Başak Burcu Erkeği Aşk Hayatı

08.07.2020
Başak Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Başak erkeği, oldukça titiz ve çalışkan yapıları ile herkesin dikkatini çekmeyi bir şekilde başarır. Özellikle kurmuş oldukları yakın ilişkileri tüm hayatı boyunca devam ettirmek ister. Kimi zaman sevdiğini itiraf etmek onun için zor olabilir ve çekingen davranabilir. Ailesine oldukça düşkün, mantıklı ve gerçekçi bir karaktere sahip başak burcu erkeği aşk hayatı ile ilgili kafanızda bir takım soru işaretleri varsa, cevapları bu sayfada…

Yazı İçindekiler

Başak Burcu Erkeği Aşk Hayatı Nasıldır?

Düzen Arayışı İçindedir

Mantıkları çoğu zaman ağır basar ve duygularını bastıran karmaşık bir ruh haline sahiptirler. Aşkın varlığına inansa da, mantık süzgecinden geçirerek yaşanması gerektiğine inanırlar. Etkili bir fiziği ve karizmatik duruşu ile çevresinde dikkatleri çekmesine rağmen ilk adımı reddedilme korkusundan dolayı atmak istemezler. İsteklerini gerçekleştirmek için kararlı ve idealleri olan biridir. Mükemmeliyetçi yapıları ile karşılaştıkları yeni insanları, önce dikkatli takip edip, her yapılan hareket ve davranışı bir sebebe bağlayarak analiz ederler. Bu yönü ile ön yargıda bulunduğunun kendi bile farkında değildir.

Müzmin Bekarlar

Birlikte olmak istedikleri kişi de onun gibi mükemmel, sorumluluk sahibi, akıllı ve yanına yakışan bir olmalıdır. Sürekli eleştiril yaklaşımları kendince doğru olsa da, partnerini bu konuda sık boğaz ederek kaçırmaları mümkün. İyi kalpli, merhametli, evcimen olsalar da, kuralcı ve düzen delisi olmaları, aradıkları kadını bulmalarında zorlayıcı etkenlerdir. Bu nedenle kolay kolay evlenmezler. Ne zaman ön yargılarından uzaklaşır, aşkın simyasının mantığa uymadığına karar verir, küçük detaylarla uğraşmak yerine, hayatın güzelliklerine kendini açarsa, doğru insanı bulması da kolay olacaktır.

Çapkın Değildir

Aslında çok düşük enerjilidir ve çapkınlık yapmak asla onlara göre değildir. Merkür tarafından yönetildiği için beyni hep tüm işlerin doğru olduğundan emin olmak ister. Emin olana kadar beyni sürekli çalışır. İlişkide karşı taraf için birçok şey yapar bu bazen fark edilmeyebilir.

İletişim Kurmada Çok Etkilidir

Merkür’ün entellektüel yönünü almıştır ve iletişim konusunda tam bir dahidir. Çabucak iletişim kurar ve kendini anlatmakta zorlanmaz. İlişkilerinde esprili yönü sayesinde partnerini çok güldürür. Onun yanından ayrılmak istemeyeceğiniz kadar çok eğlenirsiniz. Partneri hakkında doyum noktası olmayan öğrenme kabiliyetine sahiptir. Sürekli araştırır, yeni yönler keşfeder.

İlişkilerde Bile Mükemmeliyetçidir

Yaptığı her şey karşılığında teşekkür bekler fakat samimi ve içten edilen teşekkür. Geçiştirilmeye asla tahammül edemez. Mükemmeliyetçi yapısı yüzünden her zaman en iyinin de iyisini bekler. Partneri olan bilmeli ki onun için ondan başka mükemmel yoktur. Mükemmel olmasaydı, başak erkeği asla ilişkiye başlamazdı. Partnerine en yoğun zamanında bile vakit ayırmayı kendine görev edinmiştir. İlişki adamı rolünü çok iyi oynar ve karşısındakinden de bunu bekler. Fakat en iyi yanlarından biride karşılık beklemez, yardımlarını karşılık beklemeden yapar. Tek isteği içten samimi bir teşekkürdür.

Aşk Yaşar Mı?

Asla romantik ve peri masallarındaki gibi bir aşk yaşayamaz. Çünkü ondan duygusallık ve romantiklik beklerseniz, hızlı şekilde yere çakılabilirsiniz. Her açıdan pratik, zeki, mükemmel bir adam olsa da romantikliğe hayatında yer vermez. Tamamen kişisel olan bir anlayış problemidir. Onunla anlayış çerçevesinde gerçek bir ilişki yaşayabilirsiniz, ama sizi heyecanlandıracak hediyeler alarak, güzel bir mum ışığında yemek yiyecek kadar romantik değildir. Buda sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Ondan beklentilerinizi değiştirirseniz, güzel bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Duygusallıktan Hoşlanmazlar

Aşkları işlerine, ailesine ve kendinden güçsüzlere vardır. Fakat ilişkilerde duygusallıktan hoşlanmazlar. Karşısındakinin duygusal boşlukta olduğunu hissettiklerinde güçsüz olarak tanımlarlar. İçgüdüsel olarak disiplinli ve çalışma odaklı yaşarlar. Duygusal film izlerken bile son derece gerçekçi olurlar ve o anki romantizmi bozarlar. İlanı aşklar, mum ışıkları, sürprizler asla onlara göre değildir. Bu tarz şeyler onun sizden soğumasını ve uzaklaşmasını sağlar. Tüm bunların yanı sıra buz gibi kalplerini eritebilecek etkenlerde vardır. Onu kendinize aşık etmek çok zordur ama aşık olduklarında buz olan kalplerini eritmek çokta kolaydır.

Aşk Bile Onlar İçin Kalite Demektir

Duygusallıktan, romantizmden çok aşkta da kalite arar. Kaliteye çok önem verir. Gerçekten yaşadıkları aşk sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır. Yaşadığı aşk sonucunda üzülürse eğer kendilerini işe gömerler. Sonra yaşayacakları aşkta ise kat be kat temkinli davranırlar. Genel olarak hüsranla biten bir aşk hikayeleri var ise toplumdan bile uzaklaşırlar. Partner olarak başak erkeğine karşı zaman zaman çok sabırlı olmak zorunda da kalabilirsiniz. İçgüdüleri iffettir ve bu huylarını mükemmel bir kadın vazgeçirebilir. Genel olarak başak erkeklerinin çoğu bekardır.

Aşk Hayatlarında Bile Aşırı Titizlerdir

Tam olarak soğuk flört eder. Herkesi beğenmeyecek kadar titiz yapıları vardır. Keskin zekalarının müsebbibi toprak karışımı olmalarıdır. Eleştirici duygusu, herkesi beğenmeyen tavrı flörtlerinin kısa sürmesine neden olur. Başak erkeğini ancak kendisi gibi biri ateşi ile yakabilir. Seçiciliği bile ilişki kurmasını engelleyebilir. Her anlamda titiz ve tertemizdir, dış görünüşleri de dahil. Aşk yaşadığı kişinin de nezih ve titiz olması gerekir. Bir takım olumsuz olaylar yaşansa bile kendisinin kirlenmesine izin vermez.

Aşk İçin Acele Etmez

Aşık olmak için kişi aramaz, zamanını bunun için harcamaz. Nasıl yeme, içme, giyim kuşam konusunda seçici, özenliyse aşık olacağı kişi içinde o kadar eleştirisel yaklaşır. Asla yanılgıya gelmez, kendini farklı gösteren kadınları anında tanır. Hiç hayallere kapılmaz ve asla yalana tahammül edemez. Dürüst ve samimi kişilerden hoşlanır. Aradığı kriterlerde birini bulma şansının az olduğunu kendisi de bilir.

Aklını Başından Almak Zordur

Hayatında biri olmadan yaşaması kolaydır. Aklı başından alınacak zor erkeklerden biridir. Eğer onu elde etmek istiyorsanız kendiniz olun. Onu kafanıza taktıysanız büyük ihtimalle hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hatta bazen kalpsiz olduğunu bile düşünebilirsiniz. Yapmanız gereken sabırlı olmak, dürüst olmak ve her zaman temiz ve bakımlı olmaktır.

Aşık Olduğunda Aşkını Gizlemez

Eğer gerçekten aşık ise bunu gizlemez. Sade şekilde duygularını açığa çıkarır. Aşkı yıllar geçse de canlı kalır ve asla dalgalanmasına müsaade etmez. Güvenilir, uzun soluklu bir ilişki yaşar. Eğer gerçekten aşıksa, yıllarca bekleyebilir. Pes etmeden çaba sarf eder. Aşkı bir kere alevlendiyse sönmesi çok zordur. Partner olarak sonsuza kadar sevilmenin tadını çıkarmakta kadına yakışır. Onu kıskanmanız bir ilişkide imkansızdır, çünkü her zaman hayatında birinin olduğu bilinci ile hareket sergiler. Mutluluğunu bozacak tüm etkenleri ortadan kaldırır. Dışarıdan gelen her şeye karşı hazırlıklıdır. Onun yanında kendinizi maddi manevi iyi hissetmemeniz imkansızdır. Aşıksa eğer ondan daha tatlı bir hayat arkadaşı bulmak mümkün değildir. Her ne kadar romantik olmasa da partnerini ilgisinden ve sevgisinden mahrum bırakmaz.

Asla Kıskançlık Krizlerine Girmez

Partnerini üzen her soruna karşı düşüncelidir. Hafızası çok kuvvetlidir ve özel günleri unutmayacak kadar zekidir. Hayatındaki kişiyi sonuna kadar sahiplenseler de dış etkenlere karşı kıskançlık sergilemezler. Hayatlarındaki kadını ona göre seçerler ve kendileri gibi tavır sergilemelerini beklerler. Dışa karşı tavırlarında hayatlarında biri olduğunu hissettirmelerini beklerler.

Aşk Hayatlarında Seviyesizliğe Asla Tahammül Edemezler

Eğer bir başak erkeği ile aşk yaşıyorsanız, asla seviyesizliğe tahammül etmeyeceğini biliyor olmalısınız. Her konuda kabalıktan, saygısızlıktan, ukalalıktan ve pislikten nefret ederler. Tam olarak modanın aşırısına kaçan kadınları tercih etmezler. Temiz ve bakımlı kadınlar her zaman radarındadır. Eğer onu etkilemek isteyen biriyseniz, önceliğiniz zekilik, saygınlık ve titizlik olmalıdır.

Mantık ve Duygu Karmaşası Yaşarlar

Her zaman mantık ve duygularının arasında kalıp, düzen arayışı içine girebilirler. Gerçek aşkı bile bulsalar idealleri için yaşamak daha ağır basar. Hayatlarında olduğu gibi aşk hayatlarında da ön yargılarından kurtulmaları çok güç olabilir. Yüksek standartlarda aradığı özellikler zaman zaman kendilerini de rahatsız etse de bu huylarından vazgeçemezler. Yaşadıkları karmaşa yüzünden çok geç yaşlarda evlenmeleri söz konusu olur.

Herkeste Olduğu Gibi Güzel Yanları da Vardır

Her kadının hayalindeki gibi aslında çok düzenli, temiz ve derli toplu yapıya sahiplerdir. Herkes eminim ki böyle bir erkek ile evlenmek ister. Aşk hayatında da aşk yaşadığı kişiye karşı titiz davranırlar. Anlayışlı ve kibar olmak yapılarında vardır. Bazen onun dünya iyisi olduğunu düşünmekten kendinizi alıkoyamazsınız. Sizi yıpratmadan, yormadan sevebilir. Size karşı attığı adımların geleceğe yönelik olması herkesi olduğu gibi partnerini de baştan çıkarır.

Başarılı Bir İlişkinin Sırrı Doğru Olmaktan Geçer

Doğrucu, saygılı ve yetenekli olan başak erkeği ile aşk yaşamak istiyorsanız her şeyden önce doğru olmalısınız. İletişime değer veren biri olarak söyleyeceklerinizi doğrudan ve net söylemeniz gerekir. İletişim ne kadar doğru ve düzgünse tepkileri o kadar yumuşak ve sakin olur. Onun sınırlarını bildiğiniz sürece her alanda size elinden geldiğince yardımcı olur.

Sadık Bir Yapıya Sahiptir

Eğer ilişki yaşıyorsa son derece sadıktır. Düşünceli ve yardım sever yapısı sayesinde partneri ile aradaki dengeyi kolaylıkla kurar. Ondan bekleyeceğiniz son şey aldatılmaktır. Çünkü açık konuşur, duygularını gizlemez eğer ilişki sallantıda ise aldatmak yerine terk etmeyi tercih eder. Karşısındakinden de beklentisi bu yöndedir. Eğer aldatma isteği var ise sevmiyor demektir, sevmediği kişi ile ilişkiye devam etmez. İş hayatında da aşk hayatında bu durum değişmez.

Flörtüz Yapıları Vardır

Asla romantik olmasalar da oldukça flörtüz yapıları vardır. Zeki esprileri sayesinde hoşlandıkları kadını tavlamakta zorlanmazlar. Onunla sohbet etmek çok çekicidir. Fakat rahatlayana kadar oldukça ter dökebilir. Kendisi gibi iletişim kabiliyeti olan, duyarlı ve hoşsohbet eden kadınlardan hoşlanırlar. Titizlik huyu onu flört ederken bile rahat bırakmaz. Saç dibinden ayak tırnağına kadar karşısındaki kadını süzer. Bu nedenle biraz zor bir erkektir.


Başak Burcu Erkeği Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

Romantizm başak erkeğine ters bir duygudur. Onun bir kadınla ilgilenmesi, beğendiğini belli etmesi, bir ilişkinin içinde olması söz konusu olduğunda, hızlı karar vermek istemez. Kendine fazla yaklaşılmasına da izin vermez. Hissettiği duygunun ne olduğunu, doğru bir his olup olmadığını anlamak için zamana ihtiyacı vardır.

Hayatının her alanında kontrolü ön planda tutan ve mükemmeli arayan başak burcu erkeği aşık olduğunu anladığı ilk anda dünya başına yıkılmış gibi davranır. Titizlikle kurduğu düzenin bozulacağına inanarak bir süre duygularını reddetme eğilimi gösterir. Peki, çok zor aşık olmasına rağmen gönlünün dizginlerini serbest bıraktığında büyük bir değişim geçirerek bambaşka bir insana dönüşen, sivri dili ve zor beğenen mizacıyla bilinen bu erkek sevdiğini nasıl belli eder?

Test eder

Güven sorunu yüksek olduğu için duygularını açmadan önce bir stres topu gibi sinirlerinizle oynayacağına emin olabilirsiniz. Bir gün çok yakın, diğer gün çok uzak davranarak sevginizden emin olmaya çalışır, siz gözyaşları içinde kapıdan çıkmak üzereyken boynunuza atlayarak hislerini itiraf etmeye başlar.

Başkalarının yanında olmadığı kadar rahattır

Gün içinde en olmayacak şeyleri takıntı haline getiren, sürekli bir memnuniyetsizlik hissi içinde insanları yada olayları eleştiri yağmuruna tutan, hayatta kendini hep bir adım geri çekerek gözlemci rolünü üstlenen ve mesafesini özenle koruyan nevi şahsına münhasır bu kişi sevdiği kadının yanında son derece rahat, esprili, güleryüzlü ve sevecendir.

Katı kurallarını esnetir

Hayatı her an batmaya hazır bir gemi olarak gördüğünden can simidine yakın durmak istemez çünkü can yeleğini içine giyerek dolaşır. Oluşabilecek her türlü acil durum için bir A, B, F, G hatta Z planı çoktan hazırlamıştır. Kendi hazırladığı kurallara sıkı bir şekilde biat eder ve bu şekilde hayatta kaldığını düşünür. Kendi günlük rutininin dışına çıkıyorsa ona bunu sadece aşk yaptırabilir.

Eleştirmenize izin verir

Evrendeki her canlıyı keskin akıl süzgecinden geçirirken kendini de acımasızca eleştirebilecek kadar dürüst olsa da bir başkası tarafından eleştirilmeye hiç tahammülü yoktur. Tenkitle karşılaştığında savunmaya geçerek kalp kırabilir. Eğer onun küçük kusurlarını yüzüne vurmanıza izin veriyorsa ve pençelerini çıkarıp üstünüze atlamıyorsa bu sizi gerçekten sevdiği içindir.

Beklenmedik jestler yaparak şaşırtır

Soğuk görüntüsünün altında merhametli bir yürek ve sadece sevgisine layık gördüğü kadına özel, romantik bir şövalye saklar. Sadakatinize ve samimiyetinize inandıktan sonra dünyanın en değerli mücevherlerini ayaklarınıza serer, doğum gününüzü tüm ayrıntılarıyla planlayarak eşsiz ve unutulmaz bir akşam geçirmenizi sağlar, kulağınıza flörtöz cümleler fısıldayarak ayaklarınızı yerden keser.

Ailesiyle tanıştırır

Aile onun için değerli bir sığınak, kapıları yabancılara tamamen kapalı kutsal bir mabettir. Eğer sizi ailesinin tüm fertleriyle tanıştırmak için sabırsızlandığını söylüyorsa bu ilişkinizin uzun soluklu olacağı ve sizi hayatında vazgeçilmez bir yere koyduğunu gösterir.

Sürekli düşünür

Saçınızı, gülüşünüzü, ses tonunuzu, önceki gün giydiğiniz kırmızı kazağı, yediğiniz yemeği, anlattığınız en saçma esprileri bile gün içinde takıntılı bir şekilde düşünür.

Ayrı kalmak istemez

Aşkta yelkenleri suya indirdikten sonra içinden sevdiğinden ayrı olduğu her dakika ona dokunamadığı için üzülen yumuşak huylu bir prens çıkar. Bu yüzden en önemli işlerini, kuruntulu gelecek planlarını ve sorumluluklarını erteleyerek sizinle daha fazla zaman geçirebilmenin yollarını arar.

Mutlu etmek için çabalar

Mükemmel eşi bulduğunu düşündüğünde onu mutlu etmek ve kaybetmemek için maddi ve manevi tüm varlığını seferber eder. Sevgilisinin isteklerini önemser ve gerçekleştirmek için varını yoğunu ortaya koyar. Genellikle tutumlu davranmasına rağmen aşık olduğunda hayatındaki kadını memnun etmek için ölçüsüzce para harcar.

Küçük hatalara göz yumar

Normalde bir başkası yapsa insanlık suçu işlenmiş gibi günler boyu konuşacağı şeyleri siz yaptığınızda kolayca görmezden gelir.

Hayatında değişiklik yapmaya ikna olur

Her gün gördüğü bir nesnenin azıcık sağa ya da azıcık sola kaydırılmasından bile büyük rahatsızlık duymasına rağmen aşk gözünü kör ettiğinde (ki bu gerçekten çok nadir olur) herkesi şaşırtarak hayatında risk almaya karşı daha hevesli hale gelir. Sevdiği kadın isterse evin dekorasyonunu, semtini hatta şehrini bile değiştirir.

Hayallerinizi tuzla buz etmek yerine destekleyici yaklaşır

Başkası anlatsa ”Kesin dilini tutamaz, insanı anlattığına anlatacağına pişman eder!” dediğiniz en uç ve olasılıksız hayallerinizi bile kafasını sallayarak ilgiyle dinler. Örneğin Fizan’a gitmek istediğinizi söylediniz, üç gün sonra ayrıntılı bir yol haritası hazırlamış olarak karşınıza çıkar ve sizinle birlikte geleceğini söyler.

Takip eder

Sosyal medya üzerinden her on dakikada bir kimlerin postlarını beğendiğinizi, sizi yeni takibe alanları, yeni takibe aldıklarınızı ve onların sayfalarını, kimleri takipten çıkardığınızı ve sizi takipten çıkaranları, paylaştığınız hikayeleri, postunuzun altına gelen yorumları ve durum güncellemelerinizi bir ajan gibi takip eder.

Planlar yaparak kontrol altına almak ister

Aşık olduğunu fark ettikten sonra hayatındaki her şeyi olduğu gibi sevdiği insanı da kontrol altına almak ister. Ruhunuz duymadan birlikte yiyeceğiniz ilk akşam yemeğini, on ay sonra kutlayacağınız doğum gününüzde size alacağı hediyeyi, sevgili olarak geçireceğiniz ilk yaz tatilini, ileride kaç çocuğunuz olacağını ve isimlerini, on yıl sonra nerede ve kimlerle olacağınızı yani kısaca her şeyi planlar.

Kıskanır

Fazla sahiplenici olduğu için aşırı kıskanır ama zayıf görüneceğini düşünerek bu yönünü patlama noktasına gelinceye kadar gizler. Patlama noktasına geldiğinde neleri içine attığını gördükçe şaşırırsınız.

Çocuksu davranır

Aldığı mantıklı kararlara, serinkanlı doğasına, ayakları yere basan tavrına rağmen aşık olduğunda içinden ele avuca sığmayan, afacan bir çocuk çıkar. Onunla yeteri kadar ilgilenmediğinizi düşündüğünde türlü şirinlikler yaparak ilgi çekmeye çalışır. Başaramazsa kırılır, küser, sizden uzaklaşır.

Hisleri konusunda dürüst ve açık sözlüdür

Akıl oyunları oynamak ve karmaşık mesajlar göndermek ona göre değildir. Duygularını dolaysız ve net bir şekilde dile getirir, düzdür. Sizden de aynı dürüstlüğü ve samimiyeti bekler. Hayatın onu yeteri kadar yorduğunu düşündüğü için kaçan kovalanır türde ilişkilerden hiç hoşlanmaz. Eğer sizi seviyorsa kendisiyle uzun toplantılar yaptıktan size açılır.

Sadıktır

Göz çapkını olmasına olmasına rağmen doğru kişiyi bulduktan sonra gönül maceralarına kapılarını kapatır. İlişki boyunca sadık kalmayı ve karşı tarafın sadakatini her şeyden fazla önemser.

Sesinizi duymak ister

Gün içinde sıklıkla sevgilisini düşünür, sesini duyma ihtiyacı hisseder. Sıklıkla arayarak gününün nasıl geçtiğini, ne yediğini, akşam iş çıkışında ne yapacağını sorar. Sıkışık programı ve sürekli meşgul iş hayatı arasında uzun telefon görüşmeleri yapmaktan büyük keyif alır.

Zekanıza ve kişiliğinize hayrandır

Kadınları kafa karıştırıcı ve düzen bozan varlıklar olarak gören başak burcu erkeği içtenliğe, zekaya ve sağlam karaktere değer verir. Sevgilisinin aynı zamanda en yakın arkadaşı olmak ve her şeyi birlikte paylaşmak ister. Aşık olduğu kişiye hayranlık duyar.

Pembe bulutlarda gezmenize izin vermez

Gerçekçidir, tutamayacağı sözler vererek sizi oyalamaz. Yalan söylemek huyu değildir, sırf sizi üzmemek için kötü bir durumla ilgili pembe bir tablo çizmez. Ya söz vermez yada verdiği sözü şartlar ne olursa olsun yerine getirir.

Sahiplenir

Doğal bir koruma iç güdüsüyle hareket ederek sevdiği insanı hayatının merkezine alır, ailesinden biri olarak görür. Her türlü ihtiyacı ve isteğiyle yakından ilgilenir. Çevresinde hoşlanmadığı insanlar varsa onları açık bir şekilde hedef alır, çok sert konuşur. Bazen elinde olmayarak fazla kısıtlayıcı ve aşırı müdahaleci davranır.

Hoşlandığını Hissettirir

Balıklama atlayıp sizden çok hoşlandım, sizi daha yakından tanımak istiyorum, demekten çekinir. Birlikte edilen sohbetler ile sizi tanımaya çalışır. Kimsenin fark etmediği küçük şeyleri görür ve eğer size güven duyduysa o küçük detaylarla, sizi mutlu etmek için elinden geleni yapar. Ufak tefek ama sizin için önemli olan, hediyelerle şımartmayı sever.

Ruhunu Tanımak İster

Sizinle ilgilenmeye daha derine inip ruhunuzu görmeye istekli olur. Bunun için bir kahve içimi edilen sohbetin, daha ilerisine gitmek ister. Bu onun sizi daha yakından tanıma isteğinin bir göstergesidir. Duygularında artış olduğunda, başak erkekleri savunmasız olurlar ve içlerinden geleni söylerler.

Güvenli Bölgelerinden Çıkarlar

Kendi için güvenli konfor alanında yaşamak ister. Onun için değişik, kalabalık yerler güvenli değildir ve kendini rahatsız hisseder. Aşık bir başak erkeği konfor alanından çıkıp, sevdiğini mutlu etmek için elinden geleni yapar. Doğasına aykırı bile olsa, sırf sizi mutlu etmek için, kendi inandıklarını feda etmeye hazırdır. Aşık bir başak kadar hiç kimse fedakar, şefkatli ve verici olamaz. Temkinli ve tedbirli olmalarının nedeni incinmek istediklerinden kaynaklıdır.


Başak Burcu Erkeği Nasıl Aşık Edilir?

En Zoru İlk Adımı Attırmak

Bir başak erkeğinden hoşlandıysanız, bilmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Bu konularda kendinizi tartıp ondan sonra ileri bir adım atmanızı tavsiye ederiz. Her şeyden önce güven ister, destekleyen ve nitelikleri olan bir eşe ihtiyaç duyar. Duygusal bir ilişkiye girmeden önce, ince eleyip sık dokur. Tanımak için birlikte zaman geçirmekte aceleci olmaz.

İlk Adımı Atmak

Duygularını fazla göstermek istemez, ilk adımı atmakta zorlanır, karizmatik görüntüsünün dışından utangaç, içe dönük biridir. Size aşık olsun istiyorsanız, ilk önce onun gelmesini sağlamanız gerekir. İşin belkide en zor yanı ilk adımı ona attırmaktır.

Hanım Hanımcık

İlk görüş ilk karşılaşma ister istemez görünümle olur. İnsanlar görüntüleriyle karşılanır. Başak erkeği için de görüntü önemli bir kriterdir. Moda dergisinden fırlar gibi karşısına çıkıp dikkatini çekeceğini düşünüyorsanız yanılırsınız. Onu etkilemenin en doğru yolu, modaya uygun ama abartıdan uzak, şık bir kıyafet ile doğal, bakımlı, saç ve makyajdır. Saçlar onun aynası olduğu için, kadınında saçlarının bakımlı, derli toplu olmasını ister.

Dürüst Ol

Kadınsal oyunlar oynayarak onu kazanamazsınız. Ne kadar dürüst ve içten olursanız o kadar etkili olur. Onun kalbine giden yol dürüstlükten geçiyor. Kim olduğunuzu, güçlü yanlarınız kadar, zayıf yanlarınızı da onunla samimi ve birazda eğlenceli bir şekilde paylaşırsanız, onu etkilemeye kafasında sizi irdelemesine imkan verirsiniz.

Hiçbir Şeyde Aşırıya Kaçma

Konuşmalarında aşırıya kaçıp kendini ve isteklerini abartma. Onun kendini yetersiz hissetmesine olanak verme, bir kadında aradığı derinlik ve istikrarlı olmasıdır.

Analitik Bir Ortak

Toprak grubu ve merküryen bir kişiliği olan başak erkeği, mantıksal düşünen yapısı ile kendine duygusal bir eşten çok, kendi gibi analitik düşünen bir ortak tercih eder. Onun için, kendi dünyasında sizden emin ve net olması lazım ki, size zayıflık olarak gördüğü duygularını açabilsin. Yoksa üzüldüğünüzde koşup omzunda ağlanacak bir erkek değildir. Bu kadar da duygusuz mu demeyin, tabi onunda duyguları var ama abartıdan uzak. Çaresiz kadın olmak yerine felsefesi olan, entelektüel konulara hakim, güncel olaylardan haberdar bir kadın ile konuşup sohbet etmek daha çok tercih edeceği bir durumdur. Duygusal davranışlar onu korkutup, uzaklaşmasına neden olabilir.

Değerli Olduğunu Görmek İster

Çok ufak bir detay ama, onun için zamanı değerlidir. Randevularına sadık kalır ve aynı şekilde karşısından da bekler. Eğer dakik olmazsanız, size olan ilgisini kaybetmeye yetecektir. Bu kadar basit bir şey için ayrılacak mı demeyin. O her şeyin altında birçok şeyi anlamlandırır, bunda randevuda dahildir. Çünkü zamanında gelmezseniz ona olan ilginizi ve saygınızı eşleştirir.

Ev Yemeklerine Bayılır

Gelenekselci bir yapıya sahiptir. Lüksü sevse de onun için elit bir restaurant yerine, sizin tarafınızdan hazırlanmış lezzetli ev yemeklerini, daha çok tercih edecektir. İyi yemek yapıyorsanız, onun kalbine giden yollardan birini daha fethetmiş olursunuz. Yemek davetiniz illa çok romantik bir atmosfer de olmak zorunda değil. Lezzetli ve onun için hazırlanmış olması yeterli olacaktır. Mantıksal olarak önce karar vermesi gerekir. Sizin doğru insan olduğuna ikna olması için, yemek yapmanız, hatta lezzetli yemek yapmanız önemli bir özelliktir.

Evde de İşte de Düzen

Evinizin nasıl olduğu, nasıl dekore edildiği ile ilgilenmez. Onun için önemli olan düzenli ve temiz olmasıdır. Hijyen konusunda takıntıları olduğu bir gerçektir. Eğer dağınık ev ve ofisiniz varsa onun titizliği sizi oldukça bunaltacaktır.

Desteklenmek İster

Eleştiri onun en belirgin özelliklerinden biridir. Hatta öyle eleştirir ki, kendisi de bu eleştirilerden nasibini alır. Her konuda onun yanında olun, destek verip onu teşvik etmekten kaçınmayın. Destek vermeye çoğu konuda ihtiyaç duyar. Ayrıca bu tarz bir davranış onun dikkatini çekmenize neden olacaktır.

Onun Fikrini Alın

Mükemmeliyetçi yapısı olsa da, otoriter biri değildir. Sertliği de görüntüsünden kaynaklıdır. Onun için mantıklı ve geliştirilebilir iyi düşünülmüş bir fikir, hedefi olan bir etkinliği paylaşmak, size saygı duymasına ve taktirini kazanmanıza neden olacaktır.

Karar Vermesine İzin Ver

Acele etmez ve ağırdan alır. Çünkü emin olmak ister. Kendi kafasında ölçer biçer ve süzgecinden geçirdikten sonra ikinci seviyeye atlar. O yüzden ilişkiniz iyi gidiyor deyip, birlikte güzel geçirdiğiniz bir anda bile, onu ilk öpen siz olmaktan kaçının. Eğer sizin için uygun kişi olduğunuza karar vermişse ne zaman öpmesi gerektiğini bilir.


Başak Burcu Erkeği Nasıl Geri Kazanılır?

Her başak burcunun içinde bir balık vardır. O sıra dışı bir düzen ve kurallarla çevrelediği, istikrarlı bir hayatı tercih eder. Değişime direnç gösterir. Hareketli bir dünyada kendini güvende ve ayakları yere basan biri olarak görmek ister. Balık etkileri başak erkeğini dengelemeye yardımcı olur. Düzen ve rutinde bu kadar tutarlı olmasına rağmen iç dünyasında güvenilmez bir yanı vardır. Kendini güvende hissetmek için, çok emek verip çalışmak zorunda kalır.

Başak Neden Ayrılır?

İlişkiye temkinli yaklaşan başak erkeğinin, ilk zamanlarda ayrılması çokta zor değildir. Kafasında oturtamadığı bir ilişkinin içinde olmak istemez. Fakat ilişki yol almış ve kafasında belli bir şekle oturmuş iken, ayrılması için mutlaka geçerli bir nedeni olması gerekir.

Sadakatsizlik ve güven onun kırmızı çizgisidir. Kesinlikle affı yoktur. Fakat ilişkide yaşanan bazı sorunları tolere edebilir, kafasında artı eksi bir yerlere oturtur. Yanlışları varsa düzeltmeye çalışır, karşısından beklediklerini açık yüreklilikle ifade eder ve zaman tanır. Düzen ve temizlik konusundaki takıntısı, fazla ve yersiz harcamaları, onun ihtiyaç duyduğu teşvik edilme isteğinin göz ardı edilmesi, fazla duygusal davranışlar, ayrılmak için geçerli sebepleri arasında olur. Ayrılma kararı verdiyse doğru olduğundan ve ne zaman gitmesi gerektiğinden emin olarak ilişkisini bitirir. Kolay kolay geri adım atmaz. Geri adım atması için, onu zorlayacak bir etki oluşması lazım.

İkinci Şans Verir mi?

İkinci şansı aslında daha ilişkisi bitmeden önce kendi vermiştir. Bu süreçte sorunlarla baş etmeye değişimi gözlemlemeye çalışır. Verdiği şansı doğru kullanıp kullanmadığını ölçer, analiz eder. Gereken saygıyı göremezse, gösteremezse, bitmesi için son kararı verir. Yinede ayrılık sonrası kendine ikinci bir şans isteyen kadın için ne karar vereceğini de kadının davranış ve ne kadar bu şansı isteği belirler. Sadakat ve evlilik bütünlüğüne verdiği değerin öncelikle sarsılmamış olması gerekir. Onuru kırılmış bir başak için affetmek kolay olmayacaktır. Saygı bitmişse ilişkide bitmiştir.

Gerçekten geri kazanmak isteyen kadın, hatalarından ders almış olmalıdır. Ona yeniden kendini ispatlamaya hazır olduğuna inandırmanın ötesinde, kanıtlaması gerekir. Bu kadın için biraz zorlu bir süreç olacağından, gerçekten seviyor olmanız gerekir. Bu tarz bir davranış karşısında, başak erkeği sizi takdir edip alçak gönüllülük gösterecektir.

Kolay kolay ciddi olmayan bir ilişki içinde olmaz. Eğer ilişkisi sürüyor ve bu ilişki için emek veriyorsa, mutlaka sizi seviyor ve saygı duyuyordur. Aceleci olmasa da mutlaka hayatındaki kadın, onun yaşamında her zaman yer alacak partneri olacak kişidir. Bu süre içinde aceleci olmadığı gibi, sadık ve ilgili olacaktır, ortak yaşayacağı partneri ile iyi günde de kötü günde de, ölüm onları ayırana kadar birlikte olmak ister.

Onu Terk Ederseniz

Sadakatsizliği affetmez, o yüzden onu başka bir erkek için terk ederseniz sizi asla affetmeyecektir. Fakat ona nedenini açık yüreklilikle söyler ve içini dökerseniz, sizi anlayacak ve kıskançlık yapmayarak, anlayışla karşılayacaktır.

Fakat onu terk etme nedeni başka bir erkek değilse, kızgınlığın geçene kadar sabredin. Bu süreçte ağla, bağır, çağır ama bunu yalnızken yap. Göz yaşlarını ona gösterme. Eğer bu süreç sonrası yaptığının bir hata olduğuna inanırsan, bu davranışların onu tekrar kazanmanda etkili olacaktır. Başak erkeği yaptığı hataların farkına varıp kendi ile analiz yaptıktan sonra, kendini geliştirmek ve aynı hataları kendi yapmayacağı gibi partnerinin de yapmayacağından emin olmak ister. Eğer kendi hataları yüzünden sizi kırmışsa oda acı çeker.


Başak Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Herkes hayatında atlı prensini veya prensesini hayal eder. Eğer sizde başak erkeği ile ilgili hayaller kuruyorsanız hevesinizi kursağınızda bırakmak doğru olmasa da umutlarınızı ona bağlamanız, kendi ayağınıza sıkmanız demek olduğunu bilmeniz gerekir. Dramatik sahneler, vaatler, kurulan sahte hayaller, yapışık ikizler gibi yaşanan bir sevgi şeklinde kendini gösteren aşk onun midesinde kramplara yol açarak ilk uçakla dünyanın sonuna gitmeyi isteyecek kadar korkutur.

Onun anladığı aşk, karşılıksız olarak kendisini ailesine, arkadaşlarına, kendinden zayıf olana adamak anlamına gelir. Ancak uygun şartlar geliştiğinde doğru insanı bulduğunda buz ve çelikten giydiği zırhını çıkartarak kalbi yumuşayacaktır.

Merkür gezegeninin toprak elementine sahip olan başak burçları duygularından daha çok mantığına önem veren, analitik düşünen, mükemmeliyetçi, değişken yapıya sahip, pratik zekalı, çalışkan, üretken bir yapıya sahiptir. Aşk ilişkilerinde de ince eleyip sık dokuyan, doğal, güzel, akıllı ve mükemmel eşi arayan kişilerdir. Kolay kolay bir ilişkinin içinde olmaz ve en ufak detaylara kadar karşısındakini inceleyerek doğru kadın olup olmadığının analizini yapar.

Son Derece Dikkatli Bir Erkek

Bir anda bakışı ile ortamı süzerek en ince ayrıntılarına kadar süzgecinden geçirecek kadar akıllı bir adamdır. Her ayrıntıya özel bir çaba göstermeden dikkat eden bu adamın karşısına bu yönünü göz önünde bulundurarak çıkmak gerekir. Özen gösterdiğin, doğal ve duru güzelliğini ön planda tutarak abartıdan kaçınmış olarak hazırlanmaya dikkat edin. Güzel olduğu kadar akıllı ve özgüveni olan bir kadın ancak onu etkilemeyi başarabilir.

Mantığıyla Hareket Eder

Duygusuz biri değildir fakat önceliği her zaman mantığının sesine kulak vermektir. Hayatında duygusallığı yaşamak istese de bu ancak ilişkisine güvenip kendini her şeyi ile açacağı zaman gerçekleşir. Böyle zamanlarda da aşırı abartılı duygusallık onun tasvip ermediği bir durumdur.

Çaba Sarfetmeli

Ne istediğini bildiği gibi karşısındaki kadınında ayakları yere basan, akıllı, kendine güvenen biri olmasını arzu eder. Çaba sarf ederek elde etmek, onun duygularını ateşlediği için ilgisi her daim olur. Tanımaya çalışırken, sanki bir problemi çözüyor gibi sizi çözmeye uğraşması, emek vermesi sizi onun gözünde değerli kılar. Bu nedenle hep bir yanınız gizemli olmalı, herşeyi bir anda ortaya dökmeden yavaş yavaş hareket etmelisiniz. Fakat bu süreçte şüpheye düşmesine veya kafasında soru işaretleri oluşmasına sebep olacak davranışlardan kaçınmanız akıllıca olur.

Dürüstlük ve Samimiyet İster

Bir bakışı ile mutlu, üzgün, sinirli, öfkeli olduğunuzu anlayacak kadar kıvrak zekaya sahiptir. Bu nedenle ondan bir şeyi gizlemeniz kolay kolay mümkün değildir. Bir ilişkide öncelikle samimiyet ve güven arar. Uzun uzun konuşmak, sizi her yönü ile tanımaya çalışır. Ona karşı dürüst olursanız bunu hisseder ve ilişkiniz bir adım daha öteye geçer.

Konuşması ile Mest Eder

Akıcı ve samimi bir konuşma adabı vardır. Ağzı iyi laf yapar, mizah anlayışı gelişmiş, kendini dinlettiren hitabete sahiptir. Bu özelliği ile kendine hayran bırakacaktır. Laf kalabalığı yapan, konuşmuş olmak için konuşan kişilerden pek hoşlanmaz. Kendi gibi akıllı ve konuşma üslubuna dikkat eden, nerede nasıl konuşulacağını bilen, bir kadın onun kalbinin kapılarını aralamasına sebep olur.

Seçkin Zevklere Sahiptir

Her konuda mükemmeli ister. İyinin de iyisi vardır mantığı ile hareket eder. Bu yüzden çok çalışır ve geleceğini garanti altına almayı ister. Sorumlulukları gelişmiş kişiler olduğu için hayatına aldığı kişininde ihtiyaçlarını gözetir. Aşk olduğunda aceleci davranmaz, sevdiğinden ve doğru insan olduğundan emin olduğunda ise ömrünün sonuna kadar da olsa kavuşacağı günü bekler.

Dış Görünüşe Önem Verir

Giyim kuşamı ile kendine oldukça dikkat eden temiz ve bakımlı bir yapıya sahiptir. İlişkisinde de partnerinin giyimi ile en ince detaylara kadar ilgili davranır. Önceliği her zaman temiz ve titiz bir kadın olmasıdır. Değişken bir yapıya sahip olmasına rağmen toprağa ve doğaya bağlı bir yaşamı vardır. Maceraperest biri onun anlayabileceği bir durum değildir. Bu nedenle evciman bir yapıya sahiptir.

Kibar ve İnce Düşünür

Kibar tam bir salon beyfendisidir. Kadınları davranışları ile etkilemeyi becerir. Onun sevgisini gösterme yollarından biride jestler yaparak partnerini sevindirmektir. Eğer kafasındaki kişi sizseniz ne pahasına olursa olsun elde etmek için çaba gösterecektir.

Aklındakini Söyler

Hatalı bir davranışta bulunduğunuzda bunu çekinmeden dile getirir. Sözlerinin ikiletilmesinden pek hoşlanmadığı gibi ağır ithamlarda da bulunur. Sözler onun için önemli değerlere sahiptir. Verilen bir randevuya zamanında gider, karşısından da aynı hassasiyeti göstermesini bekler.

Kalite Arar

Kalbine giden yol flörtçü tavırlar, peşinden koşmak gibi eylemler değildir. Öncelikle her katagoride olduğu gibi kaliteyi ve gerçek aşkı ararlar. Bu noktada onun kalbini kazanmak için sabır göstermek ve çok emek vermeniz gerekebilir. Çok nadir başak erkeğinde iffet önceliği göz ardı edilebilir. Gelenekselci yapısı ve içgüdüsü bir kadının iffetli olması gerektiğine inanır ve bu noktada fazla esneklik göstermemektedir. Bir çok burca oranla hayatını bekar geçirecek kadar bu konuda hassastır. Kadere karşı gelmek istemez ve kolayca boyun eğer. Kaderimde varsa o beni bulur şeklinde inanmak onun için normal bir düşünce şeklidir.

Kültürel Uygunluk Arar

Akıl süzgecinden geçirerek aşkı mantık çerçevesinde şekillendirir. Her açıdan uygunluk arar. Bunların içinde kültürel faktörlerde yer alır. Farklı kültürden birinin onun yaşamına nasıl etki edeceğini, ona ne katacağını, uyum sağlayıp sağlayamayacağını, ona uygun olup olmayacağının kararını öncelikle vermesi gerekir.

Titiz ve Düzen Delisidir

Obsesif denecek kadar düzen konusunda takıntılı bir yapısı vardır. Çalışma masasının düzeninden bu kişinin başak burcu olduğunu kolaylıkla anlamanız mümkündür. Dış görünüşü de onun aynası gibidir. Bu nedenle aşkının da temiz kalmasına ve kirlenmesine izin vermeyen bir yapısı vardır.

Mesafeli Durur

Kendinden şüphesi var gibi her zaman mesafesini korumaya çalışır. Kendinden emin, seviyeli ve nezih bir duruşa sahip olduğu kadar ince bir aktörlük yeteneğine de sahiptir. İstemediği bir yerde hasta numarası yaparak ayrıldığı gibi ilgilendiği kadına karşı ilgisizmiş gibi görünerek kadar zekidir. Aşık olduğunda bile teslim olmayacak, hala doğru kişi olup olmadığınızın muhakemesini yapmaya çalışacaktır

Aşkını Gizlemez

Gerçekten aşık olduğunda bunu kendine gizlemez fakat sade ve uygun bir dille bildirir. Öyle şatafatlı gösterişli ilanı aşklar ona göre değildir. Aşkı ağzına sakız yapıp dalgalandırmak yerine, yıllarca gerçek aşkın peşinden gitmek, onun için dağları delmek ve bu ateşi hiç söndürmeden yaşayabilmek aşk adına güzel olsa gerek. Bunun için önemli olan o ilk ateşi yakabilmekten geçiyor. Aslında bu sinderalle masalında prensin sevdiği kadının ardına düşerek cam ayakkabının sahibini araması gibi bir durum. Başak erkeği de kendi sinderallasını arayan özel bir erkektir.

Onu elde ettikten sonra yaşanacak pek sorunu ortadan kaldıracak, ekonomik olarak her zaman çalışarak en iyi şekilde yaşamak için uğraşacak, mutluluğunu bozacak en ufak bir sorununun olmasına izin vermeyecek kadar müşfik evine ve eşine bağlı biri olacaktır.

Kıskançlık Etmez

Onun ilgisini çekmek için bu tarz oyunlara girmek onun ilgisini ekmeyeceği gibi olumsuzlukla sonuçlanacak riskli bir davranış olacaktır. Olaylara mantık süzgecinden bakan bir olarak kıskançlığı abartılı bir davranış olarak kabul eder ve güvensizlik olarak nitelendirir. Eğer bir ilişkide güven sorunu yoksa kıskançlığın yersiz ve gereksiz olduğuna inanır.

Hafızası oldukça kuvvetli ve akıl erdirmese de kadınlar için önemli olan şeyleri kafasına not eder. Özel günleri bu yüzden kesinlikle unutmayacaktır. Ayrıca oldukça şeffaf ve anlayışlı biridir. Büyük küçük herhangi bir sorunda anlayışla ve düşünceli yaklaşım gösterecektir. Sahiplenici yönü gelişmiş bir kişiliği olmasına rağmen asla kıskançlık yaparak sorun çıkartmayacaktır. Fakat özgürlüğün ve iyi niyetinin suistimal edilmesine asla katlanmayacaktır.

Seviyesizliğe Katlanamaz

Etkilendiği kadının çevresinde çaktırmadan dolaşırken onu görmezden gelmek veya aptalca hareketlerle dikkat çekmeye çalışmak onun bir anda ne oluyoruz demesine orayı terk etmesine neden olur. O güzel olduğu kadar kafasından saçtan başka beyinde taşıyan kadınlardan hoşlanır. Aptal, güzelliğinden başka hiç bir şeyi olmayan, cahil, kaba, moda diye rüküş giyinen, abartılı makyaj ve marjinal hareket eden kişilerden nefret eder. Eğer ondan hoşlanıyorsanız sizinde dikkatli olması ve oyunu kuralına göre oynaması gerekir.

Zevklidir

Başak erkeği kadın konusunda oldukça zevklidir. Saf ve doğal güzelliğe önem verir ve hayatını o nadide kadını aramakla geçirebilir. Güzel ve alımlı olduğu kadar akıllı bir kadın olmasını ister. Bilir ki onun ihtiyacı olduğunda moral depolamasında yardım eder, teşvik eder, motivasyonunu yükseltir. Sohbetleri keyifli geçer, konuşmak olsun diye konuşmazlar. Felsefe yaparak kişisel gelişimlerine destek olurlar.

Bir Mücevher Gibi İnceler

Nasıl bir mücevherin saflık derecesini, ayarını, kalitesini kuyumcu incelerse, başak erkeği de kadını bir mücevher gibi inceler, her yönüyle, tüm detayları ile görmek ister. Mükemmeliyetçidir. Aradığı kadını bulduğunda da hayatını onun önüne serer.

Önce Mantık

Merkür gezegeninin etkilediği toprak grubunun elementi olan başak, mantığıyla hayatın gerçekleri ile yüzleşmek ister. Duygularının mantığının önüne geçmesini istemez. Zaten aşırı duygusallığı da sevmez. Bir kadında da aşırılıkları sevmez.

Hayalindeki Saf ve Temiz Kadını Arar

Hayatı düzenli olduğu için, çoğu zaman kendine zaman ayırabilir. Hayalinde yarattığı saf, güzel ve uyum sağlayacak mükemmel kadını arar. Bu ideali için yıllarca evlenmek istemez. Fakat o doğru kadını bulduğunda onu sevip sayacaktır.

Kadınları Etkisi Altına Alır

Mizah yönü gelişmiş ,ağzı laf yapan, konuşmasını bildiği gibi dinletmesini de bilen biridir. İyi bir gözlemci ve detaycıdır. Konuşması ile kadınları etkilemekle kalmaz, hayran bırakır. Kendi gibi çalışkan, ne istediğini bilen, zekası ile fark edilen bir kadın ister.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.