Adet Öncesi Pembe Akıntı Neden Olur ?

Adet Öncesi Pembe Akıntı Neden Olur ?
21 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.627 kez okundu.

Kadınlar için sağlık konusunda oldukça çok merak edilen sorular arasında en çok dikkatleri üzerine çeken yapı olarak her an cinsel sağlık konuları olmaktadır. Bu cinsel sağlık konuları arasında ise tabi ki de regl dönemleri de buna dahil olan bir durum olmasından dolayı kadınlar oldukça ilgilenmektedir. Her kadının en çok merak ettiği soru olarak yer alan adet öncesinde pembe akıntı ise pek de sorun edilecek bir nokta değildir.

Kadınlar daha çok bu durumların her an hastalık belirtisi olmasından dolayı korkar iken asla öyle olan bir durum da değildir. Çünkü eğer bir kadında adet yani regl döneminden önce pembe akıntı geliyor ise bu durum sadece yumurtalıkların kendini yenileme sürecini ve ortalama bir hafta kadar sonra o yenilenen yumurtalıkların üçünün parçalanarak sizlerin regl döneminin gelecek olmasının belirtisidir.

adet-oncesi-pembe-akinti-nicin-olur

Bu daha çok kadınlarda östrojen hormonunun oldukça hızlı ve etkili bir şekilde yayılmasından dolayı meydana gelen bir etki iken sizler de korkmak yerine daha çok normal olan bir durum olduğunu bilerek hareket etmeniz sizlerin yararına olacaktır. Bu sizlerde regl döneminden önce gelen pembe akıntının bir yandan sizlere sancı vermesi de oldukça dikkatleri üzerine çeken bir noktadır. Kadınlarda regl dönemi öncesinde meydana gelen bu pembe akıntılar bazı kadınlarda regl döneminde olması gerektiğinden daha çok da sancı veriyor olduğu da gözlenmektedir. Bu durumlar kadınların regl döneminden önce gelen pembe akıntı nedenleri arasında yer alır iken bir de normal olduğundan fazla oluyor ise de bu sizlerin kısa bir süre önce grip ya da nezle gibi durumlara yakalanmış olmanızdan da kaynaklanmaktadır. Bu kadar etkili bir şekilde kendini belli eden bir pembe akıntı da meydana geliyor ise regl dönemi normal bir düzeyde geçmesi için ayaklarınızı sıcak tutmayı ihmal etmeyin.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git