Bacaklardaki Batıklar İçin Ne Yapmalı ?

Bacaklardaki Batıklar İçin Ne Yapmalı ?
10 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 401 kez okundu.

Bildiğimiz gibi çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır. Bu sözden hareketle bakım biz kadınlar için çok önemlidir. Bakım demek; saç bakımı, vücut temizliği, cilt bakımı gibi pek çok alanda kendini gösterir. Kadınlar olarak, vücut temizliği çok önemlidir. Tüy sorununun bizi ne kadar rahatsız ettiği ortadadır. Bu sebeple tüy alma işlemini uzatmadan, tertemiz olmak için yapar dururuz. Bazı epilasyon türleri batık yapmak için idealdir. Örneğin ağda yaparken kıl köklerinin tersinde aldığımız zaman kılların tekrar uzaması için yön kargaşası yaşanır. Bu durumda da batık oluşumu hızlanır. Peki, bacaklardaki batıklar için ne yapmalı ?

bacaklardaki batık için ne yapılmalı

Bacaktaki Batık Lekelerine Çözüm Önerileri

Batık en çok bacaklarda oluşan bir durumdur. Batık tıp anlamında tedavisi olan bir durumdur. Ancak evde de yapacağınız ve dikkat edeceğiniz noktalar olunca batığı önleyici öneriler sizlerin bilgisinde olacaktır. Bu önerileri şöyle açıklayabiliriz. Öncelikle bacak epilasyonu yaptıktan sonra; çok dar taytlar, pantolonlar giymememiz gerekiyor. Bu dar kıyafetler, tüylerin uzamasına engel olduğu gibi, içine büyümesine neden oluyor. Bu yüzden olabildiğince tüylerin çıkma zamanında dar kıyafetler giymememiz gerekiyor.

ağdadan sonra bacak bakımı

Bacaktaki batıklar için banyo kesesiyle her duşta bacaklarımızı keselememiz gerekiyor. Sert kese kullanıldığında ölü derilerin ortadan kalkmasını sağlarken, tüylerin normal bir şekilde dışarı çıkmasına da katkıda bulunmuş olursunuz. Bu keselenen bacaklardaki kan dolaşımı da artacak, batıkların oluşumu azalacaktır. Son olarak; epilasyon sırasında tüylerin yönlerine dikkat ederek epilasyon işlemi uygulamak gerekmektedir. Eğer bacaklardaki batık fazlaysa, bacağınızı batıkları temizleyebilmek için, sabun ve jilet yardımıyla temizleyebilirsiniz. Arada jiletle aldığınız tüyler, batık problemini aşacaktır. Bu durumda bu önerileri kullanarak, batık lekeleri ortadan kalkarak pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Bacaklardaki batıklar için ne yapmalı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git