Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız ?

Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız ?
23 Mart 2016 tarihinde eklendi, 740 kez okundu.

Aşk dünyanın en güzel duygusu şüphesiz. Bazen kişi kendine sorar ‘acaba aşık mı oldum ?’ diye. Bunu anlamak o kadar da zor değildir. Bazı hareketleriniz sizi ele verir. Aşık olduğunuzun en önemli işareti iştahınızın kesilmesidir. Çünkü aklınız hep ondadır ve yemek yemekten önce gelir sizin için. Aşık olduğunuzda sürekli bir gülme halinde olursunuz. Bunun nedeni kendinizi iyi hissetmenizdir. Onunla konuşurken gözlerinin içine bakamazsınız. Çünkü duygularınızı anlamasından ve eriyip gitmekten korkarsınız. Yine her zamankinden farklı olarak saçınıza ve makyajınıza daha fazla özen gösterirsiniz. Hatta onun zevkine göre giyinmeye çalışırsınız. Aşık olduğunuz kişi o kadar hayatınızdadır ki bir gün görmeseniz özlersiniz.

Gerekli gereksiz kıskanırsınız onu. Sizinle olmadığı her an aklınız onda olur. Kiminle birlikte, nereye gitti, ne yaptı, gibi sorular ile kendinizi yer bitirirsiniz. Başkalarıyla vakit geçirmesine tahammül edemezsiniz. Gözleriniz bir başka parlar. Öyle ki çevrenizdekiler bunu fark eder. Enerjiniz çok fazladır ve çok daha dinç hissedersiniz. Sürekli bir işle uğraşırsınız ve hiç sevmediğiniz işleri zevkle yapmaya başlarsınız. İş hayatında ise konsantre sorunu yaşarsınız. Bazen ise uykusuzluk, kalp çarpıntısı ve el terlemesi de aşık olduğunuza işarettir. Sürekli kendi kendinize onu sevdiğinizi söylersiniz. Onsuz olamayacağınızı düşünürsünüz. Hatta eski ilişkilerinizi unutursunuz ve eskilerden birini gördüğünüzde artık bir şey hissetmediğinizi fark edersiniz. Başka birine bakmayı bile düşünmezsiniz. Ondan haber alamadığınızda onun için endişelenirsiniz ve kötü senaryolar yazıp kendinizi helak edersiniz. Başına bir şey gelmesi isteyeceğiniz en son şey olur.

Yaptığınız her plana onu da dahil etmek istersiniz. Hatta bunun farkında bile olmazsınız. Olduk olmadık yerlerde aklınıza gelir ve onla ilgili hayaller kurmaktan kendinizi alamazsınız. Hatta onu düşünürken yüzünüzü bir ateş basar ve kızarırsınız. Onun nelerden hoşlandığını araştırır ve ona hediyeler almak istersiniz. Bazen de ondan hediye beklersiniz. Her telefon çaldığında ve mesaj geldiğinde heyecanlanır, ondan gelmediğini görünce de üzülürsünüz. Onunla yaptığınız her şey size dünyanın en zevkli şeyini yapıyormuşsunuz hissini verir. Harika vakit geçirirsiniz ve zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız.

asik-oldugumu-anlama

Hiç sevmediğiniz çiçekler, böcekler, kalpler size çok romantik gelmeye başlar. Saçma bulduğunuz aşk şarkıları size anlamlı gelmeye başlar. Aşk filmlerini izlerken gereksiz bir duygusallık yaşar ve hatta ağlarsınız. Buluşacağınız zaman saatler önce hazırlanmaya başlarsınız. O gece uykunuz kaçar. Onunla birlikte uyuduğunuzu hayal edersiniz ve bu sizi aşırı heyecanlandırır. Kendinizi ona beğendirmek için çabalarsınız. Her şeye olumlu bakmaya başlarsınız. Sanki sinirleriniz alınmış gibi olur. Onun hakkında her şeyi bilmek istersiniz. Ve kendinizle ilgili her şeyi ona anlatırsınız. Deyim yerinde ise rapor verirsiniz. Gülünce mutlu olursunuz, ağladığında ise mutsuz. İlişkinizin ciddiyetini anlamak için onu sıkıştırır ve istemsizce evlilik hayalleri kurarsınız.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git