Bacak Tüylerine Çözüm Önerileri

Bacak Tüylerine Çözüm Önerileri
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 48 kez okundu.

Bacak tüylerine çözüm önerileri nelerdir ? Kadınların vücut bakımı içerinde, bacak bakımı da önemli bir yer kaplamaktadır. Çünkü gün içerisin de ya da özel bir yere giderken kısa kesimli elbiseler ya da mini etek dediğimiz tarzda kıyafetler giyen kadınlar için tüylerin alınması yanında bacak bakımı da önemli bir yer tutmaktadır. Çoğunlukla haftalık aylık bacak bakımında veya tüy alma işlemlerinde kadınlarımızın canı çok yanmaktadır. Acıya gittikçe katlanan kadınlar artık bu tür durumlara da alışmışlardır. Bununla kalmayıp aylık veya haftalık tüy alma bakımını yapan kadın, bu işe yerine göre saatlerce zaman ayırmak mecburiyetinde kalıyor.

Eğer bacak tüylerinden kurtulmak istiyorsanız bu işleme azar azar da olsa para ve zaman ayırma mecburiyetindesiniz. Bu işlemi ister ev kendi başınıza banyo da halledin, ister kuaför de ya da belirli hamamların kadınlar için ayrılan bölümlerinde bacak tüylerinizi aldırmaya gittiğinizde zaman ayırmak mecburiyetindesiniz. Bunları neden mi söylüyorum olur ki saatlerce ayakta kalmayı veya yerine göre oturmayı sevmiyorsanız.

Zaman ayırma işini kendinize bir prensip ya da kural olarak belirlemeniz için söylüyorum. Ve bacak tüylerinin alınmasında da çeşitli yollar vardır. Bunların en başında acısız, kolay ve kısa sürede tüylerin alınmasını sağlayan jiletle tüy alma işlemi vardır. Bu işlemin dezavantajı ise tüylerinizin geç çıkmasını istiyor iseniz bu işlemi yaptıktan sonra tüyleriniz, vücudunuzdaki hormonal dengeye göre kimi zaman ertesi gün kimi zamanda iki veya üç gün sonra çıkabilir.

İkinci bir tüy alma çözüm yolu ise bilindiği üzere sıcak veya soğuk ağda bantları bu yöntemin avantajı, evet tüylerinizi kökünden alacak ve tüyleriniz yirmi gün sonra çıkacaktır. Dezavantajı ise soğuk veya sıcak ağda bandına belki ayda belki haftada bütçenizden belli bir miktar bir para ayırma durumunda kalacaksınız. Çünkü marketten alışveriş merkezlerinden her girip çıktığınız şuradan bir bant alayım demeniz dezavantajdır. Tabi bu ağda bantlarının en güzel yanlarından biri bir yere gittiğiniz de vücudunuz da herhangi bir kıl tüy gördüğünüzde, yapıştırıp çekmenizdir. Başka bir tüy alma işlemi ise epilasyon aletiyle, tüy almadır. Bu işlemi aletinizi prize takarak belki yıllarca belki aylarca kullanabilirsiniz.

Bacak tüylerine çözüm önerileri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git