Adet Öncesi Baş Ağrısı Hamilelik Belirtisi Mi ?

Adet Öncesi Baş Ağrısı Hamilelik Belirtisi Mi ?
25 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.154 kez okundu.

Adet öncesi baş ağrısı hamilelik belirtisi mi ? Kadınların doğurganlık döneminde yaşadıkları adet dönemi ve gebelik konusunu araştırdık. Kadınlar tarafından çok merak edilen ve araştırılan konu ise adet öncesi gebelik nasıl anlaşılır ve adet öncesi baş ağrıları bunun habercisi midir diye. Biz yazımızda bu konuya değinelim dedik. Gebeliğin en başında gelen adet gecikmesidir ve kadınlar adet gecikmelerinden bir gebeliğin varlığından şüphelenirler şayet ki başka bir rahatsızlık söz konusu değil ise. Fakat şunu da belirtmekte fayda her gebelikte belirtiler değişebilir. Kimi kadın gebeliğini çok geç fark eder çünkü her gebelikte veya kadın da adet gecikmesi olmayabiliyor ve bu sebepten dolayı da gebelik belirtileri olsa dahi adet gecikmesi olmadığından anlayamıyorlar.

adet öncesinde yaşanan baş ağrısı

Adet öncesinde ise bir çok kadın da baş ağrıları ve sinir bozuklukları olmakta fakat gebelikte de baş ağrıları olabiliyor. Gebelikte oluşan baş ağrıları bazen hamileliğin ilk üç ayı devam edebiliyor, kimi kadında ise yaşam kalitesini bile olumsuz yönde etkilemektedir. Adet öncesi ve devam eden baş ağrıları gebelikte nörolojik belirtilerdir. Eğer ki baş ağrıları yaşam kalitenizi olumsuz etkiliyorsa mutlaka bunu doktorunuzla paylaşmalısınız. Adet öncesi oluşan baş ağrıları her zaman gebeliğe işaret etmez. Adet öncesi ve gebeliğe işaret eden diğer bulgulara da dikkat etmek gerekir. Bunların en başında gelen adet gecikmesi öncesinde ise baş dönmeleri, baygınlık hissi, koku duyarlılığı, duygu dalgalanmaları, göğüslerde hassasiyet ve kasıklarda sertleşme ve ağrı gibi bulgular baş ağrınızla birlikte seyrediyorsa bir gebelikten şüphelenebilirsiniz.

Adet öncesi baş ağrısı hamilelik belirtisi mi ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git