Bacak Tüylerine Doğal Çözüm Önerileri

Bacak Tüylerine Doğal Çözüm Önerileri
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 25 kez okundu.

Bacak tüylerine doğal çözüm önerileri nelerdir ? Kadın ve ya erkek ayırt etmeksizin herkesin genel sorunlarından birisidir istenmeyen tüyler. Bunlardan kurtulmanın birçok yöntemi vardır. Bitkisel maske ve kürlerle istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. En görünür bölge olan bacaklar için ev ortamında rahatlıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz bitkisel tarifler ile işlerinizi biraz daha kolaylaştıracağız.

Sarımsak Kürü

1 adet soğanı rendeleyerek bir kaba koyuyoruz ve suyunu ayrı bir kaba alıyoruz.. Bu kabın içerisine 1 adet sarımsağı rendeleyerek karıştırıyoruz. Ağda ile temizlediğiniz bacak bölgenize bu karışımı bastırarak uyguluyoruz. Etkisini arttırmak için 1 saat bekletip daha sonrasında yıkamalısınız. Soğanın kıl köklerinizi zayıflatıp onları güçsüz hale getirdiğini göreceksiniz.

Şeker Kürü

2 yemek kaşığı şekeri 2 çay kaşığı taze limon suyu ve 10 yemek kaşığı su ile karıştırıyoruz. Şeker karışımda tamamen erimeyebilir, tamamen eritmeye çalışmayın. Bu karışımı temizlenmiş bacak bölgenize istenmeyen sürün. Ortalama 20 dakika sonra ılık suyla ovalayarak iyice temizleyin. Bu karışımı haftada 2 veya 3 kere uygulayabilirsiniz. Vereceği etkiyi kısa sürede göreceksiniz.

Zerdeçal Kürü

2 yemek kaşığı zerdeçalına yavaş yavaş yeterince süt ekleyerek macun kıvamını bulana kadar karıştırıyoruz. Bu karışım çoğu zaman özellikle yüz bölgesindeki istenmeyen tüylere karşı kullanılır. Fakat bacak bölgeniz içinde oldukça etkili olacaktır.  Ağda ile temizlemiş olduğunuz tüylü bacak bölgesine uygulayın. Ortalama 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Tüylerinizin güçsüzleşip azaldığını göreceksiniz.

Limon Kürü

1 adet limonun suyunu sıktıktan sonra 2 kaşık tuz ekliyoruz. Temizlenmiş bölgeye bir pamuk yardımıyla uyguluyoruz. 2 saat kadar bekledikten sonra temizliyoruz. Her ağda işleminden sonra bu kürü uygularsanız etkisini göreceksiniz.

Portakal Kürü

Soyulan portakal kabukları robottan geçirilip 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 kaşık limon suyu ile karıştırılır. Bacak bölgesine uygulanır. 1 saat bekletildikten sonra yıkanır.

Bacak tüylerine doğal çözüm önerileri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git