Bacak Tüylerini Azaltma Yöntemleri

Bacak Tüylerini Azaltma Yöntemleri
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 24 kez okundu.

Bacak tüylerini azaltma yöntemleri nelerdir ? Kişilerin vücutlarından tüy alma işlemi hem bir vücut temizliğidir. Hem de bir bakıma vücut bakımıdır. Vücut bakımı vücudun her bir kısmına yapılır. Vücut temizliği de aynı şekilde vücudun her bir kısmına yapılır. Banyo yapmak nasıl bir temizlik işi ise tüyle almada bir bakıma aynı görevi gösterir. İnsanlar vücutlarının neredeyse her bölgesinde tüylenmeyle karşılaşabiliyorlar. Bazı insanlarda ise ya çok ender tüylenme olabiliyor. Ya da tüylenmenin hiç rastlanmadığı insanlar da olabiliyor. Tüylenmenin en çok yaşandığı bölgelerin başında bacaklar, yüzde çene, yanaklar ve favoriler olarak karşımıza çıkıyor ve kollarda da sırt kısmında da tüylenme meydana gelebilir. Kadınların tercih ettiği kısa kesimli, bacak dekoltesi olan kıyafetleri seçmesi itibariyle bacak tüyleri daha fazla önem arz etmektedir. Bacak tüylerini almanın çeşitli yöntemleri vardır. Bu alma yöntemleriyle birlikte tüylerin azalma yöntemleri de meydana gelmektedir.

 

Bacak tüylerinizi almak istiyorsanız. Sıcak veya soğuk ağda bantları tercih edebilirsiniz. Soğuk ağda bantlarının kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta ise ağda bandını yapıştırdıktan sonra tüylerin çıkış yönünü tersine doğru ağda bandını çok hızlı bir şekilde çekmenizdir. Bu yöntem ile bacağınız da acı hissi duyacaksınız. Ama tüylerinizin ilk çıkış biçimine göre, bacak tüylerinizin de büyük bir azalma göreceksiniz. Ve tüylerinizi çektikten bacağınızdan kalan yapışkanlığı, kutunu içinde bulunan nemlendirici bezlerle temizleyebilirsiniz. Bu işlemde bittikten sonra bacaklarınızdaki tüylerin çıktığı bölgedeki gözenekler açık olduğu için bu bölgeye uyarıcı maddeler kullanabilirsiniz. Bu kullanacağınız uyarıcı madde tüy köklerini uyarıp bir dahakine tüyün daha geç çıkmasına ayrıca bacak tüylerinizin azalmasına yardımcı olacak bu madde olan limon suyu olacak.

Ağda bandıyla aldığınız bacaklarınıza limon suyu sürmeniz size büyük bir acı yaşatacaktır. Bu uygulamayı her tüy alma işleminde uygulamanız tüylerinizin azalmasına yardımcı olacaktır. Bacaklarınıza sürdüğünüz limon suyunu vücudunuzda on dakika gibi kısa bir süre kalması yeterli olacaktır. Eğer acıya dayanamazsanız beş dakika da kalabilir, amaç kıl köklerini uyarmaktır ve bu kadarlık sürede yeterli olacaktır.

Bacak tüylerini azaltma yöntemleri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git