Akrep Burcu Erkeği Aşk Hayatı

07.07.2020
Akrep Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Oldukça güçlü, partnerini sahiplenici ve kimi zaman bazı tatlı kıskançlıkları olan akrep burcu erkeği aşk hayatı, evlilik ve ilişkiye bakış açışı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar bu sayfada…

Yazı İçindekiler

Akrep Burcu Erkeği Aşk Hayatı Nasıldır?

İnişli Çıkışlıdır

Aşk hayatı hareketlidir. Zira duygusal da olsa gönül, güven bağı kuran kişiler hayatına girebilir. Akrep erkeği ortamda alımlılığıyla ve çekiciliğiyle göze çarpar. Hiçbir kadın ona hayır diyemez.

Beklentileri Yüksektir

Özel hayatına eş veya flört olarak kabul edeceği kimseden çok daha fazla beklentiye sahiptir. Öncelikle özeline dahil edeceği kadın elbette ki göze hitap etmeli, bakımı ve her şeyi önem arz edecektir. Bütün bu koşullar bir arada gerçekleşebiliyorsa özeline kadınını kabul edecek ve müthiş bir sahiplenmeyle onu elinden geldiği kadar mutlu etmeye gayret edecektir.

Şüpheci ve Kıskançtır

İlişkisinden ne kadar emin olsa da asla şüpheci durumundan kurtulamaz, hayatındaki kişiyi aleni veya gizli sık sık kontrollerden geçirecektir. Kadınını çok kıskanacak ve bu nedenle hayatındaki kişi oldukça dikkatli olup yanlış anlamalara dahi izin vermemeye gayret etmesi hayati önem taşıyacaktır.

Ayrıca onu uzun süre hayatında isteyenler şu sırrı bilmelidir, sıklıkla ona karşı güzel duygularınızı duymak ve hissetmek ister. Flörtü veya eşine karşı güven problemi yaşamaya başlamışsa kişinin kendisini aklaması gerekir, yoksa kaçınılmaz mutsuz son gerçekleşir. Problemi yaşadığı hiçbir yerde durmaz. Aşkı ve duygusunun boyutu her ne düzeyde olursa olsun ilişki ve kişiyi kafasında bitirdiği için hayatından da çıkartır.

Uğraşmak İster

Onun için aşık olmak, bir ilişki yaşamak önemli olsa da aynı zamanda partnerini elde etmeye çalışmak da önemlidir. Onun için ona kolayca teslim olacak bir kadından ziyade onu zorlayacak ve peşinde koşturacak kadınlar daha değerlidir. Akrep erkeği zoru sever, hoşlandığı kişinin peşinde koşmak onu yormaz aksine ilişkisi için daha fazla çabalamasına ve heyecanını diri tutmasına yardımcı olur.

İlgi Bekler

İyi bir dinleyici olan bu burcun erkeği partnerinden de aynı davranışını sergilemesini bekler. Dışarıdan bakıldığında her ne kadar soğuk ve mesafeli dursa da bir ilişki içerisine girdiğinde tüm ilgisini partneri üzerinde yoğunlaştırır, birlikte olduğu kişinin isteklerini önemser. Ancak elbette bunu karşılıksız yapmaz, aynı ilgi ve alakayı partnerinden de bekler eğer karşılığını alamıyorsa o ilişki için daha fazla çaba harcamaz.

Dürüsttür

Akrep erkeği için bir ilişkide güven ve dürüstlük her zaman ön plandadır. Daha önceden de bahsettiğimiz üzere güven onun için olmazsa olmazdır ve bu güvenin de sağlanabilmesi adına dürüstlüğün şart olduğuna inanır. Çoğunlukla acımasız eleştirilerde bulunduğu için eleştirilse de ilişkilerinde asla yalan söylemez, gerçekler partnerinin canını yaksa bile ona karşı her daim dürüst olmayı tercih eder. Aynı şekilde partnerinin de ona karşı dürüst olması son derece önemlidir. Yalanların olmadığı bir ilişkide kendisini rahat hisseder böylelikle ilişkisi de uzun soluklu olur.

Duygusaldır

Dışarıdan bakıldığında her ne kadar ketum ve mesafeli dursa da aslında su grubu burcu olmanın verdiği özellikle duygularını yoğun bir şekilde yaşar. Sevgi ve aşk onun için her zaman önemlidir. İlişkisinin ilk zamanlarında aşkını belli etmekle ilgili sıkıntılar yaşasa da partnerine güvendiğinde bir akrep erkeği aşkını sonuna kadar yaşar ve hissettirir. Bu sebeple özellikle uzun ilişkilerde kendi benliğini ortaya çıkartır ve duygularını açıkça yaşar.

Çapkındır

Gerçek aşka inanıp istese de hiçbir zaman bu aşkın kendisine gelmesini beklemekle vakit kaybetmez. Ona göre aşk yaşanması gereken bir duygudur ancak bekleyerek sahip olunamayacak kadar da dengesizdir. Bu sebeple çoğunlukla farklı kişilerle ilişki yaşar ve çapkın olarak nitelendirilir. Ancak her ne kadar çapkın olsa da gerçek sevgiyi hissettiğinde gözü bir başkasını görmez yada daha fazlasını aramaz. Gerçek sevgi onun için her zaman daha ağır basar.

Kontrol edilmez, eder

Akrep erkeğinin ilişkide belki de en belirgin özelliği kontrolü eline alma arzudur. Kişisel hayatında olduğu gibi aşk hayatında da kontrolün kendi elinde olmasını ister, ilişkiye yön veren kişi olmak onun için son derece önemlidir. Özellikle partneri onu kontrol etmeye çalıştığında bu durumu kesinlikle kabul etmez ve gerekirse oldukça sert bir dille uyarır. Birlikte olduğu kadının ilişki içerisinde onu kontrol etmeye çalışması sınırlandırılmış hissetmesine yol açar ve o ilişkide daha fazla bulunmak istemez.

Heyecan İster

Her insan gibi o da ilişkisinin güzel bir şekilde ilerlemesini istese de monotonluğa düşmek istemez. İlişkisinin onu heyecanlandırması onun için son derece önemlidir bu sebeple partneriyle arada kavga ederek ilişkinin nabzını arttırmaya çalışır. Bu kavgaların ilişkilerini diri tutacağına ve olumlu yönde ilerlemelerini sağlayacağına inandığı için bir kavga ortamında geri adım atan taraf olmaz.

İlişkisini ve Partnerini Önemser

Onun için uzun soluklu bir ilişkinin içerisinde bulunmak çok önemlidir. Bir akrep erkeği uzun bir ilişki yaşıyorsa bu onun partnerine ve birlikteliğine güvendiği anlamına gelmektedir. Bu sebeple partnerini aşk hayatında ve iş hayatında desteklemeye önem gösterir. Bencil bir yapısı olsa ve kendi istekleri onun için daha ön planda olsa da partnerinden desteğini hiçbir zaman esirgemez, gerek manevi gerek maddi olarak her zaman yanında olmaya dikkat eder.


Akrep Burcu Erkeğine Nasıl Davranmalı?

Egosu Tatmin Edilmeli

Aslan kadar olmasa da “bay gizli egodur”. Bunun için muhakkak olumlu özellikleri ile ilgili övgüler yağdırmalısınız. O size büyük ihtimalle bunu belli etmeyecektir ama beyaz kaplı defterine yazacaktır. Özellikle iş veren biriyse sakın başkaları yanında kendisini eleştirmeyin, bu sizin işteki son gününüz olur ve her türlü savaş ilanı sebebidir. Gerek eş gerek iş arkadaşı gerekse de işveren olarak ağırlığının, otoritesinin hissettirilmesini daha doğrusu itaati bekler ve sever.

Başarısızlığı Kabul Etmeyin

Özellikle bir baba olarak da asla evladından ben bunu başaramıyorum, bu bana zor geliyor gibi ifadeleri kabul edecek biri değildir. Çünkü güçlü ve en zor koşulda bile küllerinden yeniden doğabilecek bir yapıdayken bunu evladından da bekler. Yani aynı kavrama dönüp dolaşıp geldik ki o da kendi ve kendisiyle ilgili olan her şeyde güç kavramını ister. Onun evladı en başarılı olmalı, haksızlık olduğunda susmamalıdır.

Dürüst Olmalısınız

Onunla iletişimde iseniz veya onu kazanma amacındaysanız, yalan söylemekten uzaklaşmanız lazımdır. Çünkü iletişiminde yalana asla yer vermez ve sevmez. Samimiyet bekler ama laçkalık kabul etmez. Pasif bir yaklaşım da yine kendisini uzaklaştıracak olandır.

Sırdaş Olmalısınız

Akrep erkeğinin en önemli özelliklerinden biri sırlara verdiği büyük önemdir. Kendisi genellikle kapalı kutu olup herkesin sırrına vakıf olmak isterken kendisiyle ilgili pek fazla bilgi vermemeyi tercih eder. Bu erkek aşk, arkadaşlık hatta iş ilişkisinde dahi karşısındaki insana güvenene kadar kendisiyle ilgili bilgileri paylaşmaz, insanların onu yalnızca kendisinin istediği kadarını tanımasına izin verir.

Birine gerçekten güvendiğindeyse kendisini yavaş yavaş ona açar. Onu hayatının bir parçası olmanın en etkili yolu sırlarına saygı duymak ve onun sizinle paylaştıkları bilgileri başkalarına aktarmamaktır. Aksi takdirde sizi hayatından çıkaracağı gibi aynı zamanda sonsuz kininin de odak noktası haline gelebilirsiniz.

Saygılı Davranmalısınız

Akrep erkeği onuruna ve itibarına son derece düşkündür. Attığı her adıma, verdiği her karara sonuna kadar bağlı olduğu için çevresindeki insanların da onun kararlarına ve düşüncelerine saygı duymalarını bekler. Hatalı olduğunu çok zor kabul ettiği için yanlış olsa bile karşısındaki insanın saygısını bozmadan onu uyarmasını tercih eder. O bu hayatta her ne olurlarsa olsun insanlara karşı saygılı davranır ve aynı tutumu onlardan da bekler.

Onu Eleştirmemelisiniz

Son derece dürüst ve doğrudan bir kimse olduğu için çoğunlukla yaptığı eleştirilerle tanınır. Bir hata veya noksan gördüğü zaman lafı dolandırmadan doğrudan gerçek düşüncesini söyler. Ancak durum kendisinin eleştirilmesi noktasına geldiğindeyse tam tersi bir tutum sergiler. Özellikle kötü eleştirilere karşı son derece düşük bir tahammül noktası bulunduğundan onu eleştirenlere misliyle karşılık verir çoğunlukla da kin tutar. Bu sebeple onun bir hatasını gördüğünüz vakit doğrudan onu eleştirmek yerine kabul edebileceği bir seviyede uyarmanız gerekmektedir.

Aranızdaki İlişkiyi Korumalısınız

Karşı tarafın aralarındaki ilişkiyi korumak için çabalaması son derece önemlidir. Sürekli olarak ilgi beklediği ve ilişkilerinde sadakatli tutumlar sergilenmesini arzu ettiği için çevresindeki insanların aralarındaki ilişkiyi korumak adına çaba sarf etmesi gerekmektedir. Aralarındaki ilişki türü iş ilişkisi olsa dahi bunu kişiselleştirir ve çaba harcayan tarafın yalnızca kendisi olduğunu fark ettiğinde mutlaka araya mesafe sokar yada ilişkiyi noktalar. Bu sebeple aranızdaki ilişkiyi korumalı ve yeterli çabayı göstermelisiniz.

Sadakatli Davranmalısınız

Aralarında sadakatin bulunmadığı hiçbir ilişki türünün içerisinde bulunmak istemez. Başkalarına güvenme konusunda büyük zorluk yaşadığından sadakatten uzak tek bir davranış bile boyutu ne olursa olsun onun için son derece önemlidir. Sadakatsiz insanlar bir ilişki yaşamaz, iş yapmaz veya sırlarını paylaşmaz. Bu sebeple ona karşı dürüst olurken sadakatinizi de her daim korumanız gerekmektedir.

Onu Kullanmaya Çalışmayın

Bu hayatta en nefret ettiği şeylerin başında kullanılmak gelir. Birini sevdiği ve güvendiği zaman elindeki tüm imkanları onun yararına kullanabilecek kadar açık gönüllü olabilir. Ancak onun için yaptığı iyiliklerin her zaman bir karşılığı vardır. Kendisi bir kimseye ne kadar bonkörse o kişinin de ona karşı aynı şekilde her anlamda eli açık olmasını bekler. Çevresindeki bir kimsenin ona art niyetli yaklaşarak onun kullanmaya çalıştığını anlarsa derin öfkesini ve kin tutma gücünü göstermekten çekinmez. Ona karşı yapacağınız son şey onu kullanmak olmalıdır.

Köstek Değil Destek Olun

Kendi verdiği kararlara ve atacağı adımlara sonuna kadar güvense de yüksek bir egosu olduğundan çevresindeki insanlar tarafından desteklenmek ister. Onu eleştirerek yaptığı işleri küçümseyen insanları hayatında barındırmaz. Onun için iyi bir dost, iş arkadaşı veya partner attığı adımlarda onu destekleyen kimsedir. Ona verilen desteği hiçbir zaman unutmaz ve günü geldiğinde kendisi de mutlaka aynı destekleyici tavrı sergiler.


Akrep Burcu Erkeği Nasıl Aşık Edilir?

Aşağıdaki maddelerden de anlayacağınız üzere karşınızda görünenle birlikte görünenin ötesindeki detaylarda boğulan özellikler taşıyan bir kişi söz konusudur. Eğer sadece kendinize bakım anlamında bir yatırımda bulunduysanız, entelektüel donanım yada beden dilinde yeteri kadar iddialı değilseniz, sizden etkilense bile aşık olması mümkün olmayacaktır.

“Akrep erkeği nasıl aşık edilir?” sorusunu cevaplayabilmek için konumuz olan kişinin olmazsa olmazlarını çok biliyor olmanız şarttır. Bunlardan en önemli olanları sıradanlığı sevmemesi, egosuyla çatışılmaması, pasiflik durumlarından uzak durulması gibi temel hatları hatırlarsak detayları da oturtmak kolay olacaktır.

Güçlü Bir Karaktere Sahip Olun

Akrep erkeği kendine bakan ve güçlü duruşu olan bir kadının kendisini uğraştırmasından oldukça zevk alır. Hayatta pasif olmadığınızı gösterin, güçlü yanlarınızı doğrudan değil dolaylı olarak ortaya koymanız kendisine oldukça çekici gelecektir, kadını için mücadele edecek ve onu kazanarak el üstünde tutacaktır.

Gizemli Davranın

Söylenenlerin ve görünenin ötesini özellikle duygusal zekası ve güçlü sezgileriyle inebilme kapasitesine sahiptir. Emek harcamayı ve mücadele etmeyi sever. Ona kendiniz ile ilgili bilgiler verirken dozajında ve gizem yaratacak şekilde olursanız o zevkle sizin gizlerinizi ortaya çıkarmak için emek verecektir. Bütün detaylarıyla hayatınızı, kendinizi anlatırsanız pek cazip bir tavır olarak algılanmayacaktır. Gizemli kadınların her zaman diğer kadınlara göre çekicilik dereceleri daha yüksek düzeydedir.

Bu bilgi doğrultusunda hareket ederseniz şansınızı artırmış olursunuz. Ancak kendisine ufak çaplı flörtöz yaklaşımlarda bulunmayı ihmal etmeyin, zoru sever ama zor imkansızlaşmış mesajını vermeye başlamışsa başka denizlere açılmaya çekinmeyecektir.

Sıradan Olmayın

Konuşularak ortaya konulan iletişim dışında yansıtılan iletişiminiz de akrep erkeği için oldukça önemli olacaktır. Ortamda koyu siyah ve şık giysileriniz arasında gerek makyaj gerekse küçük ve ayrıntıda kendini gösteren aksesuar farkıyla öncelikle kendisine “ben diğerlerinden farklıyım” mesajını veriyor olmanız onun dikkatini çekecektir. Çünkü ilgili ortamda detaylı bir göz taramasıyla zaten sıradan olmayanı bulmaya çalışan kişi olacaktır. Belki de uzun bir konuşmadan daha etkili bir giysi detayı veya göz teması sizin onda vazgeçilmez olmanızda ilk ve en önemli basamağı oluşturacaktır.

Aynı zamanda olumlu özellikleri ile doğrudan değil dolaylı olarak öven iletişiminiz onda bu kadın beni anlıyor ve bu nedenle beni hak ediyor mesajını verecektir.

Akrep Erkeği Kontrolü Kendisinde Olmasını İster

Kontrol etmek istiyorsanız ve bunu aleni olarak ortaya koyuyorsanız bu ilişkide hiç şansınız yok demektir. Onun için gözde biri olmak isterseniz ona güvendiğinizi en azından hissettirin ve onu kontrol edecekseniz de çok sıkmadan belli zaman aralıklarında arayıp sevginizi dillendirin. Ama bu ilginizi sakın sık boğaz etme yoluyla yapmayın. Erkek arkadaşları ve kendi kendine zaman ayırmasında esneklik tanıyın. Bu tavrınız ona güven duyduğunuz mesajını verecek o da bunun karşılığını fazlasıyla size verecektir. Onu sık boğaz etmemeniz sizi merak etmesini de sağlayacaktır.

Kovalanmak Amacıyla Kaçarken Dozunu Kaçırmamaya Dikkat Edin

Elbette ki her erkek gibi akrep erkeği de partneri için emek vermekten hoşlanır. İstediği kadını da kovalamaktan kaçınmaz. Ama bunun dozunu kaçırma durumunda kaybetmeyi sevmemesinden dolayı kazanamayacağını anlayıp yoluna bakar ve kendini adayacak başka kadınlarla yolculuk eder.

Dengeli bir şekilde ilgi göstermesini sağlayın. Ne çok yoğun bir ilgiyle boğun ne de yokmuş muamelesine vararak zor olanı oynayın. Önemli olduğunun hissettirilmesini bekler. Çok fazla soru işareti yaşatırsanız sizden şüphe etmeye ve dolayısıyla güvenmemeye kadar varan bir psikolojiye girebilir. Güvenmeyen akrep erkeği de hayatında sizi asla tutmayacak ve uzaklaşacaktır.

Kendinizi Geliştirmelisiniz

Bakımlı, güzel ve etkili bir ses tonunun sahibi olmanız dayanılmaz bir durumu ortaya koyacaktır. Ama bay karizma ve çok bilmiş şakalarını anlamayan güzel bir kadını pek uzun zaman hayatında bulundurmayacaktır. Onun için gözlerle anlaşabilen ve bir sonraki manevrasını tahmin edip ona göre davranışta bulunabilen kadınlar vazgeçilmezdir. Yani estetik artı zeka tam istediği özelliklerdir.


Akrep Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Etkilenir?

Bay soğukkanlı karizma sıradan olan hiçbir şeyi sevmediği gibi bunu karşı cinste de hoş bulmayacaktır. Akrep erkeğini etkilemek sıradan taktiklerin ötesinde bazı özelliklere ve bilgilere sahip olmayı da gerektirmektedir. Sıradan, tekdüze bir adam ve ilişki arayışındaysanız boşuna ne kendinizin ne de onun zamanını çalmayın.

İlgisini Çeken Kadınlarla Birlikte Olmak İster

Gerek göze gerekse kulağa hitap edebilen özelliklerin ikisini içinde barındıran kadınlardan oldukça etkilenir. Kendine bakan ve hoş olan her kadına zaten yakın olacaktır, bir de iletişimiyle ona hoş ve samimi gelen sözler ortaya koyan, şakalarına cevap veren pratik zekaya sahip hiçbir kadına duyarsız kalamamaktadır.

Kendisine Saygı Duyan Kişileri Beğenir

Kendi oluşturmuş olduğu alanına fazla müdahale etmeyen yerine göre dalgalı yerine göre de sakin deniz olmayı başarabilen kadınlardan hoşlanır. Kendi düzenine saygı gösteren ama güçlü duruşunu da gerekli yerde ortaya koyabilenlerden etkilenir.

Doğal Kadınları Hayatında İster

Yapaylığa savaş açmış ve doğal olan farklılığı taşıyan kadınlardan etkilenir. Makyajda, giyside ve tavırdaki abartıya adeta alerjisi olan akrep erkeği bu tür kadınlardan asla etkilenmeyecek hatta itici bulacaktır.

Dürüst Kadınlardan Etkilenir

Ketum, sadık, özü sözü bir kadınlara hiç dayanamayan akrep erkeği bu özellikteki kadına kendini adayabilir. Çünkü kişilik özellikleri yüzünden en çok bu özelliklere sahip kişilere hayranlardır ve arayış içerisindedirler.

Ego Tatmini Bekler

Akrep erkeğinin genel karakter özellikleri itibariyle egosu son derece yüksektir. Sürekli olarak ilgi odağı olmak ve farklı yönleri ile diğer insanlardan ayrılmak ister. Bu sebeple hayatına girecek olan kadının onun egosunu tatmin etmesini, onu övmesini bekler. Bu talebini her ne kadar açıkça dile getirmese de olası partnerinin onun egosunu yükseltmesi çok hoşuna gider ve kendisini bu ilişkiye daha çabuk bağlar.

İlgili Kadınlardan Hoşlanır

Duygusal yönünü pek fazla belli etmemeyi tercih etse de bir ilişki içerisinde bulunmak onun için son derece önemlidir. Bencil bir yapıya sahip olsa da gerçekten sevdiği biriyle yaşadığı ilişkide tüm ilgisini partnerinin üstünde yoğunlaştırır. Bu sebeple onunla ilgilenen, ilişkilerine önem veren kadınlar onun için her zaman daha ön planladır. Kendisiyle ve ilişkisiyle ilgilenilmesini istemesi tamamen partneri tarafından önemsenme ihtiyacından gelmektedir. Durum böyle olduğunda hem partnerine hem de sahip oldukları ilişkiye olan güveni artmaktadır.

Hayatında İyi Bir Dinleyici Arzular

Bir kadında aradığı özelliklerin başında iyi bir dinleyici olması gelmektedir. Başkalarını dinlemekten ve yeri geldiğinde onlara tavsiyeler vermekten büyük bir zevk duyan bu erkek, partnerinden de aynı şeyi bekler. İlişkilerinin ilk dönemlerinde yalnızca dinlemeye ve karşısındaki kadını tanımaya odaklansa da ilişkilerinin ilerlemesinin ardından o da kendisinden bahsetmeye başlar ve sevgilisinden de aynı şekilde onu dinlemesini bekler. Onu dinleyen, yeri geldiğinde problemleri için çözüm sunan kadınlar çoğunlukla hayatında kalıcı olur.

Güvenilir Bir Karakter Arar

Onun için dürüstlük kadar güvenilirlik de son derece önemlidir. Birlikte olduğu kadına güvenmek, yeri geldiğinde sırtını ona dayamak ister. Çok fazla sırra sahiptir ve bu sırlarını ancak gerçekten güvendiği kimselerle paylaşma eğilimindedir. Bu yüzden onu etkileyecek bir kadının mutlaka ilişkilerinin ilk dönemlerinden itibaren güvenilir karakterini ortaya koyması gerekmektedir. Eğer partnerini güvenilir bulmaz ve onun çelişkili hareketlerde bulunabileceğine kanaat getirirse o kadını daha fazla hayatında tutmaz.

Zeki ve Kültürlü Kadın Hoşuna Gider

Onun için bir kadın ne kadar güzel olursa olsun zeki ve kültürlü değilse son derece önemsizdir. Çapkın kişiliği ile tanınsa da aslında içten içe düzenli bir ilişki arar ve onun için yalnızca dış görünüş oldukça yetersizdir. Öncelikle partneriyle konuşabilmek bu sebeple de partnerinin zeki ve kültürlü olmasını ister. Konuşacak konularının olması, birlikte olduğu kadının ona bir şeyler katıp kendisini geliştirmesine yardımcı olması son derece önemlidir. Böyle bir kadın bulduğundaysa ilişkilerine daha fazla özen gösterir ve partnerini önemser.

Zor Kadınlara Çekilir

Daha önceden de bahsettiğimiz üzere bir akrep erkeği için ilişki kadar flört evresi de son derece önemlidir. Etkilendiği kadın için uğraşmak, onu tanımak için çabalamak hoşuna gider. Ona kendisini kolayca açan kadınlardan ziyade zor kadınlara karşı daha büyük bir ilgisi vardır. Bir kadın için uğraşmak onun ilişkileri için heyecanlanmasına yol açar. Partnerini tanımak için vereceği mücadele onun için ilişkilerini daha kıymetli kılar.

Kadınlardan Israrcı Olmamalarını Bekler

Özellikle bir ilişki içerisindeyse ısrarlı davranışlardan ve kendilerinin yönetilmeye çalışılmasından nefret eder. Onun için özellikle ilişki dışarısındaki hayatında verdiği kararlar yalnızca kendisini ilgilendirir. Partnerinin bir şey yapması veya yapmaması için onu yönlendirmeye çalışıp ısrarcı olması onu ilişkiden uzaklaştırır eninde sonunda ayrılmasına yol açar. Ancak bir kadın onun kararlarına saygı duyup yalnızca destek olmakla veya kibarca uyarmakla yetinirse bu kadından oldukça etkilenir.

Kadının Cesur ve Bağımsız Olması Önemlidir

Biriyle birlikteyken ileriye dönük cesur adımlar atmak ve farklı aktivitelerde bulunmak onun için önemlidir. Birlikte olduğu kadının en az onun kadar cesaretli ve farklı etkinliklere açık olmasını bekler. Ancak bu cesareti çoğunlukla ilişkileriyle sınırlamaz. Partnerinin iş hayatında da cesur olmasını ve en önemlisi bağımsız olmasını ister. Bir kadının kendi bağımsızlığını kazanması onun için çok önemlidir. Kendi ayakları üstünde duran bir kadın onun her zaman ilk tercihidir.


Akrep Burcu Erkeği Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

Sevdiğini uzun soluklu aşamalardan ve testlerden sonra uygun bulursa belli eder. Yani bu durumda da bay karizma zor olmayı elden bırakamaz. Çünkü o özeline alacağı insanda oldukça garanticidir.

Duygularını Dile Getirmeye Başlar

Her kişide olduğu gibi sevdiği kişide de sorulara boğarak tanıma ve değerlendirme stratejilerini izler. Fakat çapraz sorgulamaları artık terk ettiyse ve size sadece sözel ve bedensel olarak duygusal yönünü göstermeye başladıysa kafasında artık sizi en güzel yere oturtmuş demektir.

Sırlarını Paylaşır

Akrep erkeği bir sır küpüdür. En gizli ve özel sırlarınızı büyük ketumlukla korurken kendisini de o kadar gizlemeyi tercih eder. Bu özelliğini size karşı yıkmış ve sırlarını sizinle paylaşmaya başlamışsa kaleyi fethetmişsiniz ve kale kapısı size sonuna kadar açılmış demek olacaktır.

Önemsediğini Belli Eder

Üzerinizde karizmatik ama sevecen gözleri olmayacak her yerde görüyorsanız bilin ki bunlar sizi uzaktan önemseyen ve izleyen bay karizmadan başkasına ait değildir. Sizi önemsiyor, seviyor fakat gururunun incinmemesi için emin olmak istiyor olabilir. Sizin de ona net sinyaller vermenizin ardından açılıp inişli çıkışlı dünyasına sizi de dahil edecektir. Eğer sıradanlığa karşıysanız tam adamına ve ilişkisine düştünüz demektir.

Duygularını Belli Eder

Bu erkek sır küpü olmasının yanı sıra aynı zamanda duygusal yönden kapalı bir kutudur. Aslında su grubu burcu olup oldukça duygusal bir yapıya sahip olsa da sert mizacı ve mesafeli duruşundan ötürü bu yönünü sıklıkla belli etmez. Bir akrep erkeği ancak birini gerçekten sevdiğinde duygularını açıkça belli eder, aşkını partnerine gösterir.

Kıskançlığını Gizlemez

Kıskançlığı derinden gelir ve bunu kolay kolay belli etmeyi tercih etmez. Birini gerçekten kıskandığı zaman sessiz kalarak bu durumun üstesinden gelmek için çabalasa da söz konusu sevgi ve aşk olduğunda bu değişir. Aşırı sahiplenici ve kıskanç bir yapıya sahip olan akrep erkeği sevgilisine karşı yoğun duygular hissetmeye başladığında bu yönünü ondan gizlemez hatta zaman zaman onu kısıtlamaya bile çalışabilir.

Sevdiği Kadına Bağlanır

Çalkantılı bir özel hayatı ve çapkın tavırları olsa da aşık olduğu zaman sadakati ve bağlılığıyla örnek bir partner haline gelir. Birini sevdiğinde onun için önemli olan tek şey aşkı ve bu aşka duyduğu sadakat olur. Gerçek sevgiyi tattığı zaman aldatmadan son derece uzak davranışlar sergiler ve kendisini tüm benliğiyle ilişkisine adar. Sergilediği sadakatli tavırlarla da partnerinden her zaman geçer not almayı bilir.

Her Zaman Destek Olur

Koruyucu tavırlarıyla dikkat çeken bu burcun erkeği bencil yaradılışlıdır, her zaman ve her koşulda kendi istekleriyle menfaati ön plandadır. Karakter yapısı her ne kadar böyle olsa da bir kadını sevdiğinde kendini geri plana çekip partneri için çabalamayı bilir. Her zaman destekleyici tavırlar sergileyerek birlikte olduğu kadının hayatının her alanında dayanak noktası olur, ona güç verir. Çoğunlukla bunu bir karşılık beklemeden sadece sevgi için yapsa da zaman zaman o da aynı gücü partnerinde arayabilir.

Kısıtlamaya Başlar

Kıskançlıklarını açıkça belli etmeye başladığı andan itibaren kısıtlayıcı tavırlar içine girmesi de oldukça olasıdır. Aşk onu kıskançlaştırır ve bu kıskançlıklarını da sevgisiyle birlikte çoğunlukla kısıtlama arzusu olarak gösterir. Sevdiği kadının yalnızca onunla ilgilenmesini ve ilişkilerine özen göstermesini bekler, dolayısıyla da zaman zaman partnerini kısıtlamaya çalışarak ilgisini üzerinde tutmaya çabalar. Aslında bunu yaparken kötü bir niyeti yoktur, bu tamamen aşkı bulduklarında onu kaybetmek istemeyişinden kaynaklanır.

Geliştirmek İster

Genel olarak hep bana tarzı bir tutum içerisinde olsa da gerçek aşk onu partneri için elinden gelen her şeyi yapmaya iter. Partnerinin gelişimini destekler, onun problemlerini anlamaya ve çözüm bulmaya uğraşır. Kimi zaman karakterine uymasa bile kendi isteklerini bastırarak sevdiği kadının arzularına yoğunlaşır ve yerine getirmek adına elinden geleni yapar. Partnerinin özellikle kültür ve sanat alanında gelişmesi için büyük çaba harcar, bildiği her şeyi ona gösterirken o da partnerinin onu geliştirmesine izin verir.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.