Adet Öncesi Baş Ağrısı Nedenleri

Adet Öncesi Baş Ağrısı Nedenleri
25 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 327 kez okundu.

Bilindiği üzere sağlık herkes için önemli bir terimdir. Ne olursa olsun sağlığımız olmadan bir şey yapamayacağımızı hepimiz biliyoruz. Bu yüzden kendimize her zaman dikkat etmeli ve özen göstermeliyiz. Bir baş ağrısı deyip geçmemeliyiz, kim bilir, o baş ağrısının içinde neler var.

Mesela takip etmeli, ne zamandandır var, ne tür bir ağrı ve ne kadar sürede geçiyor. Bunları hiç düşündük mü ? Belki de hayır. Peki, adet öncesi baş ağrısı nedenleri nelerdir ?

Sıkıntı stres ve kadınsal hastalık (adet) baş ağrısının dahilinde ve özellikle adet olacağımız dönemde kendimizde kötüye yer edindiğimiz şeyleri mutlaka bitirmeliyiz. Bizi mutlu eden ne varsa onlarla uğraşıp sıkıntıları stresleri bırakıp bir nebze de olsa azaltmalıyız. Görüyoruz ki olmadı yapamadık. Ozaman en başından yapmamız gerekeni yapmalıyız, bir doktora başvurmalı şikayetleri belirtmeliyiz.

adet öncesi baş ağrısının nedenleri
Normal günlerde bile oluşan bir baş ağrısı adet döneminde olması daha da kolay. Ağrılar, yanmalar, adet düzensizliği bununla beraber “migren” dediğimiz daha da zor olan bir baş ağrısı var ki bu da adet migrenidir. Adet migreni, adet döneminde oluşan bir baş ağrısı. Yani bu saydıklarımız ve bunlarında beraberinde getirdiği bazı şeyler.

Biraz da kendi kendimizi iyileştirmenin yollarına, yöntemlerine bakalım; mesela bir odaya kapanıp karanlıklar içinde kalmayı düşünmek yerine bizi mutlu edecek bir şey bulup zamanımızı ona verelim, bence bu yöntem etkili olacaktır. Sizce de öyle değil mi ? Müzik dinlemek, özellikle şöyle hafif bir sesle, ruhumuzu dinlendiren bir müzik bence tam zamanı. Hiç mi olmadı, biraz yürüyüş yapıp vücudumuzun hareket etmesini kolaylaştıralım. Doktorlarımızdan, çevremizden yada bu tür ağrılarla baş eden arkadaşlardan tavsiyeleri alıp uygulamamız zaten yeterli olacaktır. Hayallerimizi, düşüncelerimizi yani yapmak istediklerimizi yaşayabilmemiz, bunlar için uğraş vermemiz için sağlığımızın yerinde olması gerekir. Bunun için de yapmamız gerekeni yapıp kendimize dikkat edelim. Baş ağrısı deyip geçmeyelim, malum öyle zor durumda olan insanlar var ki kıymetimizi bilelim.

Adet öncesi baş ağrısı nedenleri nelerdir ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git