Aslan Burcu Erkeğinin Siniri Nasıl Geçer?

Aslan Burcu Erkeğinin Siniri Nasıl Geçer?
21 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 442 kez okundu.

Aslan burcu erkeğinin siniri nasıl geçer ? Mizacı gereği sevecen olan aslan erkekleri bile zaman zaman karşılaştıkları olay ve durumlar karşısında istemeden de olsa sinirlerine hakim olamamaktalar. Şimdi beş adımda aslan burcu erkeğinin sinirlerini yatıştırmanın yollarını öğreneceğiz.

İlk Adım

Aslan erkekleri sinirlendikleri zaman mantıklı kararlar alamamakta ve hiddetten gözleri döndüğü için de karşısındakinin kalbini istemeden de olsa kırabilmekteler. Öncelikle sinirli bir aslan erkeğini mutlaka dinlemeli, ani çıkışlar yapmamalısınız. Lafını kesinlikle bölmemeli, sonuna kadar dinlemelisiniz. Onu sonuna kadar dinledikten sonra artık ikinci adıma geçebilirsiniz.

İkinci Adım

Ona bir kağıt ve kalem vererek sizin hakkınızdaki olumsuz düşüncelerini ve bu düşüncelerin altında yatan sebepleri yazmasını isteyin. Ve ona sadece bir saat süre tanıyın. Sizin sakin yapınız ilk adımda onda şok etkisi yaratacak ve kendini sorgulamaya başlayacak. İkinci adımla birlikte aslında onun bir içsel konuşma yapmasını sağlayacaksınız. İçindeki öfke ve nefreti kağıda dökecek ve içindeki sinirin asıl kaynağının farkına varacak. Bu içsel konuşma ile en azından birbirinize karşı daha da kırıcı olmadan, birlikte bir çözüm yoluna ulaşmış olacaksınız. O, bir saat içerinde yazısını yazıp sinirini kağıda kusarken sizde bu sırada kendi düşüncelerinizi bir kağıda yazın. Size sinirlendiği zaman neler hissettiğinizi, sinirliyken neye benzediğini bir metafor yardımıyla ona aktarın. Örneğin; ‘sinirlendiğin zaman bir volkana benziyorsun. Çünkü onun gibi hiddetli ve patlamaya hazırsın’ diyerek onu betimleyin. Bu yöntemle birlikte aslında onun dışarıdan kendisini görmesini sağlayacaksınız. Bu kısım tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. İstediğiniz kadar benzetme yapabilirsiniz. Aynı zamanda sizde içinizden geçenleri aktararak biraz rahatlayacaksınız. Bu bir saatin sonunda yanına giderek üçüncü adımı uygulamaya koyun.

Üçüncü Adım

Sakin tavrınızı korumaya devam edin. Çünkü karşınızda aslan burcu erkeği var. Normal zamanda bile kendini beğenen, her daim haklı olduğunu savunan bu erkek sinirliyken artık gerçekten de bir volkandan farksızdır. Kendi kağıdınızı verin ve okumasını isteyin. Sizde bu sırada onun yazdıklarını okuyun. Bu işlemde mutlaka beraber olun. Yazılanları okuduğunuz zaman gerçekten de birbirinize ne kadar öfkelendiğinizin ve bunun ne kadar anlamsız olduğunun farkına varacaksınız.

Dördüncü Adım

İçerik analizi yapacaksınız. Yazılanları okuyup aslan burcu erkeğine sorular yöneltin. İlk olarak ‘ gerçekten böyle mi düşünüyorsun?’ sorusunu yöneltin. Bu soru ile bu sefer ondan cevap almaya çalışın. Muhtemelen aslan erkeği ne olduğunun farkına varamadan, şokun etkisi ile sinirini bile unutacaktır. Kağıtta yazılan içeriğe göre sorularınızı çeşitlendirin. Aslan erkeği cevaplarını artık daha uysal, daha makul vermeye çalışacaktır. Çünkü karşısında ona bağırıp çağıran biri yerine onu dinleyen, anlayan birinin olduğunun bilincine varacak ve yaptığı davranıştan ötürü vicdan azabı bile çekecektir. Tam bu sırada öldürücü darbeyi yapıp mükemmel bir final yapacaksınız.

Beşinci Adım

Ondan sizin kağıdınızı okumasını isteyin. Kağıdı vermeden önce onu banyoya kadar götürün. Kağıdı verip okumasını isteyin. Sizde bu sırada soğuk suyu sonuna kadar açarak kıyafetlerinizle birlikte suyun altına girin ve yüksek sesle yazdıklarınızı okuması için ona emir verin. Şok ve şaşkınlık ile ne yapacağını şaşıran, o biraz önce kükreyen aslan şu anda karşınızda yavru aslandan farksızdır. Bu işlem neden gerekli, anlamı ne, çok tuhaf diyeceksiniz belki ama unutmayın karşınızdaki aslan erkeği. Ateş burcunu en çok korkutan element sudur. Bu aşamada, onun bilinçaltına ondan daha güçlü olduğunuzun mesajını veriyorsunuz aslında. Suyun sakinleştirici etkisi hatta sesi bile aslan burcuna yetecektir. Bu sırada ‘saçmalama çık sudan’ dese de kesinlikle çizginizi bozmayın. Suyun altında oku emrini vererek yüksek sesle bağırın. Hiçbir aslan erkeğinin yüreği gaddar değildir. Sizin daha fazla hırpalanmanıza, üzülmenize gönlü razı gelmeyecektir. Okumayı hızlıca bitirmeye çalışacak ve sonunda tüm gücünü sizi sudan çıkarmaya sarf edecektir. Sizde bu aşamada artık daha fazla direnmeyin ve kendinizi onun kollarına bırakın. İstiyorsanız ağlayın da buna hiçbir aslan erkeği dayanamaz. Ve muhteşem finalde aslan erkeği şoktadır. Sizden neden böyle davrandığınıza dair açıklama isterse, bu konuda konuşmak istemediğinizi çok yorgun olduğunuzu söyleyin. İçinde kabaran şefkat artık katman katman olmuştur ve işlem tamamdır. Bu beş adımı sabırla ve dikkatlice uygulayan herkes kolayca bir aslanın sinirini geçirebilir. Artık sinirle değil, şefkatle bakan aslan erkeğinin kollarına kendinizi rahatça bırakıp uykuya dalabilirsiniz.

Aslan burcu erkeğinin siniri nasıl geçer ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git