Ayak Ağrısına Hangi Doktor Bakar ?

Ayak Ağrısına Hangi Doktor Bakar ?
12 Mart 2017 tarihinde eklendi, 294 kez okundu.

Ayak ağrısına hangi doktor bakar ? Ayak ağrısı için hangi doktora ve bölüme gidilir ? Ayak ağrısı hangi bölüme girer öğrenin.

Ayak Ağrısı İçin Hangi Bölüme Gidilir ?

Ayak ağrısı nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda ayak ağrısına hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

Ayak Ağrısı Nedir ?

Ayak ağrısı, yürümeyi ve ayakta kalmayı zor hale getiren, kısacası bize gündelik yaşamda engeller yaratan bir ağrıdır. Sadece gündelik sorundan dolayı değilde nasır, kısırlık gibi sebepten dolayıda oluşabilecek bir ağrı çeşididir.

Ayak Ağrısı Nedenleri Nelerdir ?

Gündelik nedenler, ayak ağrısının nedenleri arasında yer almaktadır. Uykusuzluk başlıca sorunudur bu ağrının. Aynı şekilde ayağın üzerine fazla baskı yapılması bu durumu oluşmasına neden olur. Ayakta bulunan bağlarda veya kemiklerde oluşabilecek zedelenmeler buna sebep olmaktadır. Sinirlerin tahrip bir hale gelmesi de ağrıyı tetiklemektedir. Kireçlenme rahatsızlığı yaşayan kişilerde de ayak ağrısına çok rastlanmaktadır. Aynı zamanda fazla kilolu kişilerde obezite dediğimiz sorundan dolayıda ağrılar oluşmaktadır.

Ayak Ağrısı Belirtileri Nelerdir ?

Vücutta bazı durumlarda sertleşmeler görülmektedir. Bu durumlarda ayaklarda ağrının belirtileri arasında yer almaktadır. Bazı durumlarda ayağa fazla baskı yapılmasından dolayı kemiklerde zedelenmeler meydana gelir veya yapılan bazı spor aktevitelerinden dolayıda zedelenmeye rastlanılmaktadır. Bu durum sonucunda ise kendisini hafif şişlik göstererek belli etmektedir. Yada direk şiddetli ağrı oluşturarak da meydana gelebilmektedir. Bazı durumlarda bu olay ağrı dışında halsizlik, mide bulantısı, baş ağrısı gibi belirtilerle de kendisini gösterebilmektedir.

Ayak Ağrısı Tedavisi

Çoğu ağrı kaslarda bulunan güçsüzlük sonucundan dolayı oluşmaktadır. Bu sebepten dolayı bu durumu en etkili çözüm yolu ilaç tedavisidir. Problem ayak ağrısı olduğu için bazı durumlara ayakkabı değişikliği ile de sorun giderilmeye çalışılır. Bu durum özellikle ayaklarda şekil bozukluğu oluşması durumunda tercih edilir. Kilo sebebiyle oluşmuş olan ağrılarda uygun bir diyetisyen ile diyet tedavisine başlanır. Bu sırada duruma göre çok ağrı var ise ilaç tedavisi de kullanılabilmektedir. Bazı durumlarda ise buz tedavisi kullanılmaktadır. Bu şekilde oluşan şişkinlikle birlikte ağrılarda daha hafif hale getirilir hatta yok bile edilebilir. Bazı durumlarda ise krem tedavisi kullanılır. Bu krem sayesinde kan dolaşımında düzenlenmeler sağlanır ve ağrılar en hafif hale getirilir. Bir diğer yöntem ise egzersiz yöntemidir. Bu durumda vücudunuza esneklik getirmiş olursunuz ve en hafif bir hasarda bile hasarı en düşük seviyeye düşmesini sağlamış olursunuz.

Ayak ağrısına hangi doktor bakar ? Ayak ağrısı için hangi bölüme gidilir diye soruyorsanız ortopedi bölümüne gitmelisiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git