Antrikot Fırında Kaç Dakika Pişer ?

Antrikot Fırında Kaç Dakika Pişer ?
13 Mart 2017 tarihinde eklendi, 305 kez okundu.

Antrikot fırında kaç dakikada pişer ? Protein bakımından oldukça zengin olan antrikot, pişirme şekli ustalık ve maharet isteyen et türlerinin başında gelmektedir. Antrikotun bir çok pişirme şekli olup bu pişirme yöntemleri fırında ve tavada olarak değişmektedir. Hem fırında hem de tavada pişirilebilen antrikot, her iki durumda da sıcaklık derecesine göre az, orta ve yüksek ateşte ya da ısıda farklı lezzetlerin oluşmasına imkan sunmaktadır. Tavada pişirilen antrikotta ateş derecesi ayarlanırken, fırında ise sıcaklık derecesi ayarlanır.

Antrikotun önceden ısıtılmış fırında pişirme süresi 160 derecede 10 dakika, 180 derecede 15 dakika, 200 derecede ise yarım saati bulmaktadır. 200 derecede pişirilen antrikot için kimi zaman bu süre uzayabilir. Nitekim iyi pişmiş bir antrikot elde etmek için etin suyu çekene kadar pişirmek gerekmektedir. Bu derece ve dakikaları kişilerin antrikotu hangi damak tadına göre tercih ettiği belirlemektedir. Kimi sulu ve biraz kanlı severeken kimi ise çok pişmiş bir antrikot tercih edebilmektedir.

Pişirildikten sonra en iyi sunum şekli hardal ve barbekü sos ile olmakta ve fırına atılırken yanında haşlanmış patates, havuç ve brokoli ile de muhteşem bir sabit kombinasyon oluşturmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git