Baş Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Baş Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 169 kez okundu.

Baş ağrısı için hangi doktora gidilir ? Baş ağrısına hangi poliklinik bakar ? Baş ağrısı için hangi bölüme gidilir ?

Baş Ağrısı İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Baş ağrısı nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda baş ağrısına hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

  • nöroloji

Baş Ağrısı Nedir ?

Her yaştan olan bireylerde belirli zaman aralıkları ile baş gösteren baş ağrısı, bazen üst bazen yanlar bazen de ense tarafında şiddetli olan sancılardır. Her ne kadar dikkate alınan bir durum olmasa bile en ufak bir baş ağrısı insanın ölümüne bile neden olacak sorun olmasından dolayı kısa sürede anında doktora gidilmesi gerekir. Oldukça farklı belirtileri ve nedenleri vardır.

Baş Ağrısı Nedenleri

Bir insanda meydana gelen baş ağrısının aslında pek çok nedeni yer almaktadır. En çok etkeni olarak insanların ruh hallerinden kaynaklı olan durumlar yer eder iken bir yandan sağlık sorunları da neden olmaktadır. Kısa süre önce atlatılmış olan nezle ya da grip de baş ağrısı olmasına neden olurken diş ağrısı da bunların yanında yer almaktadır. Hem sinüzit hem de migren en başta şiddetli olan ağrıların nedeni olurken bir yandan aniden meydana gelen beyin kanaması da bu duruma etki edebilir. Eğer kişi de epilepsi nöbetleri yani sara hastalığı da varsa o kişi de belirsiz olan anlarda aniden baş ağrısı yaşayabilir. Bunun gibi birçok neden yer almasından dolayı en ufak bir ağrıda bile doktora gidilmesi gerekir.

Baş Ağrısı Belirtileri

Baş ağrısı belirtileri aslında neden dolayı oluyorsa ona göre bir belirti belli edecektir. Ama en büyük belirtisi olarak baş çevresinin hem üst hem arka hem de yan taraflarında ciddi anlamda meydana gelen sancılar olmaktadır. Sanki beyinler içine iğne saplanması gibi olan durumlarda insanların bedensel yapılarına göre mide bulantısı da yer almaktadır. Bunların ötesinde gözlerde kararma, baş dönmesi ya da gözlerde sulanma ve kusmaya da etki edecektir. Bazı insanların ağızlarında sulanma ya da köpüklenme olan belirtileri de beraberinde getirmektedir.

Baş Ağrısı Tedavisi

İnsanların en büyük problemi olan bu baş ağrısından kurtulmak için kısa sürelik sadece sakinleştirici çayları tercih edebilirsiniz. Çok büyük sorunları beraberinde getirebilir, bu nedenle kendi kafanıza göre ilaç tedavisi uygulamayın. Doktor kontrolü altında eğer sebebi ne ise ona göre bir ilaç tedavisi uygulayın.

Baş ağrısı için hangi doktora gitmeyelim ? Baş ağrısı hangi bölüme girer diye soruyorsanız nöroloji bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git