Akrep Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Akrep Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?
18 Mart 2017 tarihinde eklendi, 560 kez okundu.

Akrep burcu çocuğu okul hayatı nasıl olur ? Bu burç çocukları minik dedektif olarak adlandırılan çocuklardır. Onlara bir şey söylememek veya onlardan bir şeyler saklamak gibi bir lüksünüz yoktur. O sakladığınız şey neyse dahada merak eder ve hırs yapıp onu en yakın zamanda öğrenir. Her şeyi çok çabuk öğrendiği gibi de konuşmayı da çok kısa sürede söker demek mümkündür. Hisseleri çok ama çok kuvvetlidir. İnsanların duygularını ve düşüncelerini rahatlıkla hissedebilen çocuklardır. Bunlar daha küçük yaştan onlarda oluşmaya başlar.

Okul çağında akrep burcu çocukları başarı gösteren kişiler arasında yer alır. Aslında bunu net olarak söylemek pek mümkün değildir. Çünkü bu çocukların başarılı olabilmesi için ailelerinden de destek almaları gerekir. Aileleri eğer ki onları güzel bir dille söz dinletmeye çalışır ve düzenli olarak onlarla ilgilenirlerse bu çocuklardan çok başarılı sonuçlar elde ettiklerini görebilirler. Zaten zeki bir yapıya sahip bu burçların tek eksik yani bir destekçileridir. O da olduktan sonra birçok başarıya imza atıldığına şahit olunabilir. Akrep burcu çocuğu için aile faktörü çok önemlidir. Aynı şekilde ailenin bu çocukları yetiştirme tarzı da büyük önem taşımaktadır. Eğer bu çocuklar ailelerinde paylaşmak kelimesinin önemini öğrenebilirse bunu bütün hayatları boyunca uygulamaya devam ederler. Okul çağlarında arkadaşlarıyla birçok paylaşımda bulunabilirler. Eşyalarını ortak kullanmaktan çekinmeyeceklerdir ve arkadaşlarıyla iyi bir şekilde anlaşabileceklerdir.

Fakat bazı durumlarda akrep burcu çocuğu, arkadaşlarıyla ters düşüncelere düştükleri zaman kavgadan uzak duramayacak ve tartışmalara girecektir. Bu durumda gerekli öğretmeni veya anne babası tarafından güzel bir dille bazı doğrular anlatıldığı taktirde bir daha aynı hatayı yapmayacaktır. Anlatılan sözleri çok iyi dinleyen ve mantığına kavradıysa eğer ki uygulayan çocuklardan birisidir akrep çocukları. Para konusundan bakıldığı zaman ise çok fazla para harcadıkları söylenemez.

Akrep burcu çocuğu, bu çocuklar hırslı oldukları kadar bir o kadar da çekingen bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden dolayı da genelde bir konuda kenara çekilip olaylara seyirci kalmayı tercih ederler. Yalnız yemek yemeği çok sevdikleri için aç kalmaya asla tahammül etmezler. Aç kaldıkları an anında ağlamaya başlarlar.

Okul hayatında çok hırslı olurlar. Fazla zeki bir yapıya sahip olan bu çocuklar zekalarını kullandıkları zaman özellikle uygulamalı alanların hepsinde çok büyük başarılar ve yükselmeler gösterirler. Bu çocuklardan çok iyi mühendis, mimar ve psikolog olacaktır. Konuşmayı çok sevdikleri için kelimeleri hızlı bir şekilde çözecek ve her yeni kelimeyi hafızasına kayıt yapacaktır. Kısa süre sonra sizinle güzel konuşmalar yapacak ve tatlı diliyle sizi etkilemeyi başaracaktır. Etkili bir konuşmaya ve ikna etmeye çok meraklı oldukları için psikolojik danışmanlık bu çocuklara çok yakışacaktır.

Aynı zamanda arkadaşlarıyla çok iyi anlaşabilen bu çocuklar sevdikleri zaman arkadaşlarına çok sadık kalırlar ve asla ihanet etmezler. Fakat karşısındaki kişi sevmediği bir arkadaşı ise onlara hiç tahammülleri yoktur ve ellerinden geldiğince onları huzursuz etmek için her türlü yapmaya hazırdır. Bu sebepten bu çocukların gerek arkadaşları gerek anne ve babaları olsun yaşını hafife alıp asla onların üzerine gitmemelidir. Yoksa bu melek gibi gözüken tatlı çocukların altındaki canavarı uyandırmış olurlar.

Evde de bu hareketlerin aynısını sergilemeye devam ederler. İstedikleri bir şey olduğu zaman size bir melek gibi gülümseyerek yaklaşırlar ve onu yaptırmaya çalışırlar. Fakat yapmadığınız an bütün gün ağlayarak sizi çileden çıkarmayı başarırlar. Bu durumda sizde dayanamayıp onun istediğini yerine getirirsiniz ve hedefine ulaşmasına yardımcı olursunuz. Bu çocuklar bir şeyi kafaya koydukları zaman muhakkak yaparlar.

Akrep burcu çocuğu okul hayatı nasıl olur Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git