Aslan Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Aslan Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?
18 Mart 2017 tarihinde eklendi, 863 kez okundu.

Aslan burcu çocuklarını en iyi temsil eden kelime enerji olacaktır. Her gün her saat her dakika bir enerji patlaması halindedirler. Hatta bu hareketlilik genelde aileleri tarafından garipsemektedir. Fakat her ne kadar yorucu bir uğraş sağlasa da bu çocuklar adeta evin neşeli bülbülüdür demek mümkündür. Anne ve babalarının en büyük mutluluk kaynağıdır bu aslan çocukları. Bazen öyle bir hırs yapar ki bu çocuklar, anne ve babalarının nereye kadar dayanabileceklerini merak ederek gün boyu ağlamaya çalışırlar. Tabi bu duruma bir süre sonra anne ve baba dayanamayıp tepki gösterir.

Aslan burcu çocukları her zaman ailenin en ilgi çeken kişisi olmak isterler. Hatta bunun için yaşı ne kadar küçük olursa olsun ellerinden gelen her türlü çabayı gösterirler. Tabi o kadar sevimli ve kırılamayacak tipleri vardır ki ne yapsalar hedeflerine çok rahat ulaşmayı başarırlar. Bu sebepten dolayıda ailelerinin en merkezinde onlar olurlar. Tabi bununla yetinmezler kendilerini sevimli ve şebek halleriyle fazlasıyla sevdirerek sürekli ilgiyi üzerilerinde toparlamayı başarırlar. Hatta anne ve babalarından bunlara fazla ilgi göstermek bir alışkanlık olur zamanla. Hatta bu çok bilmiş çocuklar bu şirin tavırlarını sadece anne ve babasına göstermekle kalmaz, etrafında bulunan herkese ama herkese bu tatlı halleri muhakkak gösterir. Hal böyle olunca da onun bu tatlı hallerini kim görürse görsün dayanamaz ve ona ilgi göstermeye başlar.

Aslan burcu çocuğu, o kadar zeki ve fazla uyanıktır ki istediği herkesi ellerinde yönetmeyi çok iyi başarır. Adeta bir filmin yönetmeni olup herkesi oynatan karakterdedir diyebiliriz. İleride de bu mesleği çok başarıyla yapacaklarından şüphemiz yoktur. Bu minik şebekler daha küçük yaşta hayatındaki herkese belli bir rol belirlerler kafalarında ve bu rolleri çok geç kalmadan uygulamak için alttan alttan planlar kurarlar. Siz onların küçük boylarına aldanıp onları her ne kadar hafife alsanız da onlar çok kısa süre içerisinde sizi avucuna alır ve sizde tıpış tıpış onların size uygun gördüklerine rolde oynamış olursunuz. Gerek annesi gerek babası gerekse herhangi biri hiç farkına varmadan bu çocukların kuklası oluverir biranda.

Bu çocuklar sürekli olarak enerjik hareketler sergiledikleri için fazlasıyla düşüp kalkarlar. Bu sebepten dolayıda üstleri başları büyüyene kadar hep yara bere içerisinde olur. Aynı zamanda aslan çocuklarının en büyük özelliklerinden birisi lider olma istekleridir. Sürekli olarak lider olmak için çabalayacaklardır. Özellikle arkadaşları arasında hep liderlik için kavgalara gireceklerdir ve gün sonunda hedeflerine ulaşmış, hepsini ele geçirmiş olacaklardır. Bu çocuklar zekalarını öyle güzel kullanırlar ki, istediklerini anında bir şekilde ne yapıp edip elde etmeyi başarırlar. Büyüklerin bile bu çocuklardan öğreneceği birçok şeyi vardır aslında. Minik canavarlar size bambaşka rengarenk günler yaşatır.

Aslan Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Aslan burcu çocuğu tam olarak ismini üzerinde taşıyan minik aslanlar olarak adlandırılabilir. Bu çocuklar tam bir lider ruhludur ve ailelerinin arasında da her zaman lider olmak isterler ve bu durumu da çok iyi başarırlar. Bu çocuklar karşılarında kim olursa olsun daima davranışlarının davranışlarını çok iyi takip edeler. Ailelerinin onlara olan davranışları özellikle onlar için çok önem taşımaktadır. Özellikle babalarının onlarla sürekli iletişim içerisinde kalmasını isterler.

Bu sebepten dolayı başta baba olmak üzere tüm aile üyelerinin aslan burcu çocuğu ile  sürekli iletişim içerisinde olmaya çalışması gerekmektedir. Bu çocuklara emir kipi verilen cümleler kurmamalısınız. Zaten doğaları gereği lider bir yapısı olan bu çocuklar, liderliklerinden dolayı emir almak yerine emir vermek ister. Onlara emirle söylediğiniz her söz onların istediğiniz şeyin tersini yapmasına teşvik eder. Bu sebepten dolayı onlara ılımlı ve güzel kelimeler içeren etkili bir konuşma tarzıyla yaklaşın.

Aslan burcu çocukları, her zaman ilgi çekmek isterler. Bunun için bir sürü şebeklikleri yaptıkları görülmektedir. Sizde onların bu tatlı hallerini lütfen görün ve üzerinden ilginizi eksik etmeyin. Onlara gösterdiğiniz her ilgi türü bu çocukları dahada mutlu etmektedir ve bu çocukların size olan bağlarının dahada kuvvetlenmesini sağlamaktadır. Bu çocuklar genel olarak pek eleştiriye açık değillerdir. Bu sebepten dolayı özellikle anne ve babaları onları pek eleştir memelidir. Özellikle başkalarının yanında onları eleştirmek gibi etkileşimlere girmeye sakın ve sakın kalkışmamalıdır. Eğer ki söylenilecek bir söz varsa uygun bir dille ve gülümseyen ifadelerle bu çocuklara söylenmelidir. Özellikle başka çocuklarla asla ve asla kıyaslanmaya çalışılmamalıdır. Çocuğunuz sizin daima sözünüze değer verecektir ve sizde çocuğunuzun verdiği bu değere sahip çıkmalısınız.

Aslan doğadaki varlığı ormanlar kralı olarak bilinir. Bu özelliğini ismini verdiği burcun bireylerine de yansıtmıştır. Öyle ki aslan burcu çocukları ailenin göz bebeği olmak isterler. Ailede ve dışarıda lider olma eğilimleri yüksektir. Eleştiriye açık değildirler ve çok çabuk alınırlar. Bununla birlikte kendileriyle gurur duyarlar. Kendilerine yapılan her hangi bir kötü davranışı yahut haksızlığı asla unutmazlar. Ancak kendilerine iyi yaklaşıldığında iltifat ederek veya güzel sözlerle çok kolay kalplerini kazanabilirsiniz.

Aslan burcu çocukları genelde babalarına düşkün olurlar. Babalarıyla kurdukları iletişim hayatları boyunca kişiliklerini etkileyecektir. Bu yüzden aslan burcu çocuğuna sahip olan ebeveynlerin ilk dikkat etmesi gereken konu çocuğun babasıyla yeterli vakit geçirmesidir. Hem babalarına düşkün olup hem onunla liderliği paylaşamama sorunu yaşayabilirler. Bu yüzden ailede en çok babayla tartışırlar. Aslan burcu çocuğu yapısında bulunan egemenlik, liderlik sebebiyle emir kiplerine karşı tepki gösterirler. Eğer aslan burcu çocuğundan bir şey yapmasını isteyecekseniz kesinlikle emir kipi kullanmaktan kaçınmalısınız. Onun yerine rica ederek istediğiniz eylemi ona yaptırabilirsiniz. Aslan burcu çocukları doğanın bir yansıması olarak güce sahiptirler. Bu gücü doğru alanlarda doğru şeylere yönlendirmek sizin elinizdedir. Liderlik gücünü sınıf başkanlığında, takım kaptanlığında kullanmasını tavsiye ederek gücünü kullanacağı alanı kontrol edebilirsiniz. Bütün çocuklar ilgi çekmek isterler. Ancak aslan burcu çocukları ilgi çekmeyi biraz daha fazla isterler. Onun bu isteğini bilerek göstermeniz gereken ilgi seviyesini ayarlamalısınız.

Aslan Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Aslan burcu ateş grubuna mensup burçlar arasında yer almaktadır. İlk olarak aslan burcu çocukların genel özelliklerine değinelim. Öz güvenleri oldukça yüksektir. Liderlik özelliği hem okul hayatında hem de aile hayatında kardeşleri arasında göze çarpar derecede yüksektir. Oyun sırasında da liderlik özelliklerini göstereceklerdir, saçları bir aslan yelesini andırırcasına gür ve parlaktır. Davranışları tutarlı, kişilikleri kararlıdır, çok değişken bir yapıları yoktur. Genel olarak hayatlarının her dönemlerinde ulaşmak istedikleri bir hedefleri vardır ve o hedefe ulaşana kadar pes etmeden çaba gösterirler, yaşamı hareketlidir, pasif değil aktif olmayı seçerler her daim, sosyal ortamları ve arkadaş çevreleri genellikle çok geniştir. Küçük yaşlardan itibaren okul hayatlarında da göreceğiniz arkadaşları arasında popülerlik ve liderlik özelliğine rastlamanız kaçınılmazdır diyebiliriz. Girişimcidir, yeni şeyler denemeyi yeni deneyimler yaşamayı çok severler, çeşitli hobileri küçük yaşlardan itibaren edinirler.

Okul yaşamı bir aslan burcu çocuğunda ideal öğrenci profilindedir diyebiliriz. Aslan burcuna mensup bir çocuk doğuştan getirdiği liderlik özelliği, kararlılık yapısı ve girişimci ruhuyla çok başarılı bir okul hayatı geçirecektir. Sınıf ortamında aktif süreçler geçirecektir. Bir aslan burcu çocuğu liderlik özelliği ile okul ortamında da kendini gösterecektir. Sınıf ortamında da oyun esnasında da hep bir adım önde olmak isteyecektir. Yalnız enerjileri çok yüksektir ve genellikle çok hareketli bir yapıları vardır. Bu nedenle bazen sınıf ortamında kurallara uymakta zorluk yaşayabilir. Hayal gücü açısından zengin bir çocuğa sahipsiniz. Bu hayal gücü özelliğini okulda veya ev ortamında çeşitli şekillerle size yansıtacaktır. Onu pekiştirmeyi ve desteklemeyi ihmal etmemelisiniz. Ders başarıları genellikle yüksektir. Siz desteklediğiniz de ve pekiştirdiğiniz de daha olumlu bir okul süreci geçireceksiniz.

Aslan burcu çocuğu, hayatının her alanında güçlü ve dimdik ayakta durmayı seven bir yapıya sahiptir. Aslan burcu, lider ruhludur ve başarı aşığı olarak da bilinir. Bu nedenle derslerinde de en iyisi olmaya her zaman adaydır. Zorlandığı her konunun bir şekilde üstesinden gelmeyi başarır. Pratik zekası ve kolay kavrayabilme özelliği sayesinde çok kısa bir süre içinde en zor dersi ve en fazla konuları bile öğrenebilir. Bu özelliği sayesinde sınıfın en başarılı kişisi olması muhtemeldir. Aslan burcu çocuğu, her zaman her yerde lider olmayı hep en birinci olmayı ister. Bu kişilikte başka kişilerle karşılaştığında ise aralarında güç savaşı yaşanabilir. Bunu önlemek için duygularını ve kendisini dizginlemesi gerekir.

Okul hayatlarında en çok sayısal derslerde ön plana çıkarlar. Her zaman zoru başarmayı severler ve bundan büyük keyif alırlar. Bazen inatçı yönleri ağır basar ve karşısındaki insana sözünü geçirebilmek için farklı yollara başvurabilir. Şiddeti asla sevmez ama hiçbir konuda altta kalmak istemez. Bu nedenle kendisi ile ters düşenlerle büyük tartışma yaşayabilir. Kimi zaman sessizliğe bürünür. Bu zamanlarda daha çok kafa karışıklığı yaşadığı ya da bunalıma girdiği dönemlerde yaşanır. Aslan burcu çocuğunun okul hayatı genel anlamda iyi olsa da bazen agresif tavırları nedeni ile can sıkıcı şeylere yol açabilir. Aslan burcu çocukları, güçlü kişiliği nedeni ile derslerini kendi çabaları ile yapmaya ve öğrenmeye çalışır. Başkasının yardımına çoğu zaman hiç ihtiyaç duymaz. Fakat takım ruhuna sahiptir ve aslan burcu kişisinden çok iyi bir takım kaptanı olabilir. Hayatının her alanında olduğu gibi okul hayatında da iddialıdır ve bunu her şekilde yansıtır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git