Başak ve Yay Burç Uyumu

Başak ve Yay Burç Uyumu
10 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 260 kez okundu.

Başak burcu ve yay burcu uyumu nasıldır ? Başak ve yay uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Başak Burcu ile Yay Burcu Uyumu

Ateş grubuna mensup olan yay ile toprak grubuna mensup olan başaklar arasında tıpkı ateş ile toprak arasındaki gibi bir ilişki vardır. Bu ilişkinin özü parlayanı söndürmek prensibine çokça benzer. Yani günlük hayatta karşılaşılabilecek herhangi bir soruna karşı gösterilen öfke, üzüntü, stres ve hatta mutluluk gibi durumlarda birbirlerini baskılayabilecek iki burçtur. Bunun yanında yay, ateş grubunun en tutkulu burcuyken aynı şekilde başakta toprak grubunun en tutkulu burcudur. Bu da demek oluyor ki bu iki burcun yalnız iletişimi değil fiziksel ilişkileri de tutkulu olacaktır.

Başak ve Yay Aşk Uyumu

Peki, başak yay aşk uyumu nasıl ?

Başak burcu ile yay burcu uzun süreli ve harika giden bir ilişki istiyorlarsa her iki tarafın da önemli fedakârlık yapması gerekir. Bu fedakârlıkların başında başağın güvene olan tutkusu nedeniyle yay özgür ruhundan, başak da çalışma ve iş aşkından feragat etmek gelmektedir. Çünkü yaşanabilecek aksi durumlarda her iki tarafta bu özellikleriyle birbirlerini şiddetli şekilde vurmaya çalışacaktır. Hal böyle olunca da tartışmaların ardı arkası kesilmeyecek ve ilişki bir şekilde sonlanacaktır. Ayrıca hem yay burcunun hem de başak burcunun inatçı yapıları bazen işleri içinden çıkılmayacak hale getirebilir. Dolayısıyla böyle bir ilişkinin içine girildiyse her iki tarafta inatçı olduğunun ve ilişkinin devamı için bu özellikten feragat etmeleri gerektiğini bilmelidirler.

Ancak buna karşılık yay ve başak burcu arasındaki ilişki her iki tarafın özellikle başak burçlarının fazlaca takıntılı olmaları sebebiyle birbirlerine fazlasıyla bağlanan iki kişiyi doğurabilir. Bunun yanında başak burcunun fazlaca düşünmesi nedeniyle sürekli aklında bir şeyler olmasına sebep olmaktadır. Aklı sürekli dolu olunca da bazen karşısındaki kişiyi dinlemeyerek onu kırabilir ve onunla anlaşılmazlığın verdiği çelişki nedeniyle de tehlikeli diyaloglara girebilir. Bunlar dışında başak ve yay burçlarının düşünme tarzları ve düşüncelerini faaliyete geçirmelerindeki işleyişleri birbirlerine çokça benzediği için aralarında ister istemez bir uyuma sebep olmaktadır. Bu uyum da fark etmeden ikili arasında ortak amaçlar doğuracaktır. Bu durumda ikilinin ilişkileri uzun sürecektir.

Başak ve Yay Evlilik Uyumu

Peki, başak yay evlilik uyumu nasıl ?

Yay burcu ile başak burcu ikilisinde her iki taraf da bağımsızlığına oldukça düşkün olduğu için ilişkinin dengede olması zordur. Bahsedilen bu bağımsızlık yay burcunun faaliyetlerinde başak burcunun da düşünmesindeki bağımsızlıktır. Dolayısıyla ilişkiyi dengede tutmak için her iki tarafında bu özelliklerinin farkında olması ve birbirlerinin huylarını olumlu yönde desteklemeleri gerekmektedir. Bunun yanında bağımsız bir ruha sahip başak burçları için yay burçları biçilmiş kaftandır. Ancak mutlu ve evlilikle taçlandırılan bir başak-yay ilişkisi için ağırdan almak ve sabırlı olmak son derece önem taşımaktadır.

Ayrıca başak burcunun esnek ve açık fikirli olması kolay adapte olabilen yaylar için uygunken başakların takıntılı tavırları değişikliklere tedbirli yaklaşmayı mecbur kılmaktadır. Ancak yay burcunun bu özelliğe toleransı yüksektir ve iyimserliği, risk alabilmesi sayesinde başak burçlarının kendilerine kolayca ayak uydurabilmesini sağlayacaktır. Bu evlilik süreci ikili için bir eğitim süreci gibi de düşünülebilir. Çünkü başak burcunun tedbirli hareket etmesi yay burcunun ise hayatı hızlı yaşaması sayesinde yay düşünerek hareket etmeyi, başak da hızlı adım atmanın tehlikeli olmadığını öğrenecektir. Bunlar dışında çocuk fikrine her iki burç da uzak değildir ve her iki burç da bu anlamda sorumluluk ve risk almayı kabul edecektir.

Başak ve Yay Cinsel Uyumu

Peki, başak yay cinsel uyumu nasıl ?

Toprak grubunun demirbaşlarından olan başak burcu abartılardan ve genellemelerden kaçındığı için bu tür bir beraberlikte yayın ayrıntılı bir düşünme yolu izlemesine dolayısıyla konsantre olmasına yardımcı olacaktır. Çünkü başak burcundaki sağlam ve dik duruşla beraber gelen pratik düşünce yayı etkileyecek ve özenti duymasını sağlayacaktır. Çünkü yay burçları her ne kadar sorumsuz görünse de öğrenmeye ve gelişmeye açık olan kişilerdir. Ancak bunlara karşılık yayın dobra bir yapıya sahip olması nazikliği ile ün salan başak burçlarını sıklıkla kırabilir. Yine aynı şekilde yayların patavatsız ve sorumsuz halleri başakların başını aşılamayan belalara sokabilir. Ancak iyi veya kötü tüm bunlar başak ve yay burcu arasında fark edilmemesi güç bir çekime neden olmaktadır. Bu çekim çoğu zaman yatakta mükemmeliyetle sonuçlanır. Dolayısıyla böyle bir ilişkide cinsellikle ilgili endişeye kapılmaya gerek yoktur.

Başak ve Yay İş Uyumu

Peki, başak yay iş uyumu nasıl ?

İş konusuna sıra geldiğinde başak burçları her zaman temkinli ve tedbirlidirler. Mesela yeni bir iş bulmadan var olan işlerinden ayrılmak onlar için tehlike arz etmektedir. Ancak tam tersi yay burçları çabuk sıkıldıkları ve pek bir kaygıları olmadığı için aniden herhangi bir gün işlerinden ayrılabilirler ve hiç ara vermeden tatil planları yapabilirler. Çünkü her konuda olduğu gibi iş konusunda da fazlasıyla iyimserdirler ve işlerin kolayca yoluna gireceğini her zaman için düşünürler.

Ancak bu tür sorumsuzluklarına karşılık yay burçları bu rahat tavırları sayesinde çoğu kez istediklerine kavuşurlar ve hayatları boyunca hep istedikleri işi yapma kapasiteleri vardır. Yani iş çıkmazında yay ve başak burçları birbirlerinden oldukça farklıdırlar. Dolayısıyla başak-yay ikilisinin birbirlerinin endişelerini ve iyimserliklerini diğer herkesten daha iyi anlamaları gerekmektedir. Aynı şekilde başak burçlarının partnerleri olan yay burçlarının gittikleri yolun doğru olduğuna inanmaları gerekmektedir. Çünkü ancak bu şekilde gerçek anlamda mutluluğa kavuşabilirler.

 

Tüm bunların yanında bu iki burç arasındaki farklılar ikilinin arasında gerilim oluşturacaktır. Ancak bu ilişkide var olan gerilim ilişkiye kuvvetli bir enerji ve hareketlilik katacaktır. Eğer her iki tarafta yapılacaklar konusunda destekler ve doğru noktalarda iyi bir şekilde uyarırsa aralarında kuvvetli bir iletişimde oluşacaktır. Her çeşit sorunu birbirleriyle konuşarak dertleşebilirler, sorunları kolaylıkla çözebilirler ve oturdukları yerden hayatın akışını izleyebilirler. Yeter ki birbirlerinde gerçek aşkı bulduklarına olan inançları tam olsun. Tutkulu, sağlıklı ve uzun bir ilişki yaşanması kaçınılmazdır.

Başak burcu ve yay burcu uyumu nasıldır ? Peki, başak yay uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git