Bacak Tüyü Alma Yöntemleri

Bacak Tüyü Alma Yöntemleri
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 23 kez okundu.

Bacak tüyü alma yöntemleri nelerdir ? Bacak tüyleri kıyafet seçiminde sınırlamalara neden olacağından dolayı kadınların korkulu rüyalarından birisidir. Çoğu yöntem zahmetli ve acı verici olduğundan dolayı kadınlar bacak tüylerini alırken çok zorlanmaktadırlar. Bacak tüylerini alırken tüylerin geç çıkmasını ve incelmesini sağlayamaya dikkat etmek gerekir. Aksi halde bacak tüylerini almak her geçen gün daha da zorlaşacaktır. Bacak tüylerini almanın çok çeşitli yolları vardır. Bunlardan en popüler olanı ağdadır. Eskiden kadınlar şeker ve limon suyu ile evde ağda hazırlayıp bacak tüylerini alırken, günümüzde ise bu yolla ağda hazırlayanların sayısı yok denecek kadar azdır.

Piyasada soğuk ve sıcak olmak üzere 2 çeşit ağda bulunmaktadır. Hazır ağda bantları soğuk ağda grubuna girmektedir. Sıcak ağdalara göre uygulanması çok daha kolay olan hazır ağda bantlarının fiyatı ise sıcak ağdalara göre biraz daha pahalıdır. Sir ağda ve çam sakızı ağda sıcak ağda grubuna girmektedir. Bu ağdalar ısıtıldıktan sonra kullanılmaktadır. İster sıcak isterse soğuk olsun tüm ağdalarda yapılması gereken en temel şey, ağdayı tüylerle aynı doğrultuda sürüp, ters doğrultuda çekmektir. Bu yöntem biraz zahmetli ve acı verici olsa da tüyler yaklaşık 4 hafta kadar çıkmamaktadır. Ayrıca bu yöntem bacak tüylerinin seyrelmesini ve incelmesini de sağlamaktadır.

Bacak tüylerini alırken uygulanabilecek bir diğer yöntem ise epilasyon aletidir. Epilasyon aleti biraz acı verse de tüyleri kökünden aldığından dolayı pürüzsüz bir görüntüye kavuşmayı sağlamaktadır. Ayrıca tüyler uzun süre çıkmamakta ve giderek incelmektedir. Acı hassasiyeti olan kadınların en çok kullandığı yöntemler ise tüy dökücü kremler ve jilettir. Bu yöntemler acı vermese de dikkatli bir şekilde uygulanmadığı zaman tahrişe neden olabilir. Ayrıca tüylerin çok çabuk çıkmasına da neden olur. Jiletle bacak tüylerini almak tüylerin kalınlaşmasına ve sıklaşmasına neden olurken, tüy dökücü kremler ise jilete nazaran tüyleri kalınlaştırmaz.

Bacak tüyü alma yöntemleri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git