin Türk Lirasına kadar varan kredi miktarları ile bireylere kolaylık sağlayabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git