Başak Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir ?

Başak Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir ?
28 Mart 2018 tarihinde eklendi, 463 kez okundu.

Başak burcu insanları 22 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında doğan insanlardır. Grupları toprak ve dişidir. Renkleri açık sarı ve açık mavidir. Uğurlu taşları mavi safir ve zebercet olan başakların uğurlu sayısı 5’tir.Yönetici gezegenleri Merkür olduğundan hep bilgiyi arayıp bulmak isterler. Zekaları başakların en sağlam kalesidir. Genelde mantıklarıyla hareket ederler. Başaklar ayrıntıya önem verir ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar irdelerler.

Başaklar günlük yaşamlarında çalışkan bireylerdir ve pratik çözümlerin insanlarıdır. Onları tanımayan insanlar, onları soğuk ve ilgisiz insanlar olarak tanımlasalar da, başaklar tanıdıkları ve yakın oldukları insanlar için her türlü fedakarlığı göze alırlar.

Evet bunlar başakların olumlu yönleri tabi ki bütün burç insanları gibi başak burcunun olumsuz özellikleri de var. Peki bunlar ne mi ? gelin hep birlikte bakalım…

Eleştiri onların işi

Başaklar çevresindekileri çok fazla eleştirse de en acımasız eleştirilerini kendilerine saklarlar. Genellikle isteklerini ve ihtiyaç duyduklarını ortak bir payda da bir araya getiremezler ve bu da kendi içlerinde ki mükemmellik anlayışına uymaz.

Yukarıda da belirtildiği gibi Başaklar kendini ve çevresindekileri çokça eleştirse de kendisine yapılan eleştirilerden hoşlanmaz. Ve bu eleştirilere oldukça sert ve kırıcı geri dönüşler yapabilirler.

Kendine güvensiz başaklar

İstedikleri gibi bir insan olamayınca kendine güvenleri bir nebze sarsılabilir. Her zaman için oldukları insandan çok olmak istedikleri insana kafa yorarlar ve hali hazırda olan iyi yönlerini de görmemezlikten gelebilirler.

Değişim mi ? hiç onlara göre değil !

Başaklar değişimden pek hoşlanmazlar bu da onların bulundukları duruma ayak uydurmalarını zorlaştırır hatta başarılarının önüne geçebilir.

Ben ne dersem o !

Başaklar istediklerinin onların belirlediği zamanda olmasını isterler, başkaları tarafından isteklerinin geri çevrilmesinden hoşlanmazlar.

Buzlar diyarı insanları

İnsanlara karşı her zaman olması gerektiğinden daha mesafeli davranırlar çünkü o soğuk görünüşlerinin altında kırılmaktan ve incitilmekten çok korkarlar. Bu sebeple sosyal olmak konusunda sıkıntıları vardır.

Akrep ve yelkovan onların düşmanı

Yapabileceğinden çok daha fazla işi aynı anda yürütmeye çalışır. Yapacağı işler yetişmeyince zaman yetersizliğinden dem vururlar.

Huzursuz başaklar

Başaklar aslında göründüklerinden daha utangaç insanlardır ve oldukça huzursuz bir yapıya sahiplerdir.

Kendi değerlerinden haberleri olmaz

Genelde kendi değerlerinin farkında değillerdir bu yüzden kendileri hakkında yapılan iyi yorumlara kolay kolay inanmazlar.

Düzen insanı başak

Onların bulunduğu ortamda her şey muntazam ve düzenli olmalıdır, mükemmellik ihtiyaçlarının sonu yoktur bu da onların huzursuz yapısına destek olur.

Ayrıntılarda boğulanlar

Bir işi yapmadan önce en ince ayrıntısına kadar irdeler ve incelerler. Yaptıkları işi tam olarak kafalarında ki mükemmellik algısına ulaşmadan bırakmazlar bu yüzden bazen fiziksel ve ruhsal olarak yorgun düşebilirler.

Herkes kendini bilecek

Her insanın kendi hatalarının farkında olup kendi kendisini eleştirmesi ve gideceği doğru yolu kendisinin bulması gerektiğine inanırlar. Eğer birinin bir hatası yada kusuru varsa bunu ilk fark eden insanlar genelde Başaklar olur. Bu yüzden rahatsız olurlar.

Yardımseverliğin ayarını kaçırmak

İnsanlara yardımcı olmayı çok severler fakat bazen bu durumu abartıp kendilerini istemedikleri sorumlulukları yüklenmiş bir durumda bulabilirler. Ayrıca yaptıkları yardımların kabul görmesini isterler, eğer kabul görmezse bu duruma anlam veremeyebilirler.

İlişkilerde genel olarak sorunları olan insanlarla birlikte olup onları değiştireceklerine inanırlar. Ama partnerleri çoğu zaman düzeltilmesine gerek olmadığına inanan insanlar olur ve sonunda acı çeken taraf ne yazık ki Başaklar olur.

Hayatı kaçıranlar

Her şeyin en doğru ve olması gereken yolla yapılmasını isterler bu da onların zamanlarının çoğunu bu işlerle harcamasına sebep olacağından hayattan zevk almaya vakitleri kalmaz.

İçine kapanmak

Başaklar içine kapanmaya fazlaca meyillidir. Sorunların konuşup halledilebileceğini bilmelerine rağmen yine de içlerine kapanarak kendi kendilerine sorunlarını çözülemeyecek aşamaya getirebilirler. Çok konuşkan değillerdir, ketum insanlardır ve her şeyi içlerinde tutmayı tercih ederler.

Kontrole aşık başaklar

Başaklar kontrole aşıktırlar, bu yüzden genelde kendilerine içlerinden geldiği gibi davranma izni vermezler. Etraflarında ki insanların ve kendilerinin karakter ve yapılarını olduğu gibi kabul etmek onlar için çok zordur.

Eksikleri kapatmak

Kendilerinde gördükleri eksiklikleri yaptıkları iyilik ve özveriyle kapatmaya çalışırlar. Hep başkalarının yükselmesine yardım ederler fakat kendilerinde gördükleri eksiklikler yüzünden kendilerini yükselmeye layık görmezler.

Ayrıntıcı başak

Zamanlarının çoğunu ayrıntılara boğularak harcarlar bu da onların olaylara bir bütün olarak bakmasına engel olur. Başaklar çok detaycı insanlardır. Karşısında ki insanlar ayrıntıya dikkat etmeyen insanlar ise onların konuşmasının her kelimesinden farklı bir anlam çıkartarak kendi kendilerine alınganlık yapabilirler.
Özellikle Başak burcu kadınları bu detaycılık huylarından dolayı her zaman çok geç hazırlanırlar.

Titizlik abidesi başak

Başaklar çok titiz insanlardır. Onlar için dağınık bir ev arkadaşı yada eş korkunç bir kabus gibidir. Bu huyları etrafında ki insanları da hayattan bezdirebilir onlar için her şeyin yerli yerinde ve toplu olması hayat felsefesi gibidir.

Kıskançlık mı ? en iyi başaklar bilir

Başaklar çok kıskanç olabilirler. Bazen bu huyları partnerleri için çok boğucu olsa da gülü seven dikenine katlanır.

Mantık başaklarda

Başaklar çok mantıklıdır onların renkli hayal dünyaları yoktur. Her şey mantık çerçevesinde ilerlemelidir.

Tutucu başaklar

Başaklar çok tutucu insanlardır. Kendileri için oluşturdukları kurallar ve kalıplar vardır ve bunların dışına neredeyse hiç çıkmazlar. Bu sebeple bir Başaka istemediği yada ona göre yanlış gelen bir şeyi yaptırmak pek mümkün değildir. Gelenek ve göreneklere günümüz insanından çok daha fazla bağlıdır.

İnatçı başaklar

Başaklar hayatlarına kattıkları herhangi bir şeyden kolay kolay vazgeçmezler, onlar için en zor şeylerden biri değişimdir.

Dış görünüşe önem verirler

Başaklar dış görünüşlerine çok önem verirler dış görünüşlerinde ki herhangi bir eksiklik onları diğer insanlardan daha fazla etkiler.

Zorluk çıkaran başaklar

Çok önemsiz ayrıntılara takıldığı için önemli bir durum için onu ikna etmek çok zordur. Kabul etmemek için elinden geleni yapar.

En tasalı burç başaklar

Başak burcu insanları keskin zekalı insanlar olsalar da çok girişken insanlar değillerdir. Genelde olayların arka planında kalarak gözlem yapmayı tercih ederler bu yüzden sürekli düşünceli bir haldedirler. Bir problemi kafalarında çözüme ulaştırıncaya kadar rahat edemezler.

Kızgın başaklar

Başaklar genelde sakin ve sabırlı insanlar gibi gözükseler de sinirlendiklerinde sınırları ortadan kalkar ve karşılarında ki insan en sevdikleri ve saygı duydukları insan dahi olsa onların öfkesinden nasibini alır. Başaklar daha sonra bu çıkışlarından pişman olsalar da kendilerine hakim olmak konusunda sıkıntı yaşarlar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git