Bacak Tüylerini Seyreltmenin Yolları

Bacak Tüylerini Seyreltmenin Yolları
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 18 kez okundu.

Bacak tüylerini seyreltmenin yolları nelerdir ? Bacaklarda tüyler pek çok kadını rahatsız etmektedir. Özellikle yaz aylarında minik minik çıkan tüyleri almak epey zor olmaktadır. Bu yüzden tüm kadınlar pürüzsüz bir bacak hayal ederler. İnce ve kısa tüylerin epilasyon aletiyle veya sir ağdayla alınması zordur. Bu yüzden tüyleri kökünden azaltma yoluna gidilmelidir. Doğal yollarla da kılların inceltilmesi ve azaltılması mümkündür.

Evde hazırlayacağınız ve kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle siz de doğal karışımlar elde edebilir, bacaklarınızda bu karışımları kullanabilirsiniz. İlk yöntemden başlayalım. İlk karışımımız da bal, şeker ve limon var. Bu gıdaları birbirine güzelce karıştırın. Karışımı fırında daha kıvamlı bir hale gelmesi için bekletin. Daha sonra da tabaka biçiminde bacaklarınıza sürün. Bu karışımı haftada 3 kez uygulayın. 3 ay sonra tüylerinizdeki azalmayı siz de fark edeceksiniz. Ayrıca şekeri tek başına kullanmak da oldukça etkili olacaktır. Şeker, doğal bir tüy azaltıcı üründür.

 

Şekeri eritin ve soğutun daha sonra haftada bir kez bacaklarınıza sürün. Düzenli kullanımdan sonra farkı hissedeceksiniz. Aynı zamanda epilasyonu yaparken tüylerinizi çıkış yönünün tersine alın. Bu sayede tüyleriniz daha geç çıkar ve yavaş yavaş seyrelir. Özellikle duş sırasında bacaklarınızı keselemeye özen göstermelisiniz. Bu sayede bacaklarınız yumuşar ve tüyler seyrelir. Ayrıca yine banyoda bacaklarınıza köpük sürerek fırçalayabilirsiniz. Bu uygulama tüyler üzerinde oldukça etkilidir.

Soya da tüylerin azaltılmasında size katkı sağlar. Bu yüzden soya içeren losyonlar tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, tüylerin çıkış hızını yavaşlatarak seyreltir. Bunun dışında yediğiniz şeylere dikkat ederek de tüylenme sorununu engelleyebilirsiniz. Tüylerinizi alırken jilet kullanmamak da tüylerin azalmasına destek olacaktır.

Bacak tüylerini seyreltmenin yolları nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git