Ayak Kokusu İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Ayak Kokusu İçin Hangi Doktora Gidilir ?
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 190 kez okundu.

Ayak kokusu için hangi doktora gidilir ? Ayak kokusuna hangi poliklinik bakar ? Ayak kokusu için hangi bölüme gidilir ?

Ayak Kokusu İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Ayak kokusu nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda ayak kokusuna hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

  • cildiye

Ayak kokusu denilince genellikle çoğumuz “benim ayağım kokmaz ki” gibi bir yaklaşım sergiliyor. Yüzümüzü buruşturarak yaklaştığımız bu konu aslında çözümü olan ufak bir sağlık problemidir.

Ayak Kokusu Nedenleri Nelerdir ?

Ayak kokularının oluşumunda ki en büyük sebep ayak teridir. Ayaklarımızda 250 binden fazla ter bezleri bulunur. Aslında vücudumuzun en çok terleyen bölgesidir ayaklarımız. Bakterilerin parmak aralarına yayılması sonucu kokular oluşur. Ayrıca giydiğimiz çorapların hijyen olmaması, ayak kıllarının fazla oluşu, çok fazla stresli olmamız, çorapsız ayakkabı giyinilmesi gibi birçok neden ayak kokusuna davetiye çıkarmış olur.

Ayak Kokusu Tedavi Yöntemleri

Bu sorunu çözmek için ayakkabılarımızın kalitesi ve hava alma durumlarına dikkat etmeliyiz,mümkünse yünlü çoraplar tercih etmeliyiz. Bir çorabı birden çok kere yıkanmamış şekilde giymemeye özen göstermeliyiz. Bunların yanı sıra günümüzde tıp ilerlediği için bu konularda da bizi yalnız bırakmayıp ayak kokularını gidermek için sprey, krem gibi ürünler üretmişlerdir. Bu ürünleri alarak ayakkabılarımızın içine spreyler sıkabiliriz veya ayak kokularını giderici kremler sürerek bu sorunu çözebiliriz. Ayrıca ayak tabanı altındaki çatlaklar ve ölü derileri temizlemek bir avantaj olacaktır.

Toplum içindeyken kendimizi rahat hissetmemiz bizim için çok önemlidir. Bunların dışında ayak kokusu, ağız kokusu gibi ufak sağlık problemleri yaşayabiliriz. Bunların çözümü bizlerin elinde. Kendimizi ne kadar rahat hissedersek toplum içinde o kadar var oluruz. Sağlıkla kalın…

Ayak kokusu için hangi doktora gitmeyelim ? Ayak kokusu hangi bölüme girer diye soruyorsanız cildiye bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git