Altınkum Plajı Nerede, Nasıl Gidilir Çeşme İzmir

Altınkum plajı nerede, nasıl gidilir ? Çeşme merkeze 10 dakika olan Altınkum Plajı, 500 metre uzunluğa, 15 metre genişliğine sahiptir. Deniz severlere sakin saatler sunan bu plaj, adını sahip olmuş olduğu altın rengi kumdan alır. Her yıl büyük ilgi gören plaj, altın sarısı kumu, masmavi denizi ile sizleri bekliyor. Bu plajda, iş stresinizi üzerinden atabilir, ailenizle, sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Sıcak ve bunaltıcı günlerde yavaşça derinleşen denizi, her zaman soğuk olan suyu ile İzmir’de yer almış olan Ilıca Plajından ayrılır. Ilıca sahillerinin aksine Altınkum Plajının suları yazın en sıcak günlerinde bile son derece soğuktur. Soğuk sudan ötürü suya girmakte zorlansanız bile suya girdikten sonra kavurucu havanın etkisinden kolaylıkla kurtulacaksınız.

Altınkum Plajı çevresinde beach clup ve kafeler yer almaktadır. Maddi anlamda bütçenizi fazla zorlamayan bu plajda son derece uygun fiyatlara denk gelirsiniz. İki şezlong ve bir şemsiyenin günlük fiyatı 15 TL, beach clublara giriş ücreti kişi başı 10 TL’dir. Deniz suyunun soğuk olması nedeniyle Çeşme’deki diğer plajlardan kendini ayırmış olan bu plaj üzerinde birçok işletme yer almaktadır.

Altınkum Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Açık Adres: Şehit Mehmet Yolu, Şehir merkezine uzaklık 10 km uzaklıkta, Çeşme Merkez / İzmir, Türkiye

Telefon: 0232 722 10 95

Ulaşım: Toplu Taşıma Mevcut

Ücret: Otopark ücreti 10 TL’dir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git