Bacaklarda Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer ?

Bacaklarda Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer ?
8 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.857 kez okundu.

Sevgili hanımlar, ağdadan sonra ne yazık ki vücudumuz da bir takım kızarıklıklar oluşur. Bu da bir çok bayanı rahatsız eder fakat kesin bir çözümü de yok değildir. Peki bacaklarda ağda sonrası kızarıklık nasıl geçer ?

Evde kolay bir şekilde uygulanacak bir çok yöntem ile bacaklarda ağda sonrası oluşan kızarıklığı geçirmek elbette mümkündür. Her evde bulunan doğal çözüm yolları ile bunu çok kısa bir süre içinde kolayca başarabilirsiniz. Bacaklarda ağda sonrası oluşan kızarıklığa en iyi çözüm yollarından ilki limondur. Limon ile bacaklarınıza bir süre masaj yapmanız oldukça iyi ve etkili bir yöntem olacaktır. Limon cildi tazeler ve yeniler. Kızarıklığı kısa bir süre sonra yok eder. Ayrıca ağda sonrası bacak bölgesinde oluşan kızarıklığı da yok eder.

bacaklarda ağda sonra kızarıklık giderme

Cildi tazeler ve nemlendirir. Bu nedenle de oldukça iyi bir çözüm yoludur diyebiliriz. Bir çok faydası vardır. Bu nedenle bacaklarda ağda sonrası oluşan kızarıklığa mutlaka limon denenmelidir. Etkili ve oldukça da kolay bir yöntemdir demek doğru olacaktır. Limon ile masaj yapmak bacak bölgesini rahatlatır ve kızarıklığı da büyük oranda yok eder. O bölgede yaşanan ağda sonrası yanmayı da belli oranda yok eder. Bacaklarınız çok daha pürüzsüz ve parlak görünür. Bu nedenle limonu güvenle tercih edebilirsiniz.

Bir başka etkili yöntem ise bacaklarda ağda sonrası oluşan kızarıklığın üzerine süt ile kısa bir süre boyunca sık sık masaj yapmaktır. Bu da o bölgeyi rahatlatır ve çok daha parlak görünmesini sağlar. Bacaklarınız saniyeler içinde parlak ve capcanlı bir görünüme kavuşur.

Süt ayrıca cildi tazeler, nemlendirir ve de canlılık verir. Bu nedenle de bacak bölgesinde oluşan o yoğun kızarıklığın üzerine en doğru şekilde uygulanması çok önemlidir. Ağda sonrası bacaktaki kızarıklık için en iyi çözüm yollarından biri de süt ile masaj yapmaktır diyebiliriz. Bacak bölgesinde eğer kızarıklık oluşuyorsa ağdadan hemen sonra duş almak hiç doğru değildir. Bunun yerine bir süre beklenmeli ve kızarıklık oluşan bölge nemlendirici kremler yardımı ile bir süre yumuşak tutulmaya özen gösterilmelidir. Bu sayede kızarıklık oluşması büyük ölçüde önlenir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git