Bacak Ağrısına İyi Gelen Kremler

Bacak Ağrısına İyi Gelen Kremler
20 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 398 kez okundu.

Bacak ağrıları hemen hemen her insanda görülebilecek bir durum olabilir. Bacak ağrılarınızdan kurtulmak için öncelikle ağrınızın nedenini bulmalı ve bu nedeni ortadan kaldırmalısınız. Bu yazımızda size bacak ağrılarınızın tedavisi için doğal çözümler, kremler ve ilaçlardan söz edeceğiz.

Bacak ağrılarınızın birden fazla nedeni vardır. Eğer bacak kaslarının çok kullanılmasına bağlı bir ağrınız varsa iyi dinlenmelisiniz. Bacaklarınızı oturduğunuz yerden yüksek bir yere kaldırıp uzatın. Ara ara buz uygulaması yapabilirsiniz. Ağrıyan bölgeye sık sık masaj yapın. Eğer varisli damarlardan dolayı bacak ağrılarınız oluyorsa elastik bandaj veya varis destek çorapları ağrılarınızın giderilmesine yardımcı olacaktır. Bazen bacak ağrıları sinirsel kaynaklı ağrılar da olabilir. Evde kendiniz tedavi uygulamadan önce mutlaka bir doktora danışmalısınız. Doktorunuz röntgen filmi, kemik tarama testi gibi testler yardımıyla ağrınızın nedenini bulabilir.

Bacak Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Bacak ağrılarınızın tedavisi için evde uygulayabileceğiniz birkaç doğal yöntem ise şunlardır:

Soğuk kompres

Birkaç tane buz küpünü bir torbaya koyarak bacağınızın ağrıyan yerine uygulayın. Günlük yapabilirsiniz.

Masaj

Masaj vücutta kan akışını hızlandırır. Ağrıyan bölgenize yapacağınız masajla birlikte kan dolaşımı artacağından ağrılarınız hafifler. Günden birkaç defa yapabilirsiniz.

Elma sirkesi

Bir bardak ılık suya birkaç damla ham elma sirkesi ekleyin ve günde iki kez için. Ayrıca bir leğene  su ve elma sirkesi karıştırarak bacaklarınızı bu suya koyun ve 15-20 dakika bekleyin.

Vişne suyu

Eğer bacak ağrılarınızın sebebi yorgunluk ise vişne suyu iyi gelecektir. Vişne suyu yumuşak doku hasarını önler ve anti oksidan etkisiyle ağrılarınıza etkili olacaktır.

Zencefil

Ağrıyan bacağınıza günde 2-3 kez zencefil yağıyla masaj yapın. Ağrılarınız geçene dek bu işlemi uygulayın. Ayrıca zencefil çayı da ağrılarınız için oldukça faydalıdır.

Limon suyu

Limon suyu da bacak ağrılarının tedavisinde oldukça etkili ev ilaçlarındandır. Limon suyunu hem içebilir hem bacağınıza masaj yapabilirsiniz.

D vitamini

Vücutta düşük D vitamini kemik ağrılarına neden olabilir. D vitaminin vücutta emilimi için bol bol güneşlenmek ve deniz ürünleri tüketilmelidir.

Yeşil çay

Günde 2-3 bardak içilen yeşil çay oldukça faydalıdır.

Tuzlu su

Bacak ağrıları için tuzlu su da oldukça faydalıdır. Bacaklarınızı tuzlu suda bekletin ve ya denizde yüzün.

Zerdeçal

Zerdeçal ve susam yağını karıştırarak maske hazırlayın ve ağrıyan bölgenize uygulayın.

Potasyum

Potasyum esikliği de bacak ağrılarınızın nedeni olabilir. Potasyum içeriği yüksek gıdalar tüketerek ağrılarınızın tedavisine yardımcı olabilirsiniz.

Bacak Ağrısına Hangi Krem İyi Gelir ?

Peki bacak ağrıları için hangi kremler iyidir, hangi kremler ağrıların tedavisi için faydalıdır onlara göz atalım. Bacak ağrısı için ağrı kesici kas gevşeticileri bilmenizde fayda var. Bunlardan bazıları;

  • Lidorin
  • Orofen
  • LMX 4

Ibuactive ve thermove kremler bacak ağrılarınız için oldukça faydalı kremlerdir. Ağrı kesici kremler arasında en önemlisi olarak Bengay kremidir diyebiliriz. İçeriğinde mentol sayesinde ağrıyan bölgeyi uyuşturmada oldukça etkilidir. Bu kremleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Tüm bu doğal çözümlerin yanı sıra stres ve sıkıntıdan, alkol ve sigaradan uzak durmalısınız. Bacak ağrılarınızdan kurtulmak için de tabiî ki egzersiz de şarttır. Doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Doğal ev tedavilerini ilaçların yanı sıra uygulamalısınız. Ağrılarınız için ilaçlarla birlikte bacağınızı yormayan hafif egzersizler yaparak ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git