Bacak Kaşıntısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Bacak Kaşıntısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 152 kez okundu.

Bacak kaşıntısı için hangi doktora gidilir ? Bacak kaşıntısına hangi poliklinik bakar ? Bacak kaşıntısı için hangi bölüme gidilir ?

Bacak Kaşıntısı İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Bacak kaşıntısı nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda bacak kaşıntısına hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

  • cildiye

Bacak Kaşıntısı Nedir ?

İnsanların daha çok ruh hallerinden dolayı ya da bazı hastalıklardan dolayı meydana gelen bu kaşıntılar bazen bacaklarda olması durumudur. İnsanların sadece ruh durumlarından dolayı da değil bir yandan alerji gibi nedenlerin de etki ettiği bu kaşıntılardan kurtulmak için ise ya nedeni öğrenilmek için doktora gidilmesi gerekir ya da doğal olan yöntemler tercih edilmelidir. Bacak kaşıntısının birçok farklı nedeni olması ile birlikte birçok çeşidi de yer almaktadır.

Bacak Kaşıntısı Nedenleri

İnsanların son yıllarda daha çok meydana gelen sağlık sorunları arasında yer alan bacak kaşıntısının birçok nedeni yer almaktadır. Bazen insanların yaşamakta olduğu sinir ya da stresli belki de üzüntülü olan anlar etki edebilir. Bazen de bir böcek ısırması ya da kene sokması gibi durumlar da belli edebilir. Bunların romatizma ya da kana bulaşan mikroplardan dolayı olduğu da bilinmektedir. Tabi ki sadece bunlar değil yeşil bir ortamın verdiği alerjiden tutun kimyasal olan ürünlerin verdiği alerji ve tahrişten dolayı da bacak kaşıntısı olabilir. Eğer naylon karışımı olan kıyafetler giyerseniz onlar da büyük bir oran ile etki edecektir.

Bacak Kaşıntısı Belirtileri

İnsanların bacaklarında meydana gelen bu kaşıntılar kendini daha çok karıncalanma hissi ile belli eder. Ne zaman girecek olduğu pek belli olmayan bu kaşıntılar bir sağlık sorunundan dolayı ise o bölgede kızarıklık ya da morarma  da gösterecektir. Ani tüylenme artışı ile de belli eder iken en büyük belirtisi olarak karıncalanma hissi olmaktadır. Bazen o kaşınan bölgelerde nedeni belli olmayan yaralar da oluşabilecek olmasından dolayı doktora danışılmalıdır.

Bacak Kaşıntısı Tedavisi

Bacak kaşıntısından kurtulmak için ilk olarak o anı kurtarmak için bir pamuk yardımı ile su sürün. Kısa süreli de olsa bu size iyi gelecektir. Bunu yaptıktan sonra eğer alerjiden olan bir durumsa onlardan ya da o kısımlardan uzak kalmayı tercih edin. Doktor kontrolünde sizlere uygulanacak olan hap ve krem tedavisini dikkatli bir şekilde takip edin. Pamuklu olan kıyafetleri daha çok tercih edin.

Bacak kaşıntısı için hangi doktora gitmeyelim ? Bacak kaşıntısı hangi bölüme girer diye soruyorsanız cildiye bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git