Alışveriş Yapmaktan Nefret Kere Nefret Eden Kadınların 13 Geçerli Sebebi

Alışveriş Yapmaktan Nefret Kere Nefret Eden Kadınların 13 Geçerli Sebebi
30 Mart 2017 tarihinde eklendi, 236 kez okundu.

Alışveriş denilince tüm kadınlar aşkla koşar öyle değil mi? Saatlerce mağazalar da gezenler de kadınlar değil mi? Ancak bu konunun görünmeyen bir yüzü var ‘’alışveriş yapmayı sevmeyen kadınlar’’. Onlar alışverişten köşe bucak kaçıyor, oldukça haklı nedenleri de var. Gelin hep birlikte haklı saydıkları nedenlere bakalım ;

1. Zar zor kazandığı, emek vererek kazandığı parasını olmadık şeylere harcamak onlar için son derece saçma ve gereksiz.

Olmadık şeyler ; temel ihtiyaçları dışında ki her şey.

2. Gereksiz bir jean ya da ihtiyacı olmayan bir parfüme para vermek yerine bu kadınlar kazandıkları parayı seyahate harcamayı seviyor.

Gezip görmek dururken, bir parfüme servet harcamak niye?

3. %50, %70 hatta %90‘ lık indirim broşürleri onlar için hiçbir anlam ifade etmiyor. Çığlık çığlığa indirime koşan kadınlara ‘’kaçkın’’ gözüyle bakıp bir kenarda sakince kahvesini yudumluyor bu kadınlar.

Hı hı büyük indirim, haklısın canım.

4. Moda sayfalarını inceleyip, her gün trend peşinde değildir bu kadınlar. Hatta moda onlar için bir anlam ifade etmez. İhtiyacı var ise alır, moda olduğu için alışveriş yapmazlar.

Aslına baktığımız da olması gereken bu!

5. ‘’Alışverişe gidelim mi?’’ sözü, ‘’sen kilo mu verdin’’ sözü ile aynı mutluluğu yaşatmaz bu kadınlarda. Aksine bunalma gelir, alışveriş yolu bir azap olur, tüm günü alışverişte zehir etmek çıldırtır bu kadınları.

Bir nevi alışveriş cehennem azabıdır bu kadınlar için

 

6. Moda dergileri, vitrinler yeni trendler dikkatlerini çekmediği için bu nokta da en büyük destekçileri anneleridir. Çocukluğundan beri zevkini bilen anneleri yaşam koçluğu yapar bu kadınlara

7. Alışverişte geçirdikleri vakit, boşa geçirilmiş vakittir onlar için. Alışveriş saatleri kısacası ‘’çöp’’ anlamını taşır.

Tüm vakit kaybının yanı sıra bir de yorgunluk cabasıdır.

8. Süslü, abartılı, şatafatlı kıyafetler alışverişten daha da soğutur bu kadınları. Basite ve normale ulaşmak dünyayı kurtaramaya eş değer görünür gözünde.

İsyanı pula, tüle ve boncuğudır.

9. İhtiyaç duyduğu bir şeyi almak adına büyük AVM’ lere kalabalık alışveriş merkezlerine girmek korkulu rüyalarıdır bu kadınların.

Kalabalığa girmemek adına aylarca eski kıyafetlerini giyerek dolaşabilir!

10. Alışveriş kelimesi bu tür bünyelerde alerji yapar. Alışverişe çıkmak bir yana yanında dahi alışveriş muhabbeti yapıldığı an deve kuşu gibi kafasını gömmek ister bu kadınlar.

Alışveriş fobisi olanlara Allah yaşatmasın!

11. Alışveriş konusunda hatır gönül dinlemez. Biri ile alışverişe çıkmak yerine gün boyu evin içinde duvarları seyretmeyi tercih eder. En yakın arkadaşları ile alışveriş yüzünden araları bozulabilir.

12. Şatafat, abartı onların lügatında yoktur. Mümkün olduğunca sade, doğal olmayı tercih ederler. Abartı onların hayatında yer almaz, hayat felsefeleri tamamen ‘’ihtiyaç doğrultusunda alışveriş’’ yönündedir.

13. Böyle kadın var mıdır? Diye düşünenlerden iseniz, etrafınıza dikkatlice bakın, göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git