Tünel Akvaryum / Ankara

Tünel Akvaryum / Ankara
6 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 543 kez okundu.

Maldiv adalarından esinlenerek yapılan, 5 milyon litrelik tank kapasite ile Avrupa’da 2. ve dünyada 5. büyük akvaryum olan antalya akvaryum, 131 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğinde Avrupa’nın en uzun tüneline sahiptir.

800 metrekareye inşa edilen akvaryumda 20 bini aşkın balık ve su altı canlısı bulunmakta olup, gerçek kar yağan mekanlar da bulunmaktadır. Makineler ile su püskürtülerek gerçek kar kullanılarak yapılan bölümde kış mevsimi gelenlere yaşatılır.

Dünyanın en berrak akvaryum suyuna sahip olan Aquarium’un tank mimarisi İtalyan heykeltraş Benedetti olup, Güney Afrika’da yapılmıştır. Tank içindeki bulunan gerçek boyutlardaki gemi, uçak ve denizaltı oldukça ilgi çekmektedir.

Antalya Aquarium Yemek İçme Yerleri

Akvaryumu gezerken yemek yiyebileceğiniz mekanlar ;

  • Mc Donals
  • Mado Cafe
  • Antalya Sofrası
  • Sushio

Antalya Aquarium Nerede, Nasıl Gidilir ?

Antalya Aquarium, Konyaaltı plajının doğu köşesinde, 5M Migros alışveriş merkezi, Minicity ve Hotel SU arasında bulunur.

Havaalanı :

Antalya Aquarium, Antalya havalimanına 15 km uzaklıkta olup, şehir merkezinin sağında ve Cam Piramit yanında bulunmaktadır. Ayrıca Kundu Turizm Merkezine 22, Belek’e ise 45 km uzaklıktadır.

Antalya Havalimanı Taksi: +90 242 330 31 07 – 08

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git