Başak Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Başak Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?
15 Mart 2017 tarihinde eklendi, 209 kez okundu.

Başak burcu çocuğu özellikleri nelerdir ? Toprak elementine dahil olan başak burcu çocuğunun iki belirgin özelliği vardır. Bunlar ise, pratiklik ve özendir. Tıpkı yetişkin Başak burcunun özelliklerini küçüklüklerinden itibaren taşırlar.

Bebeklikten itibaren mama saatlerinin, banyolarının zamanlı olması onlar için önemlidir.

Başak burcu diğer burç çocuklarına göre daha zeki, dikkatli, aktif, kibar, sakin ve huzurludur. Bu nedenle kısa zamanda sorumluluk duygusu kazanırlar ve olgunlaşırlar. Kendi işlerini kendileri yapmak isterler ve yetişkin gibi davranırlar.

Beyinleri küçük yaştan itibaren yüksek bir tempoda çalışmaya başlar, bu nedenle tembel ya da dağınık halleri titiz başak burcu için şaşırtıcı olabilir.

Başak burcu çocuğu, tüm sorunları, sıkıntıları, çevrelerinde olup biten her şeyi analiz ederek kavramaya çalışırlar.

Özgüvenlerinde birtakım eksiklikler olabileceği için aile bireyleri tarafından desteğe ve teşvik edilmeye ihtiyaç duyarlar.

Zekalarından kaynaklanan sorularına dikkatle ve titizlikle yanıt verilmelidir. Aksi takdirde çocuk önemsenmediğini düşünerek içine kapanık davranışlar sergileyebilir. Özgüven sorunları yeniden ortaya çıkabilir.

Başak çocuğu ciddi olduğundan her zaman ciddiye alınmak ister.

Küçüklüğünden itibaren düzenli olmayı severler, sorumluluk sahibi olmayı, işlerini organize etmeyi bilirler.

Bir hata yaptıklarında bunu ikinci kez söylemeniz gerekmez. Gurur meselesi yaparak bir daha o hatayı yinelemezler.

Güzel ve temiz giyinmeyi severler. Giyimlerinde bile düzenden ve uyumdan yanadırlar.

Çocukluklarından itibaren seçici ve detaycıdırlar. Hemen karar vermektense durup düşünmeyi ve durumu değerlendirmeyi tercih ederler.

Yardımsever yapıları olan başak burcu çocukları, ailelerine ve topluma yardımcı olmayı amaçlarlar.

Mükemmeliyetçi yönleri baskın olan çocuğunuzun bu yönünü yatıştırmanız gerekebilir. Her şeyin hatta hayatın mükemmel olamayacağını bazen iyi olanın da yeterli olduğu gerçekliğini ona anlatmalısınız.

Fazlasıyla mütevazi olan başak çocuğunun kendine olan özgüvenini geliştirmesini sağlamalısınız. Sosyalleşmesi için dışarıdaki aktivitelere katılmasını desteklemelisiniz.

Düzenli bir hayat, dengeli beslenme, düzenli uyku gibi önemli durumlar zaman zaman huysuzlanabilen başak çocukları için oldukça önemlidir.

Çoğu kez sesli düşünen başak çocuğunun rol yapma yetenekleri de oldukça gelişmiştir. Aynanın karşısında mimiklerini izlemeyi ve konuşmayı sever.

Okul çağında disipline ve düzene en çok önem veren başak çocuğudur. Ancak yetişkin başalar gibi eleştiriye gelemezler.

Odasını kendi kendine toplamayı ve düzenlemeyi seven başak burcu çocuğu eşyalarını kimseyle paylaşmak istemez.

Onunla bir çocuk gibi değil kesinlikle bir yetişkin gibi konuşmanız gerekir. Daha küçük yaşlarda sizi anlayacaktır. Bu yüzden çocuğunuz en büyük sırdaşınız olabilir.

Doğayı çok seven başak çocuğu, açık havada oynanan oyunları da çok sever.

Zekaları konudan konuya atlayabileceğinden konsantrasyon güçlükleri yaşayabilirler. Yine de bu sorunu da kendi kendilerine çözmek isteyeceklerdir.

Ders çalışmayı çok sevmeyen başak çocuğu ödüllendirme yöntemi ile ders çalışmayı sevebilir. Anne-babalar bu yöntemi kendilerine göre ayarlayabilirler.

Sessiz, sakin ve kendi halinde görünen başa çocuğu, dost canlısı, sıcak ve samimidir.

Okul dışında başka faaliyetler ile uğraşmak yüksek potansiyellerinin değerlenmesini sağlar. Enerjileri ve zekaları da sosyal aktiviteler ile gelişmiş olur.

Hayvanları çok seven bu çocukların, evcil bir hayvan ile büyümeleri duygusal yönlerinin gelişmesini sağlayacaktır.

Başak burcu çocuğu özellikleri nelerdir ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git