Bacak Tüyleri Nasıl Alınmalı ?

Bacak Tüyleri Nasıl Alınmalı ?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 20 kez okundu.

Bacak tüyleri nasıl alınmalı ? Bacak tüyleri özellikle yaz aylarında kadınların korkulu rüyasıdır. Kadınların mini etek veya elbise giymeden önce bir kere daha düşünmesini gerektiren bacak tüylerinden çeşitli yöntemlerle kurtulmak mümkündür. Bacak tüylerini jiletle almak bu yöntemlerden birisidir. Bu yöntemle kısa süreli olarak ağrısız ve sızısız bacak tüylerinden kurtulmak mümkündür. Fakat birkaç gün sonra tüyler tekrar çıkmaya başlayacağından dolayı çok da etkili bir yöntem değildir. Üstelik tüyler eskisine oranla daha da kalın çıktığından dolayı bu yöntemi kadınlar genelde tercih etmek istemez. Ağda ise bacak tüylerini alırken en çok kullanılan yöntemlerdendir. Her ne kadar acı veren bir yöntem olsa da tüylerin tekrar çıkması 3-4 haftayı bulmaktadır. Hem ucuz hem de tüyleri kalınlaştırmadığından dolayı bu yöntemi kadınlar çok sık tercih etmektedirler.

Piyasada soğuk ve sıcak olmak üzere 2 tür ağda vardır. Soğuk ağda için hazır ağda bantları kullanılmaktadır. Sıcak ağda için ise çam sakızı ağda ya da sir ağda denilen ağdalar kullanılmaktadır. Tüm ağdalar da yapılması gereken en temel şey ağdayı tüylerle aynı doğrultuda sürüp, ters doğrultuda çekmektir. Hazır ağda bantları sir ve çam sakızı ağdaya göre daha pahalı olmasına karşın daha az zahmet gerektirdiğinden dolayı kadınlar tarafından çok sık kullanılmaktadır.

Bacak tüylerinden kurtulmak için kullanılan bir diğer yöntem ise tüy dökücü kremlerdir. Tüy dökücü kremi bacağa sürdükten sonra çubuk yardımıyla tüylerden kurtulmak mümkündür. Fakat bu yöntem de tüyleri kökünden almadığından dolayı tüylerin çok çabuk çıkmasına neden olmaktadır. Fakat jilet gibi kıl köklerini kalınlaştırmadığından dolayı acil durumlarda tercih edilen bir yöntemdir. Çok sık kullanılan yöntemlerden birisi de epilasyon aletidir. Kılların uzun süre çıkmamasını sağlayan bu yöntem biraz acı verse de pürüzsüz bir cilde kavuşmaya yardımcı olduğundan dolayı bayanlar tarafından en çok tercih edilen yöntemlerdendir.

Bacak tüyleri nasıl alınmalı ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git