Ayrılık Acısı Nasıl Unutulur ?

Ayrılık Acısı Nasıl Unutulur ?
26 Mart 2016 tarihinde eklendi, 606 kez okundu.

Yüzyıllar boyu aşkın var olduğunu hepimiz biliriz. Masallara, şiirlere, romanlara ilham kaynağı olmuştur. Yaşanılan en güzel duygu olan aşk, ayaklarımızı yerden keser, bizi bulutların üzerine çıkarır. Farklı bir gezegende kendinizden çok farklı bir bedende yaşadığımız hissi uyandırır. Aklımızı, kalbimizi yitiririz. Kalbimizi söker sevdiğimiz insanın eline bırakırız. Ve sevdiğimize kalbimizle birlikte kaderimizi de bırakırız.

Bir ilişkiye başlamak cesaret ister aslında. Ama aşık olduğumuz da gözümüz o kadar kör oluyor ki nelere cesaret ettiğimizin farkına varmıyoruz. Güven, sadakat, dürüstlük, sevgi, saygı ve tabi ki aşk. İlişkiyi oluşturan bu yapı taşlarını büyük bir cesaretle üst üste yerleştirip adına mutluluk diyoruz. Bu yapı taşları en ufak dış etkenlerle veya iç etkenlerle yıkılıp, yıkım sırasında ve sonrasında dünyaları başımıza yıkar. Elimizde sadece anılar ve yüreğimizde büyük acı kalır.

Aşk ve acı kardeş duygulardır. Biri olmadan diğeri olmaz. Birbirlerini tamamlamazlar çünkü, biri diğerine mutlaka üstünlük sağlar. İlişki bitiminde aşk yerini acıya bırakır. Bir genelleme yapılacak olursa ilişki her zaman bitmeye mahkumdur ve kalan taraf mutlaka büyük acı yaşar. Belki birbirinizi severken unutmak zorunda kalırsınız yada sevdiğiniz sizi terk ettiğinde. Hangi durum olursa olsun unutmak acıdır ve bu acı, bu yara kolay kolay iyileşmez.

Ayrılık acısını geçirmenin ilk şartı ” unutamazsın alışırsın ” yalanına inanmamaktır. Bu hayatta toprağa gömmek zorunda kaldığımız sevdiklerimizi bile unutmadık mı ? Onlar öldüklerinde büyük acıyı yüreğimizde hissetmedik mi ? Hissettik tabi. Sonra ne oldu ? Zaman denen o mükemmel kavram bütün acılarla, bütün kötü duygularla savaşıp kazandı ve acılarımızı unutturmakla birlikte sevdiklerimizi de unutturdu. Ayrılık acısını geçirmek için bu acının sizinle ömür boyu kalmayacağına inanın.

ayrilik-acisiniz

Acınızı geçirmek istiyorsanız acınızı doyasıya yaşayın. ” Kim ne der ?, güçlü görünmeliyim ” gibi düşüncelerden kendinizi soyutlayın. Acınızı doyasıya yaşayın ki , acı bittiğinde herhangi bir şarkıda, bir kokuda, bir seste tekrar acıya dönmeyin.

Kabullenin. O gitti ve siz onu unutmak zorundasınız. Tekrar dönecek, hatasını anlayacak gibi masallarla kendinizi kandırmayın. Bu şekilde acınız geçmez, umutlarınız büyüdükçe hayal kırıklıklarınız çok olur. Ve her hayal kırıklığı yaraya tuz basmaya benzer. Her fırsatta yaranıza tuz basmakla, hayatınızın güzel zamanlarını kendinizden çalıyorsunuz, fark edin !

Bu hayatta size sizden başka hiç kimse yardım edemez. Karşınızdaki insan sizi yaşadıkları, acıları, mutlulukları doğrultusunda anlayabilir. Bu açıdan ayrılığınızla ilgili kimseden tavsiye almayın. Bu zaman zarfında ailenizle, arkadaşlarınızla birlikte zaman geçirin. Birlikte dışarı çıkın, sosyal aktivitelerde bulunun ama acınızı dillendirmeyin. Siz acınızı anlattıkça , umutlarınız ve acınız büyüyecektir. Tekrar anılarınızı yaşayacak, ayrılığı kabullenmeyeceksiniz.

Her acının geçmesi için belli bir zaman dilimi vardır. Aşkı, mutluluğu, ilişkiyi yaşadığınız gibi ayrılık acısını da yaşamaya hakkınız var elbette. Ama bu acı güzel günlerinizi, hayatınızı sizden çalacak kadar uzun sürerse mutlaka bir uzmandan yardım alın.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git