Balık ve Akrep Burç Uyumu

Balık ve Akrep Burç Uyumu
11 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 253 kez okundu.

Balık burcu ve akrep burcu uyumu nasıldır ? Balık ve akrep uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Balık Burcu ile Akrep Burcu Uyumu

Balık ve akrep burçları Zodyak’ın su grubunda bulunan iki burçtur. Dolayısıyla bir çok bakımdan benzerlik gösterdikleri aşikar olmakla birlikte akrep burcunun yapı gereği balık burcuna oranla daha sert bir görünüme sahip olduğu aşikardır. Şimdi gelin, bu iki burcun ortak ve zıt yanlarına değinerek ne kadar uyumlu olabileceklerini değerlendirelim.

Öncelikli olarak balık burcunun pek çok insanca bilinen duygusallığından söz etmek istiyorum. Bu burcun insanı doğum haritasına göre çeşitli farklılıklar gösterse de genel itibariyle çok duygusaldır, hatta duyguları ile nefes alıyor dersem abartmış olmam. Dostluklarından tutun da iş ilişkilerine kadar her şeyine duygusal bakabilir ve empatinin vücut bulmuş halidir. Bu yönüyle bakıldığında biraz arabeske bağladığını söyleyebilirim ki konu aşk olunca iyice pembeden siyaha bürünüyor ruh halleri.

Akrep burcu insanı ise daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi oldukça ketum ve gizemli bir yapıya sahiptir. Kesseniz duygularını kendisi istemediği sürece açık etmez, açık etmediği yetmiyormuş gibi bir de ilgisiz görünür de kırk yıl kıvranışınızı zevkle izler. Böyle söylüyorum ama oldukça da yufka yüreklidir fakat kolay güvenmek onun hayat stiline uygun değildir. Balık burcu ile bu yönde çatışacaklardır. Çünkü balık burcu insanı herkesi kendisi gibi görmeye meyilli küçük bir Pollyanna’dır. Hal böyle olunca balık burcu insanı ilk görüşte her ne kadar akrep burcu insanının cazibesine kapılsa da biraz ürkecektir.

Balık burcu insanı oldukça evcimendir ve evde vakit geçirmeyi sever. Akrep burcu insanı da zaman zaman kendi sınırlarını zorlasa da genel olarak yalnızlığı ve sessizliği seven bir insandır dolayısıyla balık burcunun bu kendine has sevimli evcimen halleri akrebin hoşuna gidecektir. Ama sakın akrebin haberi yokken evde pijama partisi falan vermeye çalışmayın! Akrep insanı gereksiz bulduğu kalabalıklardan nefret eder ve bu davranışınız sizi ondan uzaklaştıracaktır. Balık burcu insanı duygusal yoğunluğu karşı tarafa aktarırken bazen şımartılmak ister fakat bu akrep burcu insanına göre eğer çok hassas bir konuyla ilgili durum yoksa bu davranış çok çocuksudur.

Akrep insanı zaman zaman beraber çıldırabileceği ama karşısında da her zaman güçlü, dayanıklı ve iradeli bir insan ile birlikte olmak ister. Balık burcu insanının bazen mızmızlığa kadar varan şımarık halleri akrep burcunun hoşuna gitmeyecektir. Ama eğer akrep burcu insanı sizi şımartmak istemişse emin olun bunu kendisi zevkle yapacak ve türlü yollarla sizi eğlendirecektir. Duygusal yoğunluğu akrep insanı ile yaşamak istiyorsanız duygusallıkta dümeni bir süre akrebe bırakmalısınız. Akrep burcu insanı içinde bulunduğu anı yaşamaktan keyif alsa da kafası soru işaretleri ile meşguldür. Bu meşguliyet onun doğasında vardır. Balık burcu insanı ise herkesten uzak mırıl mırıl bir aşk yaşamak isteyecektir. Akrep burcu insanı yalnız kalmak isteyip kabuğuna çekildiğinde ona zaman tanımalısınız. Küllerinden doğan anka kuşu gibi size canlanmış olarak geri dönecektir.

Balık burcu insanı arkadaş ortamlarında kalabalığı sever fakat akrep burcu insanının dost dediği kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez üstelik her iki burcun hisleri de çok kuvvetlidir eğer biri diğerinin çevresinden gelen kurları fark ederse kıskançlık krizleri kaçınılmaz olacaktır. O yüzden akrep insanının ketumluğu bir kenara bırakarak bu konularda çok hassas olan balık burcu insanına karşı anlayışlı olması gerekir. Akrep burcu insanı kokulara oldukça duyarlı bir burçtur ve egzotik kokuları çok sever. Balık burcu insanı da kendi yapısına ve kişiliğine uygun çiçeksi ve romantik kokulara hayır diyemeyecektir. Yani bu iki sevgili birbirine parfüm vb. kokulu hediyeler alabileceği gibi romantik bir akşam yemeği sonrası bu kokuların tütsüsü eşliğinde dans ederek uyumun doruğuna çıkacaktır. Burada belirtmem gereken bir nokta daha var ki bu da oldukça can alıcı…

Balık ve Akrep Cinsel Uyumu

Peki, balık akrep cinsel uyumu nasıl ?

Kadın ya da erkek fark etmeksizin akrep burcu bilinç altından gelen dürtülerle cinselliğe çok meraklıdır ve bu konuda oldukça hassastır. Balık burcu insanının duygusal yoğunluğunu akrep burcunu kaybetmemek adına fiziksel doyuma taşıması gerekmektedir. Balık burcu ve akrep burcu insanları su grubu olmalarından dolayı sürpriz sever burçlardır ve birbirlerini mutlu etmeyi bilirler.

Balık ve Akrep Evlilik Uyumu

Peki, balık akrep evlilik uyumu nasıl ?

Balık burcu insanı aileye, çocuklara çok önem veren bir yapıya sahiptir, akrep burcu da bu yönüyle bilinse de balık burcu kadar duygusal düşünmeyecektir. Akrep burcu insanı kolay kolay evlenme potansiyeli olan biri değildir. Duygusal yoğunluk onun evlilik sözleşmesini imzalaması için yeterli olmayacaktır. Balık burcuna göre çok daha idealisttir. Akrep burcu insanı son derece şahsa münhasır bir yapıya sahip olmasına rağmen genel itibariyle çocuğu bir sorumluluk olarak görmektedir.

Dolayısıyla balık burcundan farklı olarak çok daha mantık çerçevesinde düşünecek ve anne/baba olmanın onda yaratacağı hislerden ziyade dünyaya getireceği çocuğuna nasıl bir gelecek verebileceğini sorgulayacaktır. Bu yüzden ilişkinin ilk aşamalarında ona evlilik ve çocuk hayallerinizden bahsetmeyin derim. Bu davranışınızı göz boyama şeklinde yorumlayacak ve sizden uzaklaşmanın yollarını arayacaktır.

Balık ve Akrep Aşk Uyumu

Peki, balık akrep aşk uyumu nasıl ?

Her iki burç da sevgiye ve sevdiklerine değer verir ve insan ilişkilerinde çıkara değil samimiyete önem verir. Samimi olmayan davranışları çok çabuk sezen bu iki burcun insanları birbiriyle sözcüklere gerek kalmaksızın rahatça iletişim kuracaktır. Tabii ki bu tek başına yeterli değildir. Balık burcu insanının akrebin kalbini çalmak için büyük sözler vermeden evvel onu gerçekten hayatında isteyip istemediğine kendisini hazırlaması ve buna karar vermesi gerekir. Akrep burcu insanı duygu değişiminden nefret eden bir yapıya sahiptir.

Balık ise tam tersi olarak çok çabuk kapılır ve aşık olduğunu zanneder. Zanneder diyorum çünkü kendisinin duyguları oldukça anlıktır. Akrep burcu insanına karşı dürüstlüğün yanında bir de açık sözlü ve duygular konusunda sabit olmak zorundadır. Aksi halde akrep insanı hem yaşadığı yoğun duygusallıktan ötürü kendisini suçlayacak hem de size olan güveninin yitirerek intikam almak isteyecektir. Yani sevgili okur, yapılması gereken şey çok basit, birbirinize karşı açık ve anlaşılır olmak, birbirinizin sınırlarına saygı göstermek. Bol şans.

Balık burcu ve akrep burcu uyumu nasıldır ? Peki, balık akrep uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git