Bacak Tüyleri Nasıl Azalır?

Bacak Tüyleri Nasıl Azalır?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 26 kez okundu.

Bacak tüyleri nasıl azalır ? Bacak tüyleri kadınların korkulu rüyalarından birisidir. Özellikle sıcak havalarda etek veya şort giymek isteyen kadınlar, bacak tüylerinden dolayı bu isteklerini başka bir güne ertelemektedirler. Bu durum yüzünden kadınlar bacak tüylerinden kurtulmak için birçok yöntem denemektedir. Bacak tüyleri çok fazlaysa ve gittikçe de artıyorsa bacak tüylerini almak tam bir işkence olmaktadır. Özellikle jilet ile bacak tüylerini almak, bacak tüylerinin kalınlaşmasına ve sıklaşmasına neden olduğundan dolayı tavsiye edilmemektedir. Bacak tüylerini azaltmaya yardımcı olan birkaç yöntem vardır. Bu yöntemlerden birisi sir ağda ile bacak tüylerini almaktır. Bacak tüylerinin incelmesini sağlayan bu yöntem ile bacak tüyleri yaklaşık 4 hafta kadar çıkmamaktadır.

Biraz acı veren bir yöntem olsa da fiyatının ucuz olması nedeniyle çoğu kadın bu yöntemi tercih etmektedir. Sir ağda ile bacak tüylerini alırken dikkat edilmesi gereken şey ise ağdayı kıllarla aynı doğrultuda sürmek, ters doğrultuda çekmektir. Ayrıca kıl köklerinin beslenmemesi açısından kullanılan ağdanın şekersiz olmasına dikkat etmek gerekir. Bacak tüyleri sir ağda ile düzenli olarak alındığında ise tüylerin gün geçtikçe inceldiği ve azaldığı gözlenmektedir.

Bacak tüylerinin azalmasına yardımcı bir diğer yöntem ise bacak tüylerini aldıktan sonra tuz ve limonsuyu karışımını bacaklara uygulamaktır. Bunun için 3 adet limonun suyu ile 2 çay kaşığı tuz karıştırılıp bacaklara masaj yaparak uygulanır. Bu uygulama kıl köklerinin yanmasına ve bacak tüylerinin azalmasına yardımcı olur. Bacak tüylerinin azalmasına yardımcı yöntemler bu kadarla da sınırlı değildir. Sadece tuz ile bile bacak tüylerini azaltmak mümkündür. Bunun için bacak tüylerini aldıktan hemen sonra tuzlu su ile bacaklar ovulur. Bu uygulama kıl köklerinin yanmasını sağlar. Bu sayede bacak tüylerinin azalmasına yardımcı olan bu yöntem kısa zamanda etkili bir sonuç elde etmenize yardımcı olur.

Bacak tüyleri nasıl azalır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git