Adet Öncesi ve Sonrası Sarı Akıntı Neden Olur ?

Adet Öncesi ve Sonrası Sarı Akıntı Neden Olur ?
16 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 2.098 kez okundu.

Bir kadında adet sonrasında da meydana gelen yapılar yer almaktadır. Bu durum en çok dikkatleri çeken kısmı ise her an adet sonrasında meydana gelen sarı akıntı olmaktadır. Her ne kadar bu durum kadınların genelinde meydana gelen bir yapı olarak dikkatleri üzerine çeken etki olsa bile her kadında da olmak zorunda değildir. Bu durumun asıl nedeni olarak her an kadınların rahim yollarında olan enfeksiyonlar olmaktadır.

Kadınların rahim yollarında meydana gelen bu iltihaplar kadınların adet oldukları dönemde kandan dolayı kendilerini her ne kadar kan aracılığı ile pek belli edemese bile atar iken kandan sonra oldukça etkili bir şekilde belli edecektir. Bu durumların tabi ki de asıl nedeni sadece kadınların rahim yollarında meydana gelen iltihaplardan da değildir.

Eğer bir kadının rahim yollarında tembel yumurtalık hastalığına yakalandı ise yumurtalıkların içerisinde yer alan sıvı her an içeride kalacak etki yerine daha çok kendilerini dışarı bırakırlar. Bu olay pek de normal olan bir etki olmamasından dolayı eğer bir kadının her regl döneminden sonra sarı bir şekilde akıntı geliyor ise kesi bir şekilde doktora gitmesi ve nedenini de en ince ayrıntısına kadar da araştırması gerekir.

Bu kadar farklı olarak yer alan olayların bir de dikkatleri üzerine çeken etki olarak kadınların yumurtalıklarında eğer kist ya da kanser hücreleri de var ise ondan da kaynaklanmaktadır. Bu kanser ve kist hücreleri kadınların rahim yapısını bozacak ve çalışma prensiplerini her an değiştirecek olmasından dolayı da sarı akıntı şeklinde kadınlarda gelebilir. Bir diğer nedeni olarak da eğer kadınlar regl dönemlerinde meydana gelen kanları tam bir şekilde dışarı atamadılar ise bu durum regl bittikten sonra sarı bir akıntı şeklinde de oluşur.

Kadınların rahim duvarları oldukça hassas ve nerede ise her şeyden oldukça çabuk etkilenebilir olan yapıda olmaktadır. Bu kadar ince olan rahim duvarları sizlerin yumurtalıkları her ay üretilir iken pek bir sorun oluşturmasa bile bu üretilen yumurtalıkları parçalar iken dışarı akıntı şeklinde bazı kızlarda beyaz bazı kızlarda krem rengi ile sarısı arası kadınlarda ise pembe akıntı meydana gelmektedir. Bu daha çok kızların yumurtalıkları parçalar iken rahim duvarlarının nerede ise gücü bitecek olmasından dolayı en ufak bir sıvıyı bile dışa vererek karşı koyacak gücü olmamasından kaynaklanmaktadır.

Tabi ki de tek etki olarak da bu neden yer almaz. Bir de nedenlerin arasında en çok dikkatleri üzerine çeken yapı olarak da kadınların bu anlarda bağışıklık sistemlerinin normal olan zamanlara göre oldukça aşağılara inmesidir. Bir kadının gücü bu anlarda bağışıklık sistemi ile de oldukça çöküş gözlenmektedir. Bir kadının bağışıklık sistemi bu kadar çöker iken rahim yollarında ister istemez kısa süreli de olsa iltihaplanmalar meydana gelir. Bu oluşan iltihaplanmalar da kendini akıntı yolu olarak kadınların vajinalarından dışarı bırakır. Bu durum her ne kadar oldukça normal olan bir durum olsa bile sizler sürekli devam eden bir şey olur ise doktora gitmeyi daha çok tercih edin. Çünkü bu ilerleyen zaman içerisinde sizlerin rahim duvarını da kaplayan bir yapı olmasına neden olabilir iken bir de etrafa çok kötü koku yayar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git