Bacaklardaki Batıklar İçin Krem

Bacaklardaki Batıklar İçin Krem
24 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 913 kez okundu.

Kadınlar çeşitli yöntemlerle bacaklarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmaya çalışır. Tabii ki bu yöntemlerden ikisi yani elektrikli epilatörler ve ağda bacaklarda batıklara neden olmaktadır. Diğer yöntemlerden biri de jilet yöntemidir. Fakat bu yöntem ciltte tahrişe neden olmaktadır. Estetik acısından batıklar bacakların güzelliğini bozmaktadır. Batıkları bir iğne yardımıyla veya tırnaklarınızla çıkarmaya çalışmayın aksi takdir de batıkların yara olmasına sebep olursunuz. Bacaklardaki batıklarla bu şekilde oynamak yerine başka çözümlerle onlardan kurtulmak mümkün ve böylece bacaklarınızda yara veya lekeler olmamış olur. Rastgele kullanılan elektrikli epilatörler batıkların başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. Çünkü epilatörler siz cihazı hangi yöne doğru tutarsanız tutun kıllarınızı alır. Aynı şekilde jilet yöntemi de batık oluşumun da etki yaratabiliyor. Cildi tahriş etme özelliği taşıyan jilet yöntemini üst üstte uygulandığında batıklara neden olmaktadır. Peki, bacaklardaki batıklar için krem var mı ? Nerede bulunur ? Batık olmaması için nasıl önlem alınmalıdır ?

bacak kılları nasıl alınır batık
Ağda yöntemi ise tamamen cilt yapısıyla alakalı olup bacaklarda sivilcelenmeye neden olabilir. Ama tabii ki batık oluşumu bu yöntemlerle her kişi de olacak diye de bir kaide yok elbette. Batıklarla savaşmanın en bilinen yolu ise kesedir fakat bu yöntem hassas cilt tiplerine önerilmez. Eğer ki hassas bir cilt tipine sahip değilseniz ve bacaklarınızda batıklar var ise o zaman kuru bir keseyle batıklardan kurtulabilirsiniz.

bacaklardaki batıklar için çözümler
Bir diğer etken ise tüylerin çok uzun olmadan onlardan kurtulmaktır ve de mutlaka peeling uygulanmalı. Ağda yöntemini kullananlar ise peeling yapmalarına gerek yoktur çünkü zaten ağda tek çekişte bir çok kıllı beraberinde aldığı için aynı zamanda da ölü deriyi de birlikte almaktadır. Mutlaka günlük olarak bacaklarınıza nemlendirici kremler veya yağlar sürün. Cildin nemli olması batık oluşumunu engelleyebilir. Cildinizin hava alması ve nemli olması batık oluşumun önlenmesinde büyük bir etkendir. çünkü batıklara en çok sebep olan ölü deridir. Ölü deri alttan kalan kırılmış veya çıkacak olan kılların düzgün şekilde çıkmasına engel olmaktadır. Bu konu da peeling , losyonlar , nemlendiriciler ve yağlardan büyük ölçüde faydalanabilirsiniz. Kozmetik ürünleri satılan her yerde ve eczanelerden temin edebilirsiniz.

Bacaklarda batık olmaması için sürülen kremlerden biri  “felil batık krem “dir. Kremi sürmeden önce bacağın temiz olması gerekir. Temizledikten sonra krem sürülür ve beş dakika kadar bekletilmesi gerekiyor. Başka bir batık kremi ise  “coresatin “adlı üründür. İçerisinde aloe vera özütü, mineral yağ, nane yağı vs. bulunmaktadır. Temiz ve kuru cilde dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın.

Mecitefendi At Kestanesi Özlü Krem ise günde iki kez olmak üzere bacaklarda kullanılmaktadır.  “Redist “markalı batık ürünüdür. “ Cosmed “ adlı ürün tüylerin azalmasına ve epilasyon sonrası ortaya çıkan tahrişin azalmasına neden olur.

Bacaklardaki batıklar için krem var mı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git