Başak Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Başak Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?
21 Mart 2017 tarihinde eklendi, 491 kez okundu.

Başak burcu çocuğu okul hayatı nasıl olur ? Başak burcu çocukları oldukça sessiz bir yapıya sahiptirler. Özellikle karnı güzel bir şekilde doyurulmuş olursa karşınızda adeta sesini bile çıkarmayan hatta bütün gece kusursuzca uyuyan bir çocuk görürsünüz. Dağınık olan bu çocuklar tembel hareketler sergiler ve ailesini şaşırtmayı çok iyi başarır. Fakat bu kadar tembel olan başak burcu .çocuğu bir o kadarda çok zekidir. Hatta zekilerini daha sınıflarını girdikleri ilk anda masalarına oturduğu an itibariyle kullanmaya başlarlar ve o zaman ne kadar zeki olduklarını kendileri bile yeni fark eder.

Başak burcu çocuğu, aynı zaman çok iyi bir gözlem yeteneğine sahip oldukları için, etrafında herhangi bir şey olduğu zaman direk olarak gözlemleri sonucunda her şeyin farkına varılabilir. Gerek okul zamanında gerekse normal yaşantısında kendilerine olan güvenleri biraz eksik olur. Özellikle okul çağlarında ne kadar çok her şeyi anlayıp cevaplamak isteseler bile kendilerine pek güvenemedikleri için daha çok sessiz kalmayı tercih ederler. Fakat onlara arkadaşları veya anne babaları tarafından destek verilir ve kendilerine olan güvenlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olunursa bu çocukların başarılarının önüne hiç bir çakıl taşı takılmasına izin vermemiş olurlar.

Sürekli olarak akıllarının bir köşelerinde sorular vardır bu çocukların ve ne yapıp edip bunları cevaplandırırlar. Aynı zamanda kendilerine sorulan soruları da asla yanıtsız bırakmazlar. Başak burcu çocuğu, ders çalışmaktan pek hoşlanmamaktadır. Onları çok yorar ders çalışmak. Onlara bu şartlar altında bir ödül gibi amaç içerecek önemli bir unsur sunduğunuz zaman büyük bir hırsla ders çalışmaya başladığını görmüş olacaksınız. Aynı zamanda okul hayatlarında boş zamanlarında sosyal programlara katılmaları onların gelişmelerine daha da katkı sağlayacaktır. Arkadaşlarıyla da uyumlu bir birliktelik sağlayan bu çocuklar sosyal hayatlarında da bir uyum içerisinde olacaktır.

Başak burcu çocuğu, hayatının her alanında olduğu gibi okul hayatında da çok titiz davranır. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür ve mükemmeliyetçi yapısı nedeni ile her şeyin dört dörtlük olduğundan emin olmak ister. Duygusal yapısı nedeni ile bazen üzüntülü ya da çok sevinçli olduğu dönemlerde okulunu aksatabilir ya da motivasyon eksikliği yaşayabilir. Yaramaz kişiliği ile bilinir. Şımarık ve sevecen yapısı sayesinde çevresindekiler tarafından çok sevilir. İnçe zekası ve duygusal yönü ağır bastığından dolayı sözele daha meraklı ve sözel soruları çözmeye daha heveslidir. Başak burcu çocukları, inatçı kişilikleri ile tanınır. Kafalarına bir şey koydukları zaman onu gerçekleştirmek için elinden ne geliyorsa yapar. Sade ve net anlatımlardan hoşlanır. Dikkatinin dağılmaması için ders dinlerken ya da ders çalışırken etrafta çok ses olmamasına dikkat eder. Başak çocuğu, hiperaktif yönünü ne kadar çok dizginleyebilirler derslerindeki başarısı da bir o kadar artar.

Başak burcu çocukları, ders çalışması için baskı yapılmasından hiç hoşlanmaz. Bu durum onu hiç ders çalışmamaya itecektir. Onları motive etmek ve ders çalışmaya teşvik etmek için güzel aparatif tabaklar hazırlayabilir, güzel sunumlarla bir şeyler ikram edebilir ya da sevdiği kahveden ikram edebilirsiniz. Arada bir küçük molalar vermek her zaman dikkatini toplamasına yardımcı olur. Ders çalışırken rahatsız edilmekten hiç hoşlanmaz. Küçücük bir kalem hediye etmeniz bile başak burcu çocuğunun derslerdeki motivesini arttırır. Hırslı ve kararlı yapıları sayesinde hayalini kurdukları başarıya çok rahat ulaşabilirler. Dikkatlerini toplamaları için kafalarının boş olması ve yorgun olmamaları önemlidir. Başak çocuğu derslerinde her zaman daha iyisini yapmak için uğraşır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git