Adetin Geç Gelmesi İçin Ne Yapılmalı?

Adetin Geç Gelmesi İçin Ne Yapılmalı?
16 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 780 kez okundu.

Kadınlar için en rahatlatıcı olarak yer alan ve bir yandan da en çok zorlayan olaylar arasında her ay düzenli olarak gelen regl dönemi yani adet dönemi olmaktadır. Kadınlar arasında bu durum her ne kadar önemli olan bir şey olsa bile bir de bazı anlarda adetlerinin gecikmesini de isteyebilir.

Mesela ramazan aylarında oruçlarını tam tutabilmek ya da tam bir tatil planı yapmış iken asla bunun aksamaması için bir şeyler ile önlem alarak geciktirmek amacı ile birçok önlemi de alabilir. Bu önlemleri normal ilaçlar ile sizler de alabilir iken kendiniz için hem sağlık açısından zarar vermeyen hem de vücut direncinizi asla düşürmeyecek olan bitkilerden de yardım alabilirsiniz. İlaçlar arasında en çok adet dönemini geciktirmek için kullanılanların baş kısımlarında ertesi gün ilacı olarak da yer alan doğum kontrol hapları gelmektedir. Bu doğum kontrol haplarını kullanır iken bir yandan adet dönemlerin geciktirmek ister iken bir yandan beden sağlığınıza da zarar vermemek amacı ile en mantıklı olan adımları atarak bir doğum kontrol doktorundan yardım da alabilirsiniz.

Tabi ki bu durum sadece böyle haplar ile değil her kesimden olan bayanların rahatlık ile kullanabilecekleri ve sağlık açısından da hiçbir zararı olmayan bitkiler ile de önlem alabilirler. Adet geciktirmesini sağlayan bitkilerin ilk başlarında her kesimden olan bayanların bildiği gibi tabi ki de maydanoz gelmektedir.

Bir demet maydanozun yapraklarını iki su bardağı su ile kaynatarak içer iseniz göreceksiniz ki istediğiniz kadar süre ile istediğiniz zaman adet dönemlerinizi önleyebileceksiniz. Sadece maydanoz yaprakları ile de değil bir diğer dikkatleri üzerine çeken bitkiler arasında zencefil ve civanperçemi yer almaktadır. İçtiğiniz anlarda eğer regl dönemi içerisinde iseniz anında sizlerin adet dönemini ortadan kaldırır iken bir de daha adet olmanıza var ise de olmanıza da engel olacaktır.

Adetin erken bitmesi için veya geç gelmesi için sadece bitkiler ile ya da ilaçlar ile değil sizler için doğanın mucizesi olarak yer alan baharatlar ile de elde edebilirsiniz. Bu baharatların ilk başında ise tabi ki de toz tarçın gelmektedir. Sizler tiksinmeden bir tatlı kaşığı toz tarçını direk ağzınıza alarak yutabilir ve üzerine bir bardak su içebilir iseniz o zaman kısa süre içerisinde bundan kurtulabilecek olduğunuzu da bilmeniz gerekir. Bir yandan da toz tarçın yutamayanlar için yer alan kök tarçınları bir su bardağı su içerisinde kaynatarak içmeniz de sizlerin yararına olacaktır. Tarçın içerisinde yer alan besin değerleri ile direk kadınların yumurtalık gelişimi ve parçalanmasını durdurur. Zaten daha anne adayı olmayan kadınlara tarçın pek yedirilmiyor olmasının tek nedeni de bu olmaktadır. Bunun gibi sizlere doğanın sunduğu mucizeler ile kendinize en uygun olan adet dönemi geciktirme yollarını deneyebilirsiniz. Hem sizler için tatil planı asla iptal olmaz iken hem de diğer yandan bunu ramazan ayları için tercih ediyor iseniz kendinize en uygun olan geciktirmelerin de sahibi olabileceksiniz.

Tabi bu yöntemleri kullandınız, etkisini gördünüz ve adet döneminiz gecikti ancak birtakım yan etkileri de vardır bu yöntemlerin. Adet dönemi eninde sonunda gelecektir. Geldiği zaman adet kanaması olduğundan daha az olacaktır ve özellikle genç bayanlarda eğer adet dönemleri bazı zamanlar sancılı geçiyor ise ciddi sancılar olabilmektedir. Çok mecbur kalmadıkça bu yöntemleri kesinlikle tavsiye etmiyorum ancak tabi ki de etkili yöntemlerdir. Bu yöntemler kullanarak sizlerde istediğiniz takdirde adet dönemlerinizi geciktirebilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git