Bacaklardaki Batıklardan Nasıl Kurtulurum ?

Bacaklardaki Batıklardan Nasıl Kurtulurum ?
10 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 409 kez okundu.

İnsanlar ergenlik dönemine girerken kıllanmaya başlarlar. Peberte kıllanması kızlarda 10-13 yaş arası başlarken erkekte 13-15 yaş arası belirgin olarak çıkmaya başlar. Bu vücudun düzenli olarak çalıştığını gösterir. Fakat doğanın bir kanunu olan bu kıllar ve tüyler hayatımız boyunca kurtulmak istediklerimiz arasında yer alır. Özellikle genital bölge, koltukaltı ,kollar ve bacaklardaki tüyler. Bunlardan kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunların arasında ağda, lazer, çam sakızı, tüy dökücü kremler, tüy dökücü jeller, eldivenle alma, iple alma vb gibi yöntemlerdir. Ama tüylerden ne yazık ki hemen kurtulunmuyor. Tekrar çıkması, çıkarken kaşınması, tam çıkmayan kıl kökleri, oluşan kıl dönmeleri vb gibi bin bir sorun vardır uğraşılan. Bunlar arasında en çok şikayet edilen durum ise batık oluşmasıdır. Bunun anlamı aynı anda çıkmayan kıllar, derinin altında öylesine sırasını bekleyen kıllar demek. Peki, bacaklardaki batıklardan nasıl kurtulurum ?

batık tüylerinden kurtulmanın yolları

Bacaktaki Batıklar Nasıl Geçer ?

Eğer kalıcı bir kurtuluş yönteminiz yoksa tamamen kurtulmanız mümkün değildir. Oluşmaması için ancak önlem alabilirsiniz. Bu önlemler;

  • Ağda sonrasında limon suyu yada karınca yağı uygulamanız. Bu kıllarınızın çıkış sürecini uzatıp batık oluşumunu da geciktirir.
  • Her banyo sonrası iyi bir kese ile vücuttaki ölü derilerden kurtulmak. Bu yöntem en çok tercih edilenidir. Çünkü yapılan kese derinin altında çıkmamış kılları uyararak çıkmasını sağlar. Ayrıca ölü derilerle beraber ölü kıl köklerinden de kurtulmanızı sağlar.
  • Ağda öncesi nemlendirici ile kese yaparak.
  • Sir ağda yerine kalıp ağda yada çam sakızı olarak bilinen ağdayı kullanarak batık oluşumunu önleyebilirsiniz.     Bacaklardaki batıklardan nasıl kurtulurum ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git