Adet Öncesi Baş Ağrısı Nasıl Geçer ?

Adet Öncesi Baş Ağrısı Nasıl Geçer ?
24 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 308 kez okundu.

Adet öncesi baş ağrısı nasıl geçer ? Hepimizin korkulu dönemidir regl haftalarımız. Kendimizi kontrol edemediğimiz gibi ağrılarımız da dayanılmaz. Regl dönemi olduğu için hap kullanmak tehlikelidir. Hap kullandığım dönemlerde sorunlar yaşadığım için ben ağrı kesici haplara başvuramıyorum. O yüzden alternatif çözümler keşfettim. Örneğin, regl döneminde en iyi yardımcımız kekik çayı. Karın ağrılarımıza yardımcı olduğu gibi baş ağrılarımıza da yardımcı olacaktır. Üstelik hazırlaması da çok kolay. Bir bardak su ile yeterince kekiğimizi kaynatarak ıhlamuru nasıl yapıyorsak aynı yöntemle yapıyoruz ve kaynadıktan sonra içerisine limon damlatıyoruz. İsteğe göre biraz şeker veya bal ile tatlandırabiliriz.

adet-oncesi-bas-agrisi-nasil

Bunların yanında en basit yapabileceğimiz yöntemlerden biri ise ılık bir duş alarak biraz hafiflemesini sağlamak ve uyku. Duş ve uyku inanılmaz bir çözüm. Sizler de benim gibi hap kullanamıyor ve adet öncesi baş ağrısı için alternatif çözümler arıyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz. O kadar ağrı çekip günümüzü zehir etmektense denemekte fayda var. Kendi adıma konuşayım. Ben hap kullanamadığımı söylemiştim eminim ki benim gibi olan bir çok bayan da vardır. Alternatif bulduğum tüm yöntemleri deniyorum. Fakat bazı ağrılar o kadar dayanılmaz ve inatçı olabiliyor ki ne denersem deneyeyim geçiremiyorum. En son çare olarak mecburen hastaneye gidiyorum. Burada serum takıp içerisine ilaçlar katıyorlar fakat bu da adeti etkiliyor. Her şeyi deneyip çözüm bulamadığınız da hastaneye gitmeyi ihmal etmeyin. Çünkü bazı ağrılar adetin tetiklemesiyle de meydana çıkabilir. İhmal etmemekte fayda var.

Adet öncesi baş ağrısı nasıl geçer ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git