Anne-Baba Adayları Dikkat! Bir Bebeğin Hayatınızı Nasıl Değiştireceğini Gösteren 17 Film

Anne-Baba Adayları Dikkat! Bir Bebeğin Hayatınızı Nasıl Değiştireceğini Gösteren 17 Film
30 Mart 2017 tarihinde eklendi, 280 kez okundu.

Bir kadınla bir erkeğin en büyük hayalidir anne ile baba olmak. Bu noktada bir çiftin başına gelebilecek en güzel olaydır bebekler. Bu noktada anne olmanın, baba olmanın, bir bebeğe sahip olmanın mutluluğu ve heyecanını anlatan 17 film sizlerle.

1. 1987 yapımı Süper Anne

1987 yapımı bu film Wiatt’a miras kalan bir bebek ile uzun soluklu bir mücadeleyi anlatıyor. Yale’den mezun olarak başarısına başarı katan Wiatt’ın hayatı bir telefon ile değişiyor. Ölen akrabasından miras kalan bebeği başta başından atmak iste de zamanla bebeğin sorumluluğunu alarak tüm hayatını ona adayacaktır.

2. 1988 yapımı Bebeğimiz Olacak

1988 yapımı film yeni evli çiftin hayatına değiniyor. Yeni evlenen çiçeği burnunda çift hayatını yaşamak isterken aileleri onlardan bir çocuk bekliyor. Bu film ile bir karı kocanın ve bir bebeğin karmaşık hikayesine şahit olacaksınız.

3. 1989 yapımı Çılgın Aile

1989 yapımı film Buckman ve ailesini anlatıyor. Aslına bakılırsa gayet sıradan bir aile gibi görünseler de arkadaşlarının, akrabalarının ve garip insanların hikayeye dahil olması ile her şey değişiyor ve bir macera başlıyor.

4. 1995 yapımı 9 Ay

1995 yapımı film Samuel’in hikâyesine değiniyor. Samuel beklemediği bir an da baba olacağını öğreniyor. Tam da bu aşamada işi ve kariyeri tehlikeye giriyor. Hem mizahın yüksek olduğu hem de öğretici bu film Ay ismi ile karşımıza çıkıyor. Bakalım Samuel bu durumdan nasıl sıyrılacak?

5. 2000 yapımı Yüreğin Attığı Yer

2000 yapımı film büyük bir kaos ile başlıyor. Novalee Nation’un dram dolu hikayesi tüm izleyicileri hayretler içinde bırakıyor. Henüz 17 yaşında, yedi aylık hamile ve üzerinde sadece 7.77 dolar ile bir alışveriş merkezinde terk ediliyor. Bir romandan uyarlanan film oldukça dramatik.

6. 2007 yapımı Juno

2007 yapımı film adından da anlaşılacağı üzeri Juno adında bir gencin hikayesini anlatıyor. Oldukça sıkılan genç bir ilişkiye adım atar ve hiç beklemediği anda hamile kalır. Bu durum karşısında başta büyük bir panik yaşasa da 9 ay boyunca çocuğu karnında taşıyıp doğduktan sonra zengin bir aileye verme planı vardır. Ancak bu süreçte olgunlaştığını hisseder ve olanlar olur.

7. 2007 yapımı Kaza Kurşunu

Alison ve Ben bir gece barda tanışılırlar. Hikaye oldukça sıradan başlarken yaşam tarzları oldukça farklı olan ikili sabah birlikte uyanır. Hızlıca birbirinden uzaklaşan ikiliyi bir sürpriz beklemektedir. Alison o gece hamile kalmıştır. Alison bu aşamada bebeğin babası ile birlikte büyümesine karar verse de işler sandığı kadar kolay ilerlemez.

8. 2008 yapımı Taşıyıcı Anne

2008 yapımı film Kate’in hayatını konu almaktadır. 37 yaşında başarılı bir kariyere sahip olan Kate bebek sahibi olmak istese de hamile olma olasılığının olmadığını öğrenince hayalleri suya düşer. Tam bu aşamada Angie devreye girer, Angie taşıyıcı anneliği kabul etse de evsiz kalması ile birlikte Kate’in kapısını çalar ve olaylar bu şekilde gelişerek devam eder.

9. 2009 yapımı Annelik

2009 yapımı film oldukça sıradanlaşan bir olayın aslında ne kadar kutsal bir görev olduğuna değiniyor. Bir annenin çırpınışı, fedakarlığı, hayat ile yarışı ve emeği izleyicilere sunulmuş. 6 yaşına girecek kızına yapacağı parti için yaşadığı zorlukları konu alan bir film.

10. 2009 yapımı Uzaklara Gidelim

2009 yapımı filmin adından da anlaşılacağı üzeri bir kaçış hikayesini konu alıyor. Anne ve baba olmaya hazırlanan çift bebeklerini farklı koşullarda büyütmek adına uzun bir yolculuğa çıkıyor. Film bu yolculukta çiftin yaşadığı maceraları ve aksilikleri konu alıyor.

11. 2010 yapımı Bebekler

2010 yapımı film bir belgesel tadında. Thomas Balmes’in yönetmenliğini yaptığı film kültürel farklılıkları konu alıyor. Kültürün gelişimde nasıl etkili olduğunu, dünyanın dört bir yanından sunduğu örnek ile ispatlıyor.

12. 2010 yapımı Başımıza Gelenler

2010 yapımı film Holly ve Eric’in hikayesini konu alıyor. Sıradan başlayan hikaye büyük bir macerayı beraberinde getiriyor. Bir daha görüşmeyeceklerini düşünen çift farklıkları bir kenara bırakıp birlikte yaşamaya adapte oluyorlar. Macera tam da burada başlıyor…

13. 2011 yapımı Mükemmel Plan

2011 yapımı film Jason ve Julie’in hikayesini konu alıyor. Sıradanlıktan tamamen uzak olan çift etrafında ki herkesin evlenip çocuk sahibi olması ile bir plana başvuruyor. Birlikte bir çocuk yapıp aynı ev içinde arkadaşça yaşam sürerek başkaları ile de takılma yolunu tercih etseler de zaman içinde kıskançlık krizleri baş gösteriyor.

14. 2011 yapımı Aramızda Bebek Var

2011 yapımı film Barbara ve Nicolas’ın hikayesine değiniyor. Çift bebek sahibi olmaya karar veriyor ve ardından hamilelik süreci başlıyor. Annelik, babalık, fedarlık, çocuk sevgisi gibi konulara değinen film, aile sıcaklığını derinden hissettiriyor.

15. 2013 yapımı Senin Hikayen

2013 yapımı Türk filmi Halan ve Esra’nın hikayesini anlatıyor. 7 yıllık evli çift bebek sahibi olmak istediklerini ailelerine duyurur. Bunun ardından tüm aile olaya dahil olur ve son derece eğlenceli bir süreç başlar.

16. 2014 yapımı Bebek Kampı

2014 yapımı film Julia’nın dramını anlatıyor. 30 yaşına gelmiş ve bekar ve çevresi evli çiftlerle dolu Julia ile büyük bir serüvene dahil olacaksınız. Bebek kampında çalışan Julia olaylar karşısında neye uğradığını şaşırıyor.

17. 2016 yapımı Bridget Jones’un Bebeği

2016 yapımı filmde 40 yaşında boşanmış ve hayata yeniden atılan bir kadının hikayesini anlatıyor. İşler tam yoluna girecek derken büyük bir çıkmaz başlıyor. Birde olaya Bridget’in bebeği dahil olunca film oldukça heyecan verici bir hal alıyor. Çocuğun babasının kim olduğu tartışması ve hayata nasıl yön vermesi gerektiğini bilmeyen Bridget yeni sevgilisi ile mi devam edecek yoksa eski sevgilisine mi yol alacak?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git