Başak Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Başak Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?
15 Mart 2017 tarihinde eklendi, 200 kez okundu.

Başak burcu çocuğuna nasıl davranılmalı ? Başak burcu toprak grubuna mensuptur. Güven ve huzurlu bir ortam önceliğidir. Hayatlarında düzeni ve simetriyi ön planda tuttukları bilinmektedir. Hisleri kuvvetlidir. Doğal ve içtendirler. Sevmediği insanlara samimi davranamazlar ve rol yapamazlar. Yüz ifadeleri çok belirgindir ve duygularını hemen ele verir. Paraya  önem verir. İş hayatında oldukça başarılıdırlar. Karşısındakine güvendiğinde samimi olabilir. İlk başta soğuk ve itici görünebilirler. İyi bir kötü gün dostudurlar. Aile hayatına eşine ve çocuklarına çok düşkün bir yapısı vardır.

Başak Burcu  Çocuklarına Nasıl Davranmalıyız ?

Başak burcu çocuğu, sorumluluk duygusu çok güçlü olarak dünyaya gözünü açar diyebiliriz. Yemek saatlerini değiştirmekten ve aksatılmasından hoşlanmazlar. Daha bebeklikten itibaren mama saati geçtiğinde aşırı tepki gösterebilirler. Bu nedenle bebeğin veya çocuğunuzun bakımında yemek ve diğer ihtiyaçlarını karşılarken aksatmamaya ve periyodik bir düzen içerisinde bunları yapmayı alışkanlık haline getirmeye çalışmalısınız. Bu şekilde çocuğunuz daha huzurlu ve rahat olacaktır. Tabi çocuğunuz mutlu olduğunda siz de daha rahat bir süreç geçireceksiniz.

Başak burcu grubu çocuklarda güven duygusu çok önemlidir. Anne ve babasının kendisine güvendiğini hisseden bir çocuk genel olarak hayatında daha başarılı ve öz güveni yüksek bir performans gösterecektir. Bu nedenle güven duygunuzu çocuğunuza hissettirme noktasında  gereken önemi vermelisiniz. Çalışmayı seven işin eve paraya önem veren bir yapıları vardır. Siz  çocuğunuzu ders çalışması için aşırı şekilde zorlamak veya bazı anne babalar gibi adeta yalvarma derecesine gelme durumuna düşmeyeceksiniz. Sorumluluk duygusu gelişmiş bir çocuğunuz olduğu için ödevlerini yapma okula gitme gibi konular ona külfet gelmeyecek ve hakkıyla yerine getirecektir. Size düşen en önemli şey çocuğunuza sevgi ve güven duyduğunuzu hissettirmektir.

Başak burcu çocuğu, hem titiz hem de çok disiplinlidir. Bu nedenle bu burç çocuklarına bir şey yaptırmak çok zor değildir. Sorumluluklarının bilincinde olduğu için ona zorla ders çalıştırmak zorunda kalmazsınız. Kendi geleceğinin planını kendisi yapar ve bu planların içinde her zaman ailesine de bir yer ayırır. Başak burcu insanı, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür. Bu özelliği sayesinde pek çok riskten de aynı zamanda korunmuş olur. Hep temkinlidir ve garantici yapısı nedeni ile büyük başarılara imza atar. Başak burcu insanı, ince eleyip sık dokuduğu için çoğu zaman kendisini boş yere strese sokar ve bu durum sağlığını bile etkileyebilir. Çocuğunuzun bunu yapmaması için onu rahatlatmalı ve her zaman yanında olduğunuzu ona hissettirmelisiniz.

Başak çocuğu, genellikle çok şey istemez ve istediği bir şey olmadığında ise sorun çıkarmaz. Çünkü zaten ne yapıp yapmaması gerektiğinin çok iyi farkındadır. Bunun için başkalarının sözlerine ihtiyaç duymaz. Tüm başarılı insanlar ve üst düzey yöneticiler genellikle başak burcu insanlarından çıkar. Bu aslında başak burcunun mükemmelliyetçi yapısından kaynaklanır. Başak çocuğunun bir şey yapmasını istiyorsanız onunla yapıcı konuşmalar yapmalısınız ve bunu neden istediğinizi ona açık açık anlatmalısınız. Ona da dedikleriniz mantıklı geldiği zaman zaten sizi dinleyecek ve dediğinizi yapacaktır. Başak burcu insanı, herkesin sözünü dinlemez ve genellikle herkesi kırmamak için dinler, fikrini alır ama en son yine bildiğini okur. Onun fikirlerini değiştirmek oldukça zordur. Ancak ona mantıklı gelen bir şey ile karşısına çıkarsanız onu ikna edebilirsiniz.

Başak burcu çocuğuna nasıl davranılmalı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git