Aşk Hakkında Bilinmesi Gereken Gerçekler

Aşk Hakkında Bilinmesi Gereken Gerçekler
29 Mart 2016 tarihinde eklendi, 720 kez okundu.

Sevgili hanımlar ve beyler, hayatınızın aşkını hala bulamadı iseniz, bu yazı tam da size göre! Peki aşk hakkında bilinmesi gereken gerçekler nelerdir ? Aşk hayatınız boyunca sadece bir kez karşınıza çıkar ve bir daha asla aynı hisleri yaşamazsınız. Aşk hakkında bilmeniz gereken ilk gerçek budur.

Aşk ömrü boyunca insanın karşısına sadece bir kez çıkar ve o duygu tüm duygulardan güzeldir. Aşk sizi bulduğu anda ayaklarınız yerden kesilir. Bir anda dünya çok başka görünür gözünüze. Her şey toz pembe gelmeye başlar. Aşık olduğunuzda hayata bakış açınız da bir anda değişir. Her şey bir anda yok olur. Sadece sevdiğiniz kişiyi görür gözleriniz. Aşk insanın hayatı boyunca sadece bir kez yaşadığı ender bir duygudur. Bu nedenle gerçek aşkı bulduğunuzda onu asla bırakmayın ve doğru kişi olduğundan emin iseniz ondan asla vazgeçmeyin. Aşk hoşlanmak gibi geçici yada basit bir duygu değildir. Bu nedenle ilk önce hoşlanma ve aşkı birbirinden ayırmalısınız.

ask-hakkinda-bilinmesi

Aşk hakkında bildiğimiz en büyük yanlış, hoşlanma ile aşkı birbirine karıştırmaktır. Aşk hoşlanmaya göre çok daha fazla yoğun yaşanan ve asla geri dönüşü olmayan bir duygudur. Bir insanı eğer gerçekten seviyor iseniz, asla ondan nefret etmezsiniz. Kaç yıl geçerse geçsin aşk hala ilk günkü gibi taze kalır. Birbirinizi yıllarca görmesiniz dahi içinizdeki aşk asla bitmez. Aşk hayatında yapılan en büyük hatalardan biri ise çok fazla gereksiz kıskançlık yaşanmasıdır. Bu gibi ufak sorunlar zaman içinde çok çok büyük bir sorun haline gelebilir. Bir anda hayatınız yeniden şekillenebilir. Bu nedenle asla kıskançlığı çok fazla abartmamalı ve aşık olduğunuz kişiye karşı her zaman anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. Aşık olduğunuz anda hayata karşı bakış açınız tamamen değişir. Bazen gerçekleri tam anlamı ile görememeye başlarsınız. Bu ise size bir takım zararlar verebilir.

Aşık olduğunuz zaman sizin için dünyadaki en önemli şey sevdiğiniz insan olmuştur. Aşk gözünüze bir perde çeker ve gerçekleri en doğru şekilde görmenizi engeller. Bu da bir anda bir yanlışın içine girmenize ve hatalar yapmanıza neden olabilir. Her ne kadar aşık olursanız olun asla gereğinden fazla kendinizi kaptırmayın ve kendinizden asla taviz vermeyin. Çok fazla aşık olsanız bile bu aşkın size zarar vermesine asla izin vermeyin. Aşk hakkında bilmeniz gereken bir gerçek ise, aşkın da bir ömrü olduğudur. Aşk bir süre sonra sona erer ve geriye sadece sevgi saygı kalır. Bu nedenle aşkın bir gün biteceğini asla unutmamalı ve hayatınızı ona göre şekillendirmelisiniz. Aşkın ömrü en fazla üç yıldır ve bu süreyi uzatmak ve aşkın ömrünü uzatmakta tamamen sizin elinizde olan bir şeydir. Sevgi ve saygınız daim olduğu sürece aşkın ömrü de çok daha artacaktır. Aşk ender rastlanan ve zor bulunan bir duygudur. Onu bulduysanız asla kaybetmeyin.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git