Balık Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Balık Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?
15 Mart 2017 tarihinde eklendi, 202 kez okundu.

Balık burcu çocuğu özellikleri nelerdir ? Bu burcun çocukları en hızlı konuşmayı çözen çocuklar arasında yer alırlar. Ailelerinin onlara sürekli hikayeler anlatmasını veya okumasını isterler. Bu ileride de devam eder ve okul çağındayken okumayı öğrendikten sonra sürekli hikaye kitabı okumak ister. Okumaktan adeta zevk alırlar. Bu sebepten dolayıda ileride de edebiyat üzerine yönelmeleri çok yüksektir. Hayal güçleri en kuvvetli burç olan balık burcu, doğal olarak çocuklarında da hayal gücü kuvvetli olmaktadır. Hayal gücü kuvvetli çocuklar okudukları hikayelerin devamını da kendi hayallerinde çok güzel ilerletmeyi başarırlar. Balık burcu çocuğu, kalabalık ve sürekli muhabbet edilen bir ortamda doğru karar veremez. Daha sakin ve kimsenin olmadığı bir ortam seçerler ve o zaman doğruyla yanlışı ayırt edebilirler. Aynı zamanda çok sulu göz yapıya sahip çocuklardır ve bir o kadar duygusal yapıları bulunmaktadır. Duygusal yapılarından dolayı en ufak şeye içerleyip ağladıklarına rastlayabilirsiniz.

Balık burcu çocukları, duygularını kelimelere çok güzel vururlar ve bu yüzden dolayıda kedilerini çok güzel ifade etmeyi başarabilirler. Dürüst tarafları ise çocukluktan itibaren oluşmaktadır. İnsanlara karşı hassas ve nazik oldukları kadar hayvanlara karşıda aynı özveriyi sergilemekten geri kalmazlar. Hassas narin tavırlarını insanlara ve hayvanlara sergilemeleri, aslında onlarında ne kadar hassas olduğunu gösterir bize. Bu sebepten dolayı duygusal yapılarıyla onları bir o konuda kandırmak çok kolaydır. O yüzden ailelerine burada çok büyük iş düşmektedir. Onları bu konuda daha sert ve hemen inanmamaları gerektiği yönünde eğitmeleri lazım. Duyguları çok güçlü olduğu için gerek ailesine gerek de arkadaşlarına çok fazla bağlıdır bu burç çocukları.

Gösterdikleri narin hareketlerle aile içerisinde dikkati çeken çocuk olurlar. Balık burcu çocuğu, duygularını asla saklayamaz ve direk o an o dakika gösteri verirler. Hatta bu duygular bir yağmur damlası gibi sürekli gözlerinden süzülüverir. Fakat onlar çok duygusal çocuklar oldukları için, onların gönlünü almakta hiç zorlanmazsınız. İki tatlı sözle veya ufak bir hediyeyle bile gözyaşlarını mutluluk tebessümlerine çok rahat dönüştürmeye başarırsınız. Siz hemen atakta bulunduğunuz vakit bu çocukların gözyaşları bir o kadar çabuk biter.

Balık çocuklarının en kötü özelliklerinden birisi sabretmek nedir bilmemeleridir. Hemen her şey oluversin isterler. Fakat sabırsız oldukları kadar da fazla zekidir bu çocuklar. Anne ve babalarının onlara karşı yaklaşımlarını ilk olarak iyice gözlemlerler. Ardından aile üyelerinin hassas noktalarını sinsice öğrendikten sonra hemen atakta bulunurlar ve onları nereden kandırıp ele alabileceklerini çok iyi bilirler. Böylece eve yöneten üye unvanını kendilerine almış olurlar. Bu çocuklar gerek ailesine gerekse kardeşlerine veya ağabey ablalarını çok fazla bağlıdırlar. Bu sebepten dolayı onları kimseyle paylaşmaz istemezler. Onların başka birine sevgi gösterdiklerini duydukları andan itibaren huzursuz hareketler sergilemeye başlayarak onları çileden çıkarmayı başarırlar. İlgi sadece onların üzerinde olsun ve bir tek onlar sevilsin isterler.

Balık burcu çocuğu özellikleri nelerdir ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git