Aşık Olmaktan Korkuyor Musunuz ?

Aşık Olmaktan Korkuyor Musunuz ?
29 Mart 2016 tarihinde eklendi, 556 kez okundu.

Aşık olmak dünyadaki en güzel duygulardan biridir. Gerçek aşkı buldu iseniz, hayattaki en mutlu en neşeli ve hayat dolu insan siz olursunuz. Hayat bir anda toz pembe görünmeye başlar gözünüze. Bu da sizin için çok çok güzel bir şeydir. Fakat uzun süredir yalnız iseniz ve hayatınız da kimse yok ise, aşık olmaktan biraz korkuyor olabilirsiniz. Bu korkuyu yenmek ise tamamen sizin elinizde olan bir şeydir.

Aşktan korkarak yaşamak hiç de kolay değildir. Oysa aşk sizi hayata bağlar ayaklarınızı adeta yerden keser. İlk olarak bunu kabul etmeli ve aşk konusunda kendinize bir şans vermelisiniz. Daha önce yaşadığınız aşk ile ilgili bir takım kötü deneyimler sizi aşktan korkutuyor olabilir. Çok üzülmüş yıpranmış yada terk edilmiş olabilirsiniz. Bu sizi yeni birini tanımaktan ve yeni bir aşka yelken açmaktan korkutuyor olabilir. Fakat artık bu korkuyu yenmeli ve kendinize bir şans vermelisiniz. Aşık olmak dünyadaki en güzel duygulardan biridir. Bu size farklı geliyor ise ve aşk size çok uzaksa aşktan korkma ihtimaliniz çok çok yüksektir.

Aldatılma yada terk edilme sonrası yeni bir aşktan bir çok insan ne yazık ki korkar. Bu geçmişte yaşanan acı bir takım olayların biz de bıraktığı bir etkidir aslında. Aşık olmaktan korkuyorsanız bunun sebebi geçmişten kalan bir takım kötü anılardır. İhanet ve terk edilme olmasa dahi, ilişkide sevgi ve saygıyı kaybetme, sık sık yaşanan tartışmalar, bitmeyen bir takım sorunlar sizi aşktan koparmış olabilir. Bu ve bunun gibi nedenler ile aşktan korkuyor iseniz, bir yardım alabilir yada psikolojik olarak kendinizi yeni bir aşka hazırlayabilirsiniz. Aşka hazırlık süreci sizin aşka karşı olan korkunuzu ve ön yargınızı da bir süre sonra yok edecektir. Bu nedenle psikolojik hazırlık yapmanız ve ruhen yeni bir aşka hazır olmanız çok önemlidir. Aşık olmaktan bir süre sonra artık korkmazsınız. Bu duruma alışır ve yeniden aşık olmak sevmek istersiniz.

asik-olmaktan-korkuyor

Aşık olmaktan korkuyorsanız, geçmişe bir çizgi çekmenin ve yeni bir aşka yelken açmanın zamanı gelmiş demektir. Ciddi kalp kırıklıkları, hayal kırıklığı, karşıdaki insanın sizi çok fazla yanıltmış olması aşktan korkuyor olmanızın en belli başlı sebepleridir. Bu gibi bir takım nedenler ile bir çok insan aşktan ve yeniden delice aşık olmaktan korkmaktadır. Bu gibi nedenler sebebi ile aşktan korkanların sayısı ne yazık ki hiç de az değildir. Aşık olmaktan korkuyor olmanızın bir başka sebebi de kendinize olan güveninizin yok olmuş olması olabilir. Daha önce reddedilmek yada beğenilmeme korkusu sizi aşktan ve aşık olmaktan korkutuyor olabilir. Bu nedenle aşktan korkuyor iseniz, bunun sebebi psikolojik bir takım travmalardır. Bu ve buna benzer korkuları yenmeniz yeniden aşık olmanızı da kolaylaştırır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git