Bacak Tüylerine Bitkisel Çözüm Önerileri

Bacak Tüylerine Bitkisel Çözüm Önerileri
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 70 kez okundu.

Bacak tüylerine bitkisel çözüm önerileri nelerdir ? Her kadının ortak sorunudur, istenmeyen tüyler. Genellikle ağda, epilasyon gibi çözümlere başvuran kadınlar, bu problemden doğal yollarla kurtulabilirler. Bunun için bitkisel kürlere başvurmak gerekir. Ev ortamında rahatlıkla uygulanabilen değişik kürlerle, bacaklardaki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün.

İki yemek kaşığı zerdeçal ve yeteri kadar süt kullanarak hazırlanabilen bu kür, sadece bacaktaki değil, yüz bölgesindeki tüylerin de zamanla yok olmasına yardımcı olacaktır. Zerdeçal ve süt karıştırılarak, macun kıvama getirilen karışımı bölgeye uyguladıktan sonra 15-20 dakika beklemek gerekir. Daha sonra ılık su ile yıkayarak bölge temizlenir. Bacaktaki tüylerden kurtulmanın bir diğer doğal yol ise, zeytinyağı ve portakal kabuğundan oluşuyor. Öncellikle 1 portakal kabuğu rondodan geçirilir, içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı eklenir ve iyice karıştırılır. Bu kür kıl köklerine yakıcı bir etki yapıyor, dolayısı ile ağda yaptıktan sonra bölgeye uygulanabilir. Bu kür ortalama bir saat bekledikten sonra ılık su ile yıkanır.

 

Limon ve tuz ile hazırlanan karışım yine ağda yapılan bölgeye uygulandıktan sonra, hemen pamuk yardımı ile sürülmelidir. Bunun için 2 çay kaşığı tuz ve bir adet limon suyunu karıştırmak gerekir. Bu kür sadece 3-4 kere uygulandıktan sonra hızlı bir sonuç vermeye başlayacaktır. Soğan kıl köklerine ulaştığında kalıcı bir etki yaratır. Bunun için 1 tane soğanı rendeden geçirerek, suyunun çıkmasını sağlamak gerekir. Daha sonra aynı yöntemle 1 adet sarımsak suyu da eklenmelidir. Bu sıvı karışımı ağda yapılan bölgeye pamuk yardımı ile bastırılarak sürülmeli. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir diğer karışım ise 2 yemek kaşığı şeker, 2 çay kaşığı limon suyu ve 10 yemek kaşığı sudan ibarettir. Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra bacaktaki istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye uygulanır. 20 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Haftada 2 veya 3 kere bu kür uygulanabilir.

Tamamen doğal ve evde bulunabilen malzemelerden hazırlayacağınız kürler sayesinde bacak tüylerine bitkisel çözüm bulabilirsiniz. Yapılan bu kürler ne kadar doğal olmuş olsa da, özellikle hassas cilde sahip olan kişiler, önce küçük bir bölgeye kürü uygulamalı ve alerjik etki yapmayacağından emin olmalıdır.

Bacak tüylerine bitkisel çözüm önerileri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git