Kaşık Büyüsü Nedir, Nasıl Yapılır ?

Kaşık Büyüsü Nedir, Nasıl Yapılır ?
11 Mart 2016 tarihinde eklendi, 750 kez okundu.

Kullanım şekline ve amacına göre kara büyü ve ak büyü sınıfına girebilecek olan kaşık büyüsü çok bilindik büyülerden birisidir. Halk arasında kullanımı oldukça yaygındır.

Kaşık Büyüsü Neden Yapılır ?

Kaşık büyüsü iyi veya kötü amaçla yapılabildiği için hangi sınıfa dahil olabileceğine bir türlü karar verilemeyen büyülerdendir. Eğer kaşık büyüsünde amaç birbirini çok seven iki insanın ölene kadar birbirlerine bağlı ve aynı yolda olmalarını sağlamak ise faydalı bir büyü olmaktadır. Hatta çoğu zaman bir evlilik üzerindeki bütün engeller kalksın ve bu iki insan birbiri ile birleşsin diye yapılır. Fakat kötü amaçlı insanlar tarafından iki sevgiliyi veya eşi birbirinden ayırmak için de kullanılabilmektedir. Böyle durumlarda ise kara büyü sınıfına girmesi olağandır. Yani kullanım amacı çok önemlidir.

kaşık büyüsü nedir

Kaşık Büyüsü Nasıl Yapılır ?

Kaşık büyüsü için gerekli olan malzemeler öncelikle 2 adet tahta kaşıktır. Hemen belirtelim ki bu büyüyü öyle hadi kalkın yapalım şeklinde uygulayamıyorsunuz. Büyü için ilk önce sağlam ve güvenilir bir hoca veya medyum bulmanız gerekiyor. Hocanın yada medyumun okuyacağı gizli ve kuvvetli duaların büyünün gerçekleşmesinde payı çok büyüktür. Ayrıca kaşıkların üzerine yazabilmek için büyü yapılması istenen şahısların isimleri ve soy isimleri dışında annelerinin isimlerini de bilmek gerekiyor. Bazı büyücülere göre ise bu kaşıkların üzerine şahısların resimlerin yapıştırılması suretiyle büyü gerçekleştirilir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra kaşıkların aynı yüzleri birbirine bakacak şekilde birbirine bağlanmalıdır. Bağlama işlemi hayati önem taşır çünkü kaşıklar birbirine ters bağlanırsa iki insanın ayrılması, düz bağlanırsa iki insanın birbirine bağlanması sağlanır. Eski bir inanışa göre insanları birbirinden ayırmak için yapılan kaşık büyüsü tuttuğunda, ayrılan o iki insan bir daha asla hiç kimse ile mutlu olamazlar. Kaşık büyüsünün son ritüeli bağlanan kaşıkları derhal bir mezarlığa götürüp orada gömmektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git